05.12.2015 17:00 CET
3 : 2
(1:0)

MFK Ružomberok - ŠPORT Podbrezová 3:2

Vydreté tri body pre Ružomberok. Domáci sa totiž v poslednom kole jesennej časti proti Podbrezovej poriadne natrápili a situáciu si v priebehu hry komplikovali. Viedli už o dva góly, potom o náskok prišli, aby päť minút pred koncom rozhodli tretím zásahom. V každom prípade tri body ostali doma a Ruža si aspoň čiastočne napravila chuť z nie príliš vydarenej jesene.

Od začiatku sa hralo svižne, Tofiloski musel riešiť nepríjemnú štandardku už po niekoľkých minútach. Po štvrťhodine hry sa následne pokúsil prekvapiť Kochan, no hostia sa nedotali do vedenia ani po tejto šanci. Domácim nepomohlo, že Zošák musel pre zranenie striedať, ale v ofenzíve ťahali aj zaňho. Skúsený Jakubko kombinoval s Dagbašjanom a krásnou ranou nedal šancu Kuciakovi, domáci viedli. Na druhej strane pohrozil Sabler, ale gólman sa nedal, skóre sa nemenilo. Hostia cítili šancu na vyrovnanie, aktívny Sabler to skúsil na Tofiloského aj v 35. minúte. Kuciak potom nemal prácu, hoci sa Lupták pred neho dral do šance. Neinkasoval a preto sa polčas skončil tesne 1:0.

Do druhého polčasu boli karty rozdané jasne a očakávalo sa ako navýšenie skóre Ružomberka, tak aj aktivita na strane Železiarov. Platilo však najprv prvé spomenuté, pretože na 2:0 zvyšoval Lupták strelou od brvna po dobrej prihrávke medzi obranu Športu. Lenže obrana Liptákov si nedala pozor o pár desiatok sekúnd a razom bolo znížené. Viazankova strela ešte v sieti neskončila, no dorážka od Sablera znamenala v trme vrme úpravu skóre na 2:1. Tofiloski potom zachránil svoj tím od vyrovnania, keď Sablerovi nedal šancu na zmenu skóre. Lenže Horehronci to nezabalili a do súpera búšili aj ďalej. Viazanko o pár minút skúsil nachytať bývalého spoluhráča z brány a z veľkej diaľky dal na 2:2. Kolega z brány na opačnej strane Kuciak zachránil skvelým zákrokom pred Gerátom, päť minút pred koncom však už takisto kapituloval. Dagbašjan totiž odrazenú strelu z hranice šestnástky namieril presne k žrdi a stanovil konečné skóre na 3:2. Nič na tom nezmenil ani Masaryk v nájazde, keďže na Kuciaka v závere nevyzrel. Ružomberok si tak trochu vylepšil náladu, hostí budú čakať záchranárske práce.

Autor: Ľubomír Hudačko