16.04.2016 19:00 CET
0 : 2
(0:2)

MFK Ružomberok - MŠK Žilina 0:2

Na Liptove Ružomberok nevsietil ani jeden gól, nepresadil sa po dlhom čase ani Miloš Lačný. On a jeho spoluhráči ťahali proti Žiline za kratší koniec, čo znamená komplikáciu v boji o pohárovú Európu. O všetkom bolo rozhodnuté po dvadsiatich minútach, hrdinom sa stal Haskič.

Duel sa pre domácich vôbec nezačal dobre, pretože po desiatich minútach sa už menilo skóre a to v ich neprospech. Dobrý center do siete totiž umiestnil Haskič a nedal šancu brankárovi. Žilina viedla to, že to bola rana pre MFK napovedali ďalšie minúty. Lačný nevyrovnal, keďže tentoraz nemal presnú mušku a nepochodil o niečo neskôr ani Gerát. O pár minút bolo pre Ružu dokonca ešte horšie. Hostia mali duel pod palcom a hoci sa najprv Hlohovský ešte netešil z priameho kopu, chladnokrvne sa presadil opäť hrdina Haskič a hostia viedli už o dva góly - 0:2. Haskič v závere polčasu ešte namieril loptu do bočnej siete, hattricku sa ale nedočkal. Pre Liptákov sa zrazu po skvelej forme a dobrých výsledkoch črtala štvrtá prehra v rade vo všetkých súťažiach.

Po prestávke poslal tréner Pecko na ihrisko skúseného Saparu, Ružomberok sa snažil s výsledokom niečo urobiť. Ale chvály bolo na tento tím v ostatnom čase zrejme až príliš, deku a tlak tentoraz MFK nezvládal. A čo bolo ešte horšie, MFK sa po zmene strán nie a nie dostať do dobrej šance, hostia vôbec nemuseli odolávať tlaku. Volešák sa v bráne nudil a preto čas a ituácia nahrávali do karát Žiline. Futbal medzi šestnástkami sa domácim fanúšikom rozhodne nepáčil, ojedinelú zaujímavú loptu pred bránu poslal len Sapara. S tým si však brankár poradil a Žilina kontrolovala duel aj naďalej. Švejdík desať minút pred koncom v dobrej šanci netrafil bránu, neskôr ho vychytal Tofiloski. Rozhodnúť sa nepodarilo ani Letičovi, Ružomberok bol na uterák a nedarilo sa mu absolútne nič. Hostia po dvoch úderoch nemali problém výsledok udržať a zaslúžene brali z Liptova tri body. Naopak, Ruža prehrala 2x v lige, 2x v pohári a dobrú jarnú formu stratili raz-dva. Nepresadil sa ani kanonier Lačný.

Autor: Ľubomír Hudačko