03.03.2012 17:30 CET
2 : 1
(0:1)

Nezaváhala ani Žilina, tri body však vydrela

Vedúci tím tabuľky mal ťažkého protivníka a dlho prehrával. Žilina však napokon otočila zápas s Ružomberkom a ostáva na čele.

V úvodných sekundách mohol otvoriť skóre Masaryk, no hlavou mieril nad. Nepochodil ani o pár minút Ceesay, chýbali mu na presnú hlavičku centimetre. V 18. minúte se pekne presadzoval Serečin, Krnáč ho vychytal. Z neho sa však pekne presadil hlavou Greššák a bolo 0:1. V 23. minúte mohol zvýšiť náskok Vavrík, no spoza vápna Krnáča neprekonal. Z ťažkého uhlu následne mohol vyrovnať Angelovič, tesne minul. Veľkú šancu mal aj Serečin na konci polčasu, Krnáč jeho brejk 1 na 1 zneškodnil a tak prvý polčas skončil prekvapujúcim výslekdom.

Šošoni museli zabrať, pretože boj o titul je v plnom prúde. V 51. minúte sa mohol presadiť Ceesay, po Pichovej akcii mu ale chýbal krok. O tri minúty sa pískala penalta, faulovaný bol Angelovič a jedenástku premenil Ceesay - 1:1. Po hodine hry mohol ten istý hráč už obrátiť skóre v prospech pre svoj tím, Hrdlička bol proti. Následne nedal ani Majtán, jeho hlavička lízla brvno. Veľký tlak si už pýtal gól a hostia napokon kapitulovali ešte raz. Hrdlička robil, čo mohol, no po Barčíkovom priamom kope ešte Piaček nedal, ale Majtán bol na správnom mieste a upravil na 2:1. Krásnu akciu ešte v závere zápasu predviedla dvojica Ceesay-Bello, druhý menovaný ale kľučku nezvládol a tak sa už stav nemenil. Žilina vydrela tri body a ostáva na prvom mieste.

Autor: Ľubomír Hudačko