07.11.2015 18:20 CET
2 : 0
(0:0)

MŠK Žilina - MFK Ružomberok 2:0

Pod Dubňom sa opäť oslavovali tri body, na víťaznú vlnu sa vracia Žilina. Napriek nepremenenej penalte si poradila s nemastným Ružomberkom a reagovala na výhru Slovana. Hostia sa bez trénera Pecka na lavičke trápili a súpera takmer ani nepreverili. Hrdinami sa stali Paur s Williamom.

Oklieštená zostava domácich začala opatrne, prvú šancu mali hostia. Lačný však nenamieril hlavičku presnejšie a preto sa skóre nemenilo. Na druhej strane neuspel Haskič a duel len hľadal tie správne ofenzívne parametre. Bližšie ku gólu mala hlavička Paura v 22. minúte, o minútu neskôr ho strelou tesne vedľa brány napodobnil debutant v základnej zostave MŠK Lukáš Jánošík a o ďalšiu minútu zlyhal v koncovke hlavou opäť kapitán Paur. Po polhodine potom hostia zahrali v šestnátke rukou a kopala sa penalta. Tú však Paur nepremenil, Tofiloski ho vychytal bravúrne. V závere skúsil strhnúť vedenie pre MFK Maslo, no mieril vedľa brány. William ešte mohol uspieť hlavičkou, lenže netrafil. Aj kvôli tomu sa polčas skončil bez gólov.

Ani po zmene strán to nebolo ono a premznutí diváci čakali naďalej na prvý gól stretnutia. V ofenzíve sa nedarilo ani jednému tímu, no po hodine hry to konečne prišlo. Dobrý center skončil na hlave Paura, ktorý krásne zavesil do siete na 1:0. Odčinil tak zlyhanie pri pokutovom kope a domácim sa dýchalo predsa len lepšie. Hneď boli viac pri chuti, o pár minút neskôr mal gól na kopačke Jánošík, ale tvrdou strelou trafil iba brvno ružomberskej brány. Ružomberok pôsobil naďalej neškodne a hralo sa prakticky len pred jednou bránou. Rozhodnuté bolo kvôli tomu desať minút pred koncom, keď center na zadnú žrď ešte pred bránkovú čiaru po chybe Tofiloského domáci vrátili a William zblízka už musel dať - 2:0. Viac sa toho pod Dubňom neudialo a tri body ostávajú doma. Zato hostia nepresvedčili a podali bezduchý výkon.

Autor: Ľubomír Hudačko