02.04.2017 15:20 CET
1 : 0
(0:0)

MFK Ružomberok - Spartak Trnava 1:0

V nedeľnom zápase 25. kola Fortunaligy zdolali hráči MFK Ružomberok trnavský Spartak tesne 1:0 (0:0).

V jedenástej minúte Ďubek zacentroval a Mareš z ťažkého uhla namieril mimo. V 32. minúte prudký krížny priamy kop Faška zahlavičkoval Kružliak a gólman Jakubech sa musel činiť. V 40. minúte Gál-Andrezly zakončil akciu akousi polostrelou. O tri minúty nato si Janso takmer dal vlastný gól. V závere prvého dejstva najprv Jakubech vychytal Faška. O chvíľu potom zachránil Trnavu od inkasovaného gólu na bránkovej čiare Godál. Jakubech v tej chvíli bol už prekonaný. V prvom polčase pod Čebraťom hru viac ovládali domáci. Spartak bol vpredu neškodný.

V 54. minúte vyrazil dopredu z obrany Kupec. Našiel Daniela, ale na konci počínania 'Ruže' stál Jakubech. V 57. minúte Mareša čistú šancu s prehľadom premenil - 1:0. Hostia pridali, ale k bezprostrednému ohrozeniu Macíka sa nedostali. V 72. minúte Janso hrubo fauloval Masla a po druhej žltej karte putoval pod sprchy. Hneď nato Mareš zblízka prestrelil. V 83. minúte de Souza zahrával priamy kop a takisto minul bránu. Vzápätí na opačnej strane Gál-Andrezly trafil ľavú trnavskú žrď. V 88. minúte po rýchlom protiútoku a prihrávke Gála-Andrezlyho zaváhal vo veľkej príležitosti Lačný. MFK Ružomberok porazil Spartak Trnava 1:0 (0:0) a okupuje štvrtú priečku tabuľky.

"Zdôrazňovali sme, že tento zápas bude o trpezlivosti, o našom pohybe a súbojovosti. Myslím si, že tieto atribúty mužstvo splnilo. Aj preto si chlapci vypracovali dostatok šancí, aby stretnutie zvládli víťazne. Sme radi za tri body, hoci zápas sme mohli uzatvoriť skôr, po brejkových akciách. Najdôležitejšie a najpodstatnejšie bolo víťazstvo," okomentoval víťazný duel svojho tímu tréner Liptákov Norbert Hrnčár.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk