14.07.2012 19:30 CET
3 : 1
(0:1)

Ružomberok podal dobrý výkon a zvíťazil 3:1

V úvodnom kole Corgoň ligy stál domáci Ružomberok proti Zlatým Moravciam, ktoré mali smelé plány v tomto zápase. Práve ViOn bol aktívnejším v prvom polčase, keď vyhrával 1:0. V druhom polčase však hostia upustili z tempa a aktivitu prebrali domáci, ktorým sa behom 45 minút podarilo streliť tri góly.

Hostia začali zápas veľmi aktívne, prezentovali sa útočnou hrou, ktorá dopomohla k úvodnému gólu Zlatých Moraviec. Ten prišiel už v 4. minúte, kedy Lukáš Kováč prízemnou strelou k pravej tyčke prekonal Zicha - 0:1. Už o niekoľko sekúnd neskôr pohrozil na druhej strane domáci tím, keď Lovásov center poslal Pekár z dobrej pozície nad Kuciakovu bránu. V 9. minúte sa krásnou strelou prezentoval domáci Kotora, ktorého skutočne dobrý pokus skončil na žrdi Kuciakovej brány. O dve minúty sa osamotený Bernáth dostal až pred Zicha, ale skúsený kanonier mieril po zemi vedľa. Tesne pred štvrťhodinou hry sa domáci takmer presadili po priamom kope. Center Ďubeka posielal presne na Kuciaka hlavičkou Peter Maslo. V 17. minúte sa v dobrej pozícii ocitol hosťujúci Kováč, ale dlho váhal so zakončením a nakoniec aj prišiel o loptu. V 25. minúte aktívny Lukáš Kováč nacentroval na Bernátha, ale ten zakončil nepresne. O tri minúty neskôr pekne zakončil hosťujúci útočník Andrej Hodek, ale Zich jeho dobre mierenú strelu chytil. Onedlho na druhej strane pekne vystrelil Kotora, ktorého pokus s miernymi komplikáciami zneškodnil Kuciak. V nasledujúcich minútach tempo hry mierne upadlo a do polčasu sme už žiadnu lepšiu akciu nevideli. Prvý polčas mohol divákov potešiť, keďže sa bolo na čo pozerať. ale domáci fanúšikovia boli pochopiteľne sklamaní, hostia totiž vyhrávali 1:0.

Úvod druhého polčasu vyšiel hosťom ideálne. Nastúpili do neho aktívne, čo sa vyplatilo v 49. minúte. Vtedy nariadil hlavný rozhodca pokutový kop pre Liptákov, ktorý premenil kapitán Ďubek, aj keď mu Kuciak vystihol stranu - 1:1. V 52. minúte sa po rohovom kope dostal k hlavičke domáci Práznovský, ale jeho hlavička napokon skončil nad bránou Kuciaka. O tri minúty neskôr opäť hrozili domáci, Pekár krásne vysunul Lovása, ktorý však zoči-voči Kuciakovi neuspel. V 65. minúte sa však domáci dočkali vedúceho gólu. Štefan Pekár sa v dobrej pozícii neulakomil a nahral Serečinovi, ktorý skóroval do prázdnej brány - 2:1. Inkasovaný gól hostí poriadne zaskočil a domáci naopak tešili fanúšikov peknou hrou. V 85. minúte spečatil duel gólom najaktívnejší domáci hráč Tomáš Ďubek, ktorý využil veľkú chybu hosťujúcej obrany - 3:1. V závere sa ešte Ďubek snažil o hetrik, ale jeho priamy kop Kuciak zlikvidoval.

Ružomberok tak v dnešnom zápase zvíťazil 3:1 nad Zlatými Moravcami, ktoré upustili z dobrého tempa v prvom polčase. Výkon a výsledok Liptákov v dnešnom zápase prekvapil veľa fanúšikov, ktorí mladému tímu príliš neveria. Liga je však ešte iba na úplnom začiatku a kabína MFK sa musí držať pri zemi, keďže ich situácia sa môže zmeniť behom jedného zápasu.

Autor: Filip Kubaliak