21.11.2015 16:00 CET
0 : 3
(0:1)

MFK Ružomberok - AS Trenčín 0:3

Líder súťaže z Trenčína zvíťazil v 18. kole Fortuna ligy na pôde Ružomberka vysoko 3:0 (1:0). O víťazstvo hostí sa postarali Schett a Kessel.

V 2. minúte si Zošák nabehol na center v šestnástke a hlavou namieril tesne vedľa. Už o minútu po rohu Van Kessela sa domáci dostali do úniku. Po ľavom krídle ho ťahal Zošák. Ružomberský stredopoliar sa dostal pred brankára, no z mierneho uhla poslal krížnu strelu mimo brány. Trenčania zmenili skóre v 31. minúte. Na center Kessela sprava si v šestnástke nabehol Schett a zblízka hlavou rozvlniť sieť - 1:0 pre celok z Považia. V 33. minúte pálil v pokutovom území spoza obrancu Van Kessel. Jeho strelu Tofiloski chytil. Krátko nato nasledovala šanca na opačnej strane. Zakončenie Faška z vnútra šestnástky vyrazil Šemrinec pred seba. V 43. minúte zblokovali domáci Kesselovu strelu na roh. Do kabín schádzali hostia z Trenčína za jednogólového vedenia.

V 53. minúte Rabiu dlhým pasom vykopol loptu na pravé krídlo Kesselovi. Holanďan, hrávajúci aj za Curacao, obišiel dvoch obrancov, potom trochu zabrzdil a po prvej zblokovanej strele sa dostal k repete. Loptu si ešte posunul a okolo Tofilovského upravil na 2:0. O niekoľko sekúnd nato vyviezol po pravom krídle loptu Schett, nezištne prihral voľnému Kesselovi, a ten pred Tofilovskim nezaváhal - 3:0 pre hostí. Lupták potom prihral Lačnému pred bránu, no zakončenie ružomberského útočníka našlo pripravené rukavice Šemrinca. Po ďalšej Schettovej prihrávke na úroveň jedenástky napálil Kessel do žrde. Na 4:0 mohol zvýšiť po nabití Gubom Wesley, ale zblízka netrafil loptu. Neobyčajný zákrok ukázal Šemrinec v samom závere po strele Ružomberku, ktorá nasledovala po rozohratí priameho kopu. Guba sa sprava rútil na Tofilovského, ale jeho zakončenie zblokoval brankár domácich stečoval mimo.

AS Trenčín vyhral v 18. kole aktuálneho ročníka Fortuna ligy na pôde MŠK Ružomberok vysoko 3:0 (1:0).

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu