10.12.2016 17:00 CET
2 : 1
(1:0)

MFK Ružomberok - FK Senica 2:1

MFK Ružomberok sa s fanúšikmi na jeseň rozlúčil víťazstvom. Liptáci zdolali predposlednú Senicu 2:1 (1:0).

Už od začiatku sa hral svižný futbal. Domáci útočili a vo štvrtej minúte musel k dobrému zákroku siahnuť Šulla pri hlavičke J. Masla z bezprostrednej blízkosti. V jedenástej minúte Mareš po prihrávke Chriena technickým zakončením otvoril skóre - 1:0. Následným sľubným útokom Liptákov chýbala presnejšia finalizácia. V 24. minúte zakončil Mareš a Šulla vytlačil loptu na roh. V 32. minúte Daniel rýchlo potiahol po pravej strane a skončil na senickom gólmanovi. V 37. minúte mohli hostia zrovnať skóre, keď sa striedajúci Turyna sám rútil na Macíka, ale zo súboja vyšiel víťazne domáci brankár. Polčas teda skončil jednogólovým vedením MFK.

Po zmene strán kryl prvú strelu Macík. Z väčšej vzdialenosti ho otestoval Lopéz. V 56. minúte ružomberský brankár vyrazil nepríjemnú strelu z diaľky iba pred seba. Jeho spoluhráči však stihli odkopnúť loptu do bezpečia. Senica v druhom dejstve bola aktívnejšia ako do prestávky. V 66. minúte Chrien potiahol akciu domácich a s Marešovou koncovkou si poradil Šulla. V 72. minúte po peknej liptovskej akcii a prihrávke Lačného zvýšil na 2:0 Gál-Andrezly. V 82. minúte hostia zaknihovali kontaktný gól. Zblízka na 1:2 z pohľadu ViOn-u znížil Kosorin, ale to bolo zo strany oboch celkom všetko. Skóre sa už viackrát nemenilo, a tak v poslednom jesennom zápase zvíťazil Ružomberok nad Zlatými Moravcami - Vrábľami 2:1 (1:0).

Autor: Dušan Guman / teraz.sk