20.04.2014 17:30 CET
0 : 2
(0:1)

MFK Ružomberok - Spartak Trnava 0:2

Ďalší dôležitý krok urobila Trnava v Ružomberku, kde domácich zmietla dvomi gólmi a poskočila na tretie miesto. Šancu má aj na striebro, ale bude k tomu ešte kus práce. Liptovčania pre zmenu opäť vyhoreli a pod Jozefom Chovancom zaznamenávajú skôr prehry, ako výhry. Dnešok je toho dôkazom.

Poriadne sa duel ani nezačal a už mohla Ruža inkasovať. Po pár minútach totiž mieril Procházka hlavičkou po skvelom centri Vlaska len do žrde. Potom však v skrumáži uspel Chovanec a strelou zblízka otvoril skóre - 0:1. to hru výrazne ovplyvnilo, domáci šli s psychikou dole. Po vedúcom góle hostí sa v prvom polčase na trávniku už nič neudialo. Za zmienku stojí akurát Procházkov priamy kop z osemnástich metrov v 32. minúte, ktorý skončil na bočnej sieti domácej svätyne. Výkon Ružomberka bol v prvej štyridsaťpäťminútovke nemastný - neslaný, úplne chýbala kombinácia, pohyb bol slabý a miestami to schádzalo až do bezradnosti. Za všetko hovorí fakt, že Trnavčania nemuseli riešiť so svojím brankárom smerom k trom žrdiam ani jednu strelu. Preto sa polčas skončil tesným výsledkom pre Spartak.

Po zmene strán sa toho veľa nezmenilo, naďalej jasne dominovala Trnava a Ruža si komplikovala aj jednoduchší život celkom zbytočne. Na ihrisku vyzerali domáci bezradne a bez myšlienky, čo andeli využívali. Chovanec mohol pridať druhý gól štipľavou strelou, ale Nikoliča druhýkrát neprekonal, pretože ten nie je len hocijakým gólmanom. V 58. minúte po Vyskočilovej hlavičke Nikoliča tesne pred bránkovou čiarou zastúpil Práznovský. V 72. minúte predsa mali Liptáci obrovskú príležitosť, aby vyrovnali. Almaský sa preštrikoval až do šestnástky súpera, strelu mu síce spartakovci zblokovali, no k odrazenej lopte sa dostal Lovás, ktorý v nádejnej pozícii tesne minul priestor medzi žrďami. Tento okamih priniesol určité oživenie do domácej ofenzívy, ale nie šancu na vyrovnávajúci gól. Naopak v 89. minúte tri body pre hostí zaklincoval Mikovič strelou ľavačkou, ktorá sa od žrde odrazila do siete. Znamenalo to potvrdenie troch bodov a usadenie sa na treťom mieste tabuľky. V súčasnosti stráca Spartak na druhý Trenčín len 5 bodov a to ešte nie je pred záverom sezóny neriešiteľná situácia. Ružomberok pre zmenu tápe a prehral ďalší duel, čím klesol až na 8. miesto.

Autor: Ľubomír Hudačko