27.11.2016 15:20 CET
3 : 3
(1:2)

MFK Ružomberok - AS Trenčín 3:3

V 17. kole videli diváci v Ružomberku až šesť gólov. Domáci MFK remizoval s majstrom z Trenčína 3:3 (1:2).

V studenom a pomerne nevľúdnom počasí sa od začiatku hralo rýchlo. Domáci boli aktívnejší a ujali sa aj vedenia. V šiestej minúte sa Gál-Andrezly na ľavom kraji pretlačil cez Kvoceru, odcentroval do priestoru pred bránou a Chrien z dvoch metrov rozvlnil sieť - 1:0. Domáci sa však netešili dlho. Už v dvanástej minúte Kalu v domácej päťke našiel Paura, ktorý skóre zrovnal - 1:1. Potom sa hra prelínala z jednej strany na druhú. V 17. minúte Daniel kolmičkou vysunul Lačného. Ten si ešte upravil streleckú pozíciu, ale Šemrinec útočníka Liptákov vychytal. Následná Ďubekova dorážka hlavou smerovala nad priestor troch žrdí. V 27. minúte Paur po centri Kvoceru efektne pätičkou otočil výsledok v prospech hostí - 2:1 pre Trenčín. Podiel na tomto góle mal brankár Macík. V 34. minúte Danielovu strelu z dobrej pozície Trenčania stečovali na rohový kop.

V úvode druhého dejstva musel gólman MFK Macík čeliť dvom nebezpečným strelám. V 49. minúte vytesnil Skovajsov pozdrav z 25-tich metrov na roh. Hneď nato pokryl ranu, ktorú vyslal Kalu. V 64. minúte Maduka z priameho kopu položil loptu Nwohorovi na hlavu a Macík reflexívne koncovku vyškriabal spod brvna. V 72. minúte Ružomberok vyrovnal: striedajúci Mareš dobre spracoval vysokú loptu, vysunul Gála-Andrezlyho a Lačný zblízka upravil na 2:2. O chvíľu sa skóre menilo zase. Kacera svoje sólo zakončil tretím gólom AS. Neubehlo ani šesťdesiat sekúnd a začínalo sa odznova. Šmerinec neodolal ružomberskej kanonáde; vychytal Lačného, Daniela, ale na Chriena nestačil - 3:3.

MFK Ružomberok remizoval s AS Trenčín 3:3 (1:2).

Autor: Dušan Guman / tasr.sk