19.04.2016 17:00 CET
1 : 0
(1:0)

AS Trenčín - MFK Ružomberok 1:0

V 28. kole Fortunaligy potvrdil Trenčín najvyššie ambície a tesne zdolal na svojej umelej tráve Ružomberok 1:0 (1:0).

Od prvých sekúnd dominovali na ihrisku domáci. Držali loptu a Liptákov k hre prakticky vôbec nepúšťali. V tretej minúte Trenčín potiahol po pravom krídle, Bero nacentroval, ďalší z Trenčanov loptu iba jemne pohladil a tá prešla na Kalua. Hráč tmavej pleti na dvakrát zblízka dorazil loptu do brány - 1:0.

Pri prevahe Považanov na opačnej strane zaujala najmä hlavička Gál-Andrezlyho, ktorá nemierila do priestoru medzi tromi žrďami. V 20. minúte Guba hlavičkoval z veľkého uhla. Trochu nečakane vystrelil na Tofilovského zľava Kalu, ale jeho zakončenie išlo presne na gólmana Liptákov. AS v prvom dejstve vysoko dominoval v držaní lopty, no ďalšiu čistú šancu si už nevypracoval. Do kabín schádzali celky za stavu 1:0 pre Trenčín.

Kaluova stečovaná strela po obrátke išla mimo žrde. V 62. minúte Guba ideálne nagúľal loptu do šestnástky Holúbekovi, no ten z jedinečnej pozície vysoko prekopol. V 67. minúte sa do veľkej šance dostával Nagy, no rozhodcovia odmávali Ružomberku ofsajd. Nagy však v ofsajde rozhodne nebol. Na center Gubu nedosiahol Maierhofer. Kontru 'Ruže' zastavil potom fakt, že Lačnému ušla lopta. Strela Rabia spoza šestnástky mierila do brány, ale zároveň do rúk Tofilovského.

V 84. minúte ďalšiu tutovku zmaril Holúbek, ktorý dostal prihrávku na päťku. Lopta mu pri spracovaní odskočila a druhý pokus zblokovala obrana hostí. Trenčín i v druhom polčase dominoval v držaní lopty, no nevedel sa presadiť. Keďže Ružomberok neuspel ani z jednej z centrovaných lôpt, Trenčín zaknihoval víťazstvo 1:0. Jeho náskok na čele tabuľky je pred zajtrajším derby Slovan - Trnava znova deväť bodov.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu