14.04.2012 17:30 CET
2 : 0
(1:0)

Ružomberok si poradil s Košičanmi

Ružomberok hostil v 27. kole Corgoň ligy Košice. Zverenci Aleša Krěčka v tomto dueli mali mierne navrch a svoju hernú aktivitu preukázali konečným víťazstvom 2:0.

Domáci hráči mali v úvode stretnutia miernu prevahu. V 6. minúte sa domáci kanonier Pavol Masaryk ocitol voľný pred bránou Tofiloského, ale mieril tesne nad pravý horný roh brány Košíc. V 12. minúte musel macedónsky gólman v drese Košíc zasahovať aj po krížnej strele Poliačeka. V 14. min mohli isť do vedenia hostia, no Redžepi v rozhodujúcom momente netrafil ideálne loptu a mieril vedľa. V 22. minúte sa domáci ujali vedenia: Chovanec našiel na pravej strane Petra Masla, jeho následnú strelu Tofiloski vyrazil iba pred seba, kde číhal dobre postavený Masaryk a dokopol loptu do prázdnej bránky - 1:0. Liptáci mali v nasledujúcich minútach jasnú prevahu, no nevedeli si však vypracovať až do konca prvého polčasu žiadnu väčšiu šancu. Napriek tomu však vyhrávali 1:0 gólom Masaryka zhruba v polovici prvej časti hry.

Ružomberok pokračoval aj v druhom polčase v lepšom tempe, ale ich hra zlyhávala v útočnej fáze, keďže si nedokázali vytvoriť šancu. Naopak mohol vyrovnať v 62. minúte Kamil Karaš, ale ten len tesne minul bránu Hrdličku. Košičan Karaš pohrozil domácich aj v 74. minúte, ale ani tentokrát nedokázal Hrdličku prekonať. Svoju aktivitu konečne premenili Liptáci v druhý gól v 85. minúte: Štefan Pekár vysunul do šance Vavríka, ktorého dobre umiestnená strela skončila v sieti - 2:0. V závere ešte mohol kontaktný gól vsietiť Viazanko, ale jeho pokus vyrazil Hrdlička mimo brány a tak si český gólman v tomto dueli udržal čisté konto, keďže Ruža vyhrala proti Košiciam v pomere 2:0.

Autor: Filip Kubaliak