16.04.2017 15:20 CET
2 : 1
(0:0)

MFK Ružomberok - Slovan Bratislava 2:1

Ďalšia prehra Slovana vo Fortuna lige. Tentoraz si všetky body na jeho úkor necháva doma MFK Ružomberok a ten sa dostáva na pohárové priečky. O tom najpodstatnejšom rozhodol v poslednej minúte Miloš Lačný.

To, že Žilina v aktuálnom kole kvôli škandálu Myjavy mala voľno Slovan vôbec nevyužil. Spod Čebraťa si domov neodváža ani bod a prehral druhýkrát za sebou. Tentoraz bol nad jeho sily Ružomberok, hoci od začiatku duelu nič nenasvedčovalo tomu, aby sa malo hrať viac smerom na bránu hostí. Oba tímy sa väčšinou len oťukávali a diváci si príliš na svoje neprišli. Aký taký náznak šance prišiel až takmer po polhodine hry, pretože k strele z diaľky sa odhodlal Nagy. Greif ale situáciu dokázal vyriešiť a gól v prvom dejstve už nepadol ani potom. Tímy sa do ofenzívy netlačili, akoby boli aktéri na ihrisku prejedení z veľkonočných hodov.

Po prestávke sa mohli dostať do vedenia belasí, lenže De Sa neotvoril skóre po spolupráci so Soumahom. Lenže nestalo sa tak a preto udreli domáci hráči. V 59. minúte sa diváci tešili, pretože Kružliak namieril presne center Gála-Andrezlyho do žrde, ale číhajúci Mareš upravil na 1:0. Faško potom mohol zvýšiť skóre, lenže finálna časť mu nevyšla podľa predstáv. Macík si následne poradil s koncovkou háča menom De Sa, lenže Soumah odrazenú loptu doklepol do siete - 1:1. Začínalo sa teda odznova, lenže viac chuti po výhre bolo badať v prípade Liptákov. Tí sa hrnuli dopredu do poslednej chvíle a napokon sa im to aj vyplatilo. Lačný prišiel na ihrisko len z lavičky, lenže bol to práve on, kto dal trojbodovú bodku pre Ružu. Po peknej akcii upravil na strelou pod brvno, čím zariadil skóre 2:1 a najmä to, že tri body ostali doma.

Autor: Ľubomír Hudačko