22.04.2017 15:30 CET
2 : 1
(0:1)

AS Trenčín - MFK Ružomberok 2:1

V ofenzívnom dueli pod hradom Matúša Čáka sa bolo na čo pozerať, hoci išlo o dôležitý súboj k účasti v pohárovej Európe. Uradujúci majster z Trenčína napokon bral všetky tri body, hoci dlho prehrával. Hrdinom sa stal päť minút pred koncom James Lawrence, čím je AS po tejto výhre už na 3. mieste.

Hoci to bolo od úvodu ročníka pre Trenčín nelichotivé, napokon siaha na konci apríla na pohárové priečky. Poďme však poporiadku, čo k tomu viedlo v 28. kole proti Ružomberku. Hostia nastúpili do duelu nebojácne a tlačili sa dopredu. Veď aj oni by radi okupovali bronzové miesto. Po úvodných oťukávačkách dokonca šli do vedenia, keď center nikým nekrytý zblízka dopravil do siete Mareš a bolo 0:1. To Trenčanov popohnalo k vyššej agresivite smerom dopredu a neraz sa najmä Beridze prezentoval zaujímavými pokusmi. No hostia sa takmer dostali do dvojgólového vedenia, pretože kapitán Kleščík príkladne kiksoval a Gal-Andrezly len tak tak, že nepreloboval pozorného Šemrinca. Neskôr si vymenil Ubbink s Jangom loptu a prvý menovaný spoza šestnástky iba tesne prestrelil brvno brány. V závere polčasu mal prácu ešte Macík, pretože šikovný priamy kop smeroval do siete. Polčas ale vyhrali hostia.

Nebolo na čo čakať a Trenčín sa preto po prestávke hrnul opäť len dopredu. Činil sa najmä aktívny Beridze a hrozil pred bránou vo veľkom najmä on. Rýchly brejk podnikli hostia po hodine hry, ale Daniel v sklze netrafil bránu. Domáci potom upiekli kombinačnú akciu, na konci ktorej Beridze však mieril len do brankára. No potom to už vyšlo, pretože Beridze priťukol loptu Mancemu, ktorý peknou ranou k žrdi zaznamenal svoj prvý gól vo Fortuna lige. Opäť lepšie to mohlo vyzerať pre hostí dvadsať minút pred koncom, lenže Faško nenahral a Šemrinec jeho šancu vychytal. Mance potom neuspel hlavičkou proti Macíkov, písala sa 83. minúta. Ale čo nedokonal on, napravil Lawrence. Jeho hlavička si našla priestor medzi tromi žrďami a AS tak bral všetky tri body. Vďaka tomu sa odpútal od Ružomberka a okupuje bronzovú priečku.

Autor: Ľubomír Hudačko