03.10.2015 14:30 CET
0 : 1
(0:0)

MFK Skalica - MFK Ružomberok 0:1

V zápase tímu, ktorý nevyhral od 2. ligového kola s tímom, ktorý z posledných piatich zápasov vyhral štyri, boli úspešnejší hostia. Ružomberok zvíťazil na Záhorí v Skalici 1:0 (0:0).

Zápas sa hral v silnom vetre, ktorý robil problémy obom stranám. Prvá strela patrila Hlinkovi a letela nad. V 20. minúte išiel sám na Fišana Lačný, no jeho akciu zastavil Majerník. Vo veľmi tesnom ofsajde po vysunutí Hlinkom sa ocitol Lietava. Konečný v dobrej pozícii hlavičkoval vysoko nad bránu. V 41. minúte dobre trafil z priameho kopu Gašparík a Šavol dokázal strelu vyraziť na roh. V poslednej minúte prvého polčasu Lačný sprava mieril sám na Fišana, ale jeho prudké zakončenie z niekoľkých metrov brankár domácich zneškodnil. Do kabín schádzali oba tímy za bezgólového stavu.

V 58. minúte centroval Lietava. Pred bránou Ciprys loptu hlavou len pohladil. V 61. minúte našiel Lietava Čermáka. Hráč Skalice v dobrej pozícii nedokázal otvoriť skóre. V 64. minúte Ružomberok zahrával priamy voľný kop. Lopta našla voľného nabiehajúceho si Kružliaka, ktorý zblízka nezaváhal - 1:0 pre 'ružu'. Potom hostia zatvorili Skalicu na jej polovici. V 72. minúte dostal Ulrich prihrávku do šestnástky a bol sám, nestrieľal však hneď a obrana Ružomberka mu loptu odkopla. Lietava hlavičkoval priamo do náruče Šavola. Šebesta prihral v šestnástke Ulrichovi, ale ten už bol v ťažkej pozícii. Jeho strele chýbala presnosť. Vo veľkej šanci sa ocitol Gašparík. Namiesto zakončenia posielal ešte centera bolo po príležitosti. Po dvoch nadstavených minútach hlavný rozhodca zápas ukončil.

MFK Ružomberok zvíťazil na pôde Skalice 1:0. Vyhral tak piaty zo šiestich ligových a pohárových zápasov v rade a v tabuľke si opäť prilepšil o tri body. Víťazný gól strelil hlavou Kružliak po rozohraní priameho kopu.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk