19.02.2017 17:30 CET
1 : 1
(0:0)

FC Zlaté Moravce - MFK Ružomberok 1:1

Tisícka divákov sledovala v chladnom počasí duel medzi Zlatými Moravcami a Ružomberkom. Liptáci sa v druhom polčase dostali do vedenia, ale tri body si napokon neodniesli. Rozhodla o tom gólová bodka domácich zo záveru zápasu.

Obom tímom neostávalo nič iné, iba sa do súpera poriadne zahryznúť, aby sa zahriali a čo najviac eliminovali chladné počasie. Hralo sa preto na jednej i druhej strane a bolo sa na čo pozerať. Prvá šanca prišla po desiatke minút, de Oliveira však nepochodil kvôli bloku obrany. Na opačnej strane sa v čistej príležitosti po spätnej prihrávke Lačného ocitol Gál-Andrezly, ale pohotový Kováč jeho strelu vytesnil. Viac sa začalo smerom dopredu dariť hosťom. Napríklad mohol uspieť Lačný, ale zblízka gól nedal. Kováč neinkasoval ani po jasnej šanci Mareša a na druhej strane neuspel po sľubnej strele Kostadinov. Aj preto sa skóre v prvom polčase nemenilo.

Očakávať gólové hody bolo utópiou aj po prestávke, pretože na ťažkom teréne sa peknému kombinačnému futbalu nedarilo. Okolo hodiny hry nepochodil v šanci Boszorád, ten istý hráč potom zaujal prienikom aj o niekoľko minút neskôr. Napokon však brankára už neohrozil. Pätnásť minút pred koncom sa predsa len skóre menilo, ale na smolu domácich padol do ich brány. Tréner Hrnčár mal šťastnú ruku pri striedaní, pretože Faško peknou ranou prekonal Kováča a bolo 0:1. Vion sa však nevzdal a hral do poslednej minúty. To sa domácemu tímu vyplatilo, pretože po rohovom kope Gešnábela hlavičkoval presne Privat Yao a zblíka vyrovnal na konečných 1:1. Šlo pritom o poslednú minútu zápasu a hostia tak budú so ziskom bodu sklamaní.

Autor: Ľubomír Hudačko