01.11.2015 14:00 CET
1 : 1
(0:0)

MFK Ružomberok - Slovan Bratislava 1:1

Pod Čebraťom bol sa odohral posledný súboj 15. kola, v ktorom diváci videli dva góly až v závere stretnutia. Po tom, čo sa vedenia ujali hostia, Ružomberok ešte stihol vyrovnať v riadnom hracom čase. Pekný duel tak nemal víťaza, z čoho sa budú tešiť najmä v Trenčíne.

Na ihrisku sa hralo ofenzívne na oboch stranách od úvodných minút a k videniu bol zaujímavý futbal. V zostavách nechýbali zvučné mená, ktoré sa pravidelne objavujú aj v reprezentačných výberoch sa tak si fanúšik nemohol sťažovať ani v tomto ohľade. Prvú dobrú šancu mal po desiatich minútach Jakubko, ale v šanci pred Muchom nastrelil len do svojho kolegu z národného tímu. Priskin sa potom na druhej strane nemohol radovať, keďže zákrok vytiahol aj Tofiloski a tribúny mali dôvod tlieskať. Razantný Zošákov projektil z prvej preletel neskôr vedľa brány. Peknú vyslal následne Faško, Mucha sa naťahoval márne, no zachránilo ho brvno. Veľkú možnosť mal sám pred Muchom opäť Jakubko, ale nepochopiteľne poslal loptu iba vedľa. V závere polčasu ešte v závare pred bránou ratoval Maslo, skóre sa tak do polčasu nemenilo.

Prestávka tempo hry trochu zrazila a dobré momenty na oboch stranách veľmi neprichádzali. Až po hodine hry prišla šanca, po ktorej opäť zvonilo brvno. Faško aj druhú strelu namieril iba do konštrukcie a tak sa nemhol radovať zo zmeny skóre. O niečo neskôr mal prácu Tofiloski, keď zneškodnil šancu Zreľáka a nemal to príliš ľahké. Zeľák neskôr mieril ešte aj tesne nad. V 70. minúte Vittek po kolmici za obranu MFK sa sám rútil na Tofiloského, ale tesne minul priestor medzi žrďami. Muchal mal na druhej strane prácu po rane Lačného, ale skóre sa nemenilo ani po tomto momente. Stalo sa tak až štyri minúty pred koncom, keď do šance unikol Priskin a prekonal Tofiloského rutinérskym zakončením na 0:1. Lenže netrvalo dlho a Ružomberok vyrovnal. Z ľavej strany prišla lopta pred Lačného, ktorý nikým nekryty pohotovo prekonal Muchu a začínalo sa odznova. Viac sa však toho už pred bránami neudialo a tímy si body spravodlivo rozdelili. Najspokojnejší však budú Trenčania, ktorí navýšili náskok na prvom mieste na 7 bodov.

Autor: Ľubomír Hudačko