22.09.2015 19:00 CET
2 : 1
(2:1)

Spartak Myjava - MFK Ružomberok 2:1

Spartak Myjava porazil MŠK Ružomberok 2:1 (2:1), keď všetky góly zápasu padli v prvom polčase.

V 10. minúte sa v prvej väčšej šanci zápasu ocitol Pekár. Z hranice šestnástky však mieril na Tofilovského. Tomu lopta vypadla z rúk a skončila mimo brány. O 5 minút nato Bílovský vysunul Beňa, ktorý z prvej vystrelil k vzdialenejšej tyči. Loptu zrejme ešte ktosi zasiahol a tesne minula bránu. V 17. minúte Tofiloský vybehol z brány na loptu, smerujúcu do šestnástky. Prebral ju Pekár, ktorý ho podbehol a z ostrého uhla gólmana hostí preloboval - 1:0 pre Spartak. V 21. minúte Myjava svoj náskok zvýšila. Loptu do vápna poslal Piroška, od obrancu sa odrazila k voľnému Sládekovi, a ten ju umiestnil k pravej tyči - 2:0. V 25. minúte domáci po rohu zahrali signál. Piroška prihrával na hranicu šestnástky, odkiaľ pálil Pekár. Jeho pokus letel nad. Neskôr Pekár zakončoval popod padajúceho Tofiloskeho, no minul ľavú tyč. V 34. minúte center do šestnástky sklepol hlavou pre svojho spoluhráča Zošák. Loptu po strele spomalil jeden z obrancov Jakubkovi. Útočník Ružomberka prekonal Hrušku - 1:2 z pohľadu hostí.

V 56. minúte Beňo zľava našiel pred bránou Sládeka, ktorý zblízka prestrelil bránu. Kóňa potom na hranici šestnástky nabil Piroškovi. Ten vysunul Kolára, ktorý si loptu ešte posunul a poslal ju nad. Bílovský sa s loptou ocitol pred Tofiloským sám, no poslal ju iba do jeho rúk. V 67. minúte sa po vysunutí Bílovského rútil Sládek sám na brankára, no napokon vypálil iba do§ho. V 71. minúte Škutka zakončoval hlavou a Tofilovskýju chytil. Pekár našiel pred šestnástkou Škutku, ktorý poslal prihrávku doľava voľnému Dugovi. Slabá strela opäť skončila v rukách brankára. V ďalšej šanci bol Škutka v 81. minúte. Strieľal rovnako do rúk brankára hostí. Po ňom to skúšal Pekár, s rovnakým výsledkom. Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času Bílovský prebral prihrávku, obtočil sa okolo obrancu a vystrelil tesne nad.

Myjava porazila Ružomberok 2:1 (2:0) a minimálne dozajtra poskočila na druhú priečku tabuľky aktuálneho ročníka Fortuna ligy.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk