09.04.2016 18:20 CET
3 : 1
(0:1)

Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 3:1

Slovan Bratislava porazil na domácom ihrisku hosťujúci Ružomberok 3:1. Liptáci zaznamenali prvú jarnú prehru. V zápase sa kopali tri pokutové kopy, z toho dva zahrávali belasí.

V jedenástej minúte Kubík v šestnástke našiel Šefčíka, ktorý nebezpečne vystrelil. Lopta tesne minula bránu. V trinástej minúte dostal dobrú prihrávku Zreľák. Loptu ešte prenechal nabiehajúcemu Crnkičovi, a ten minul priestor troch žrdí. V 22. minúte bol v 16-ke domácich faulovaný Lačný a rozhodca zapískal pokutový kop. Premenil ho samotný najlepší strelec Ružomberka. Po zakončení do pravého horného bránu sa skóre menilo prvýkrát - 1:0 pre Liptákov. V 44. minúte mal dobrú príležitosť Slovan. Sekulič našiel v šestnástke Kubíka, ktorý zakončoval pätičkou. Pre brankára Tofilovského to bola ľahká práca.

V 56. minúte kolmicu Kubíka Zreľák jemne pohladil a Tofiloski dobre zasiahol. V 64. minúte vyrovnal Slovan Crnkičom. Presadil sa krížnou prízemnou strelou z hranice šestnástky, keď sa lopta ešte odrazila od pravej žrde - 1:1. V 69. minúte rozhodca zapískal zákrok v šestnástke na Vitteka, ktorý jedenástku sám premenil - 2:1. Už v 71. minúte rozhodca zapískal ďalšiu jedenástku pre Slovan a Vittek sa do streleckej listiny zapísal druhý krát - 3:1. V 76. minúte diváci zatlieskali Kubíkovi, ktorý z ľavej strany preveril Tofiloského. Brankár Ružomberka vyrazil na roh. V blízkosti brány potom hlavičkoval Kubík. Tvrdo po zemi strieľal Vittek, ale jeho zakončeniu čosi chýbalo. V závere podržali loptu na svojich kopačkách hostia, Slovan kontroloval výsledok. Po dvoch nadstavených minútach sa zápas skončil.

Slovan Bratislava obrátil nepriaznivý polčasový stav a v 26. kole Fortunaligy porazil štvrtý Ružomberok 3:1 (0:1).

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu