17.09.2016 19:00 CET
6 : 1
(1:1)

MFK Ružomberok - FC Zlaté Moravce 6:1

V deviatom kole Fortunaligy zvíťazil domáci Ružomberok nad Zlatými Moravcami vysoko 6:1 (1:1), keď v druhom polčase strelili Liptáci päť gólov.

Už v úvode duelu Mareš vypálil na Novotu medzi žrďami ViOn - u. Liptáci od začiatku útočili, a to najmä po stranách, čo sprevádzali nebezpečnými centrami. V desiatej minúte mal tutovku na hlave Maslo. V 21. minúte Chrienov pokus asi z 20-tich metrov tesne minul bránu Moravčanov. V 23. minúte Ďubek z priameho kopu našiel hlavu nabiehajúceho Kolčáka a Novota nedokázal zasiahnuť - 1:0. V 32. minúte však Konnsimbal prenikol po ľavej strane popri Maslovi. Následnej nabil Sedlákovi, ktorý zblízka trafil šibenicu ružomberskej brány - 1:1. Zlaté Moravce sa osmelili aj v ofenzíve. V závere prvého polčasu Mareš napriahol spoza šestnástky a Novota boxoval. Tesne pred prestávkou po rýchlej domácej akcii, centri Mareša a koncovke Ďubeka zachránil hostí Bariš.

Už štyri minúty po obrátke Novota stlmil Danielov pozdrav spoza veľkého vápna pred seba. V 52. minúte sa Bariš pokĺzol pri súboji s Danielom a ružomberský stredopoliar mal voľnú cestu až ku gólmanovi hostí - 2:1. Vzápätí svoj druhý gól v sezóne po zužitkovaní Chrienovej prihrávky strelil Gál-Andrezly - 3:1. Aktivita Ružomberka pokračovala. V 70. minúte vyslal Ďubek loptu pred bránu a Kapor si ju usmernil do vlastnej siete - 4:1. V 82. minúte zaknihoval piaty úspech MFK po brejkovej akcii Mareš, ktorý po Faškovom vysunutí Novotu obišiel Novotu. Do strelecke listiny sa zapísal tiež striedajúci Lačný, čím uzavrel skóre duelu.

MFK Ružomberok porazil na domácej tráve ViOn Zlaté Moravce vysoko 6:1 (1:1) a zaznamenal tým piatu výhru v aktuálnej sezóne.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk