10.09.2016 19:00 CET
1 : 1
(0:0)

FK Senica - MFK Ružomberok 1:1

Po bezgólovom prvom polčase padali v Senici po prestávke. Domáci FK remizoval s Ružomberkom 1:1 (0:0).

V drese Senice sa v základnej zostave predstavili dvaja nováčikovia: Kopičár a brazísky krídelník Weriton. Domáci boli od úvodu aktívnejší, lepšie kombinovali a držali sa na polovici Liptákov. V 15. minúte zakončoval Kopičár, ktorý pálil z hranice pokutového územia. Lopta preletela tesne vedľa pravej žrde. Po následnej štandardke a rohu sa mohli presadiť hostia - hlavičku Kružliaka z bezprostrednej blízkosti zastavil Šulla. V 23. minúte domáci kapitán predviedol umenie po koncovke Gála - Andrezlyho. Tempo hry po 25-tich minútach mierne upadlo. Sedem minút pred prestávkou otvorili hostia skóre, ale ich gól neplatil pre ofsajd. Do polčasu už sa nič významnejšie neudialo a obe mužstvá schádzali do kabín za bezgólového stavu.

Hneď úvod druhého dejstva priniesol dve štandardné situácie Ružomberka. Najprv vytlačil Šulla Kružliakovu hlavičku nad brvno. Po následnom rohu lopta našla Maslovu hlavu a stopér hostí otvoril skóre - 1:0 pre Liptákov. Veľkú šancu na ďalší zásah mali hostia v 52. minúte. Vtedy osamotený Ďubek na malom vápne hlavičkoval tesne vedľa. Po štvrťhodine druhého polčasu hostia zakontrovali a strelu Daniela vytlačil Šulla na ďalší roh. V 66. minúte stiahol v pokutovom území Ružomberku jeden z hosťujúcich hráčov Pirula. Po dlhšom váhaní a pokyne asistena Lieskovského ukázal rozhodca Fajčík na biely bod. Ružomberčania v tom istom momente prišli o vylúčeného vinníka Nagya. Loptu na biely bod si postavil samotný faulovaný hráč a vyrovnal na 1:1. V 78. minúte po centri Delgada tesne minul hlavou Turyna.

V závere si už ani jedno mužstvo nevytvorilo vážnejšiu šancu, a tak Senica remizovala na Záhorí s Liptákmi 1:1 (0:0).

Autor: Dušan Guman / tasr.sk