21.08.2016 19:00 CET
3 : 1
(1:1)

AS Trenčín - MFK Ružomberok 3:1

Majster z Trenčína sa nateraz v lige prebral a po facke s Rapidom nedal na sebe znať akékoľvek ťažoby na psychike. Ambiciózny Ružomberok zdolal o dva góly a pripísal si dôležitú výhru. Hostia si iste verili na viac, ako na priemerný výkon. Potešil aspoň ďalší gól posily Mareša.

S veľkou chuťou hrali Trenčania od prvých minút. Za odmenu im mohol byť úvodný gól po rane Kalua, ale nádherný projektil mieril len do brvna. Zrejme to mal byť center na zadnú žrď, ale napokon mali hostia šťastie, že lopta nezapadla do siete. No o približne štvrťhodinu hry sa už skóre menilo, pretože presný center Holúbka nasmeroval krásnou hlavičkou do siete Bala a majster viedol 1:0. Liptáci sa teda ešte ani nestihli poriadne nadýchnuť a už prehrávali. Ich kombinácia aj vinou priebežného stavu viazla a veľa sa toho pred Šemrincom nedialo. Dokonca mohol AS zvýšiť vedenie, ale Paurova bomba mierila len tesne vedľa. V 39. minúte však MFK vyrovnal z ničoho nič. Akcia po pravej strane skončila u Mareša, ktorý spleť tiel prestrelil a s nimi aj Šemrinca, ktorému lopta prekĺzla pomedzi nohy na 1:1.

Čakalo sa teda od domácich, že zaberú po prestávke. Ďalší zápas bez výry po facke od Rapidu Viedeň by hráčom vôbec na pohode nepridal, ale dlho AS čakal nemusel. Už v 57. minúte sa rohový kop zniesol na hlavu Jangu, ktorý namieril presne k žrdi a Macík nemal nárok na zákrok - 2:1. Od tohto momentu sa už majster predvádzal v tom svetle, v akom sme ho do vystúpení v pohárovej Európe poznali. Veľké starosti robil hosťom novic Paur, ktorý zamestnal Macíka aj obranu neraz nepríjemnou jedovkou. Napríklad po hodine hry, ktorú musel brankár len vyraziť a potom sledovať, ako Janga páli zblízka iba nad. Rozhodnutie prišl asi dvadsať minút pred koncom, keď Bala predviedol pekné sólo a loptu zavesil do brány. Obrana mu nestačila a výsledok 3:1 už stal v platnosti. Trenčín sa tak aspoň nateraz dostal z kŕču a môže sa pripraviť na dôjstojné ukončenie púte v pohárovej Európe proti Rapidu Viedeň.

Autor: Ľubomír Hudačko