30.04.2016 19:00 CET
3 : 1
(1:1)

ŠPORT Podbrezová - MFK Ružomberok 3:1

Veľký krok k definitívnej záchrane urobila výhrou nad Ružomberkom Podbrezová. Doma totiž súpera porazil 3:1 a tri kolá pred koncom má nad poslednou Skalicou už deväžbodový náskok. Záhoráci síce majú zápas k dobru, no železiari by si to už nemali pokaziť. Naopak, Liptáci poriadne vyhoreli a aj nedisciplinovanosťou "podporili" ďalšiu prehru.

Od začiatku to bola hra skôr v réžii domácich, na Horehroní sa predsa len hrá o viac, ako v prípade MFK. Ešte to pred zápasom totiž zverenci trénera Fabuľu nemali vyhraté, čo sa týka záchrany a keďže karty boli rozdané jasne, vyhrať duel bol prvoradým cieľom. A ten sa začínal napĺňať už po štvrťhodine hry, pretože nájazd na brankára Rendla nedokončil kvôli faulu Masla a ten musel ísť predčasne pod sprchy. Podio potom premenil penaltu a bolo 1:0. Ružomberok si týmto poriadne zavaril a vedel, že dohrávať bude o jedného menej. Paradoxne, hosťom sa podarilo vyrovnať. Andrezlyho center obrana neodvrátila a Vajda si dal vlastný gól po nedorozumení s brankárom - 1:1. Lačný v závere polčasu dokonca mohol pridať ďalší zásah Liptákov, ale Kuciak sa tentoraz v bránení polepšil.

Nepomer v počte hráčov na ihrisku sa prejavil po prestávke, pretože domáci šli desať minút po nej opäť do vedenia. Tofiloski nedosiahol na loptu, ktorú namieril presne k žrdi Peševski a železiari viedli 2:1. Andrezly potom mohol vyrovnať, lenže spoza vápna mu chýbala presnosť a skóre sa preto tentoraz nemenilo. Naopak, opäť udrelo do siete Tofiloského, pretože druhý gól zaznamenal Peševski. Jeho hlavička si už našla ten správny priestor a Podbrezová viedla už príjemných 3:1. A mohlo byť pre domácich ešte lepšie, no Rendla mieril tesne mimo troch žrdí a potom nepochodil ani Vajda. Na ihrisko sa následne dostal aj reprezentant Jakubko, ale ani on už nič na prehre Ružomberka nezmenil. Hostia potom dohrávali len o deviatich hráčoch v poli, pretože červenú kartu videl aj Kučera za faul zozadu. Tri body tak ostali doma a to znamená, že na Horehroní by sa mala hrať najvyššia liga aj od nového ročníka. Náskok pred poslednou Skalicou je deväťbodový, hoci MFK majú ešte okrem troch posledných kôl aj jeden zápas k dobru. Ruža si nepolepšila ani náhodou a prehrala v obidvoch súťažiach šiesty duel v rade.

Autor: Ľubomír Hudačko