07.05.2016 19:00 CET
1 : 1
(0:1)

MFK Ružomberok - FC Zlaté Moravce 1:1

Na Liptove to v závere sezóny nie je nič, čo by tešilo fanúšikov aj ľudí v tíme, pretože Ruža nevyhrala ani so Zlatými Moravcami. V sobotu doma len remizovala 1:1 a aj to len zachraňovala bod po hodine hry. Tento výsledok pre domácich nič nerieši, ale hostia sa môžu tešiť. Definitívne sa totiž zachránili.

Viac šlo v tomto zápase Zlatým Moravciam, pretože vidina definitívnej záchrany neprichádza každý deň. Šanca tu tentoraz bola veľká a preto hral Vion od začiatku duelu aktívnym spôsobom a už po desiatich minútach napálil Slančík z diaľky do žrde. Kuzma potom mieril podobne zaujímavo, ale netrafil. Hajdúch mal neskôr šťastie, že ho po štvrťhodine hry strelou len trafil Školník a skóre sa preto nemenilo ani po tejto šanci. Potom však už zo strany hostí udrelo a to po peknej prihrávke dopredu na Kužmu. Ten si vychutnal brankára a bolo 0:1. Pre Ružomberok nič nové v posledných týžňdoch, tímu sa absolútne prestalo dariť. Kováč potom tesne pred koncom polčasu zachránil pri hlavičke Rosu a preto Vion viedol po prvom dejstve o jeden gól.

Pred druhým polčasom sa teda čakalo, že Ružomberok to na súpera poriadne rozbalí, veď kto by chcel sklamať fanúšikov aj v ďalšom dueli v rade. Vion však vedel veľmi dobre, že akýkoľvek bodový zisk by mu zaručoval ist záchranu a robil všetko preto, aby domácim situáciu za vyrovnaním sťažil. Nepúšťal sa bezhlavo dopredu a trpezlivo čakal na svojej polovici, čo vymyslí súper. V útoku robustný Jakubko s Lačným vymýšľali zaujímavosti, ako sa len dalo, no Kováč bol pozorný. Nepresnosti a slabá finálna fáza často bez hodnotnej myšlienky to hosťom uľahčovalo, ale iba do hodiny hry. Potom sa Faško s Ďubekom drali dopredu, pričom druhý menovaný trafil parádne na 1:1. Domáci dokonca mohli vyhrať, ale Ďubek a ani Jakubko už pred Kováčom neuspeli. Ružomberok po skvelej sérii tak nevyhral už šiesty duel v rade, hostia na druhej strane môžu byť spokojní. Z ligy tento rok určite nevypadnú.

Autor: Ľubomír Hudačko