16.08.2015 16:30 CET
2 : 2
(1:1)

MFK Ružomberok - MŠK Žilina 2:2

Výborný zápas videli diváci v Poprade, dočasný stánok Ružomberka bol svedkom štyroch gólov. Napokon bez víťaza na jednej či druhej strane, za hostí zachraňoval body famózny Jelič. Liptákom nepomohlo ani dvojnásobné vedenie o jeden gól.

V ideálnom počasí sa hralo od jednej k druhej bráne v kvalitnom tempe a bolo sa na čo dívať. Prvú šancu mal mladík Káčer po niekoľkých minútach, ale Tofiloski zasahovať nemusel. Prvé oťukávačky mali súperi za sebou a už sa menilo skóre. Opäť sa do vedenia dostal Ružomberok a tentoraz po akcii Ľuptáka na ľavej strane. Pekne sa predral do ideálnej pozície a potom už len ako na podnose naservíroval loptu Ďubekovi na 1:0.

Ten zblízka musel dať. Zapnúť po inkasovaní musela pre zmenu Žilina a vyrovnať skúsil ďalekonostnou ranou Pečovský. Rozvlnil ale len bočnú sieť. Na druhej strane Ďubek pravačkou v gólovej pozícii vo vnútri šestnástky tesne minul priestor medzi žrďami. Rušné chvíle pokračovali. Tofilski najprv bravúrne zlikvidoval prienik Káčera a v 28. minúte bravúrne vyškriabal Paurov priamy kop tesne spoza šestnástky. Inkasoval však napriek tomu o niečo neskôr a bol pri tom kanonier Jelič. Využil zmätky v obrane a nikým nekrytý zblízka vyrazenú strelu Tofiloského upratal do siete - 1:1. Takto sa skončil aj prvý polčas, tímy si sily na ďalší priebeh hry už šetrili.

Bez víťazstva v tejto sezóne hrajúci Ružomberok potreboval konečne zabodovať a preto sa do ofenzívy rútil aj po prestávke. Hoci bez Jakubka v zostave, len na lavičke čakal na príležitosť Masaryk. A veruže to vyšlo aj bez nich vďaka Faškovi. Zošákovu akciu zakončil presne a MFK opäť viedol - 2:1. Následné projektily Nagya a Rosu z diaľky minuli svoj cieľ. Zhruba od polovice 2. polčasu sa Žilinčania čoraz viac tlačili pred bránu MFK. Domáci sa teda museli mať na oveľa väčšom pozore a striehnuť na nepríjemnosti pred bránou. V jednej chvíli však opäť neustrážili skvelého Jeliča a ten v sezóne zaznamenal už štvrtý gól - 2:2.

Hostia dokonca mohli skúsiť streliť aj tretí zásah, ale v dobrej pozícii namiesto zakončenia sa zrazili osamotení Letič s Wiliamom. Domácim už evidentne odchádzali sily, zato Žilina chcela vyhrať. Tofiloski i obrana však odolali a preto sa v Poprade body napokon delili. Ružomberok tak na výhru stále čaká.

Autor: Ľubomír Hudačko