24.07.2015 19:00 CET
1 : 1
(0:0)

FK Senica - MFK Ružomberok 1:1

Súperi na Záhori zaknihovali po jednom bode, čo je pre nich v novej sezóne Fortuna ligy zároveň premiérovým bodovým ziskom. Hostia však dlho viedli a česť Senici zachránil až v závere Pillár. Platí však, že oba tímy zatiaľ príliš oslnivo do začiatku ročníka nevstúpili. Hostí môže strata dvoch bodov mrzieť.

Šlo o boj o prvé ligové body a preto to tak na ihrisku aj vyzeralo, hralo sa bez možnosti nechať súperovi čo i len kúsok priestoru. Dopredu sa viac najprv tlačil Ružomberok a to aj vďaka rane Ďubeka. Jeho možnosť však nebola pre Šullu neriešiteľnou situáciou a o niečo neskôr neuspel ani Masaryk. Postupne sa iniciatívy ujali domáci. V 24. minúte Čunta našiel v šestnástke presným centrom Kosorinovu kopačku, ale Šavol jeho veľkú šancu zneškodnil dobrým zákrokom. Krátko pred odchodom do šatní sa Mráz preštrikoval cez obranu hostí, narazil si ešte s Kosorinom, ale jeho pokus brankár Ružomberka reflexívne vyrazil. Aj preto sa v prvom polčase gólov diváci nedočkali a karty boli rozdané pre oboch súperov rovnakým spôsobom aj po prestávke.

Strany sa síce po pauze menili, ale útočnú chuť predviedli ako prví opäť hostia. P. Maslo však v šanci nepochodil, jeho sľubnú hlavičku Šulla zneškodnil a skóre sa preto nemenilo. Na druhej strane šikovný Dolný skúsil volej, no gólmano boli do týchto chvíľ ozdobou zápasu aj naďalej. Blížila sa hodina hry a umný ťah trénera Galáda. Kým v prvom dueli proti Skalici netrafil zostavu ani striedania, tentoraz mu jedna zmena hneď vyšla. Nevýrazný Jakubko prepustil miesto Lovásovi a ten sa lodivodovi odmenil zásahom do siete už o pár minút na to. Na jeho hlavičku Šulla po podbehnutí Pavlíkom nemal nárok a hostia vyhrávali - 0:1. Liptáci mohli ísť do dvojgólového trháku o pár desiatok sekúnd, ale Zošák mieril peknú strelu len do žrde. Senici sa nedarilo podľa predstáv, ale v záverečnom tlaku predsa len uspela. Dolného akciu využil Pillár a zabezpečil svojmu tímu aspoň bod. Hostí môže strata dvoch bodov určite mrzieť.

Autor: Ľubomír Hudačko