2 : 3
(1:1)

Nitra doma opäť nevyhrala, pritom na to mala

Zaujímavý duel si aktéri mužstiev Nitry a Ružomberka prichystali na sobotný podvečer. Nitra dvakrát vyhrávala, no napokon to nezvládla a aj napriek početnej výhode si nepripíše ani bod.

Po oťukávačke sa dostal v 8. minúte k dobrej strele Mikuš, Hrdlička ho vychytal. To isté sa brankárovi ale o pár minút nepodarilo. Hodúr rozohral po faule loptu na Ráka, ten posunul Šimončičovi a zblízka tvrdo otvoril skóre - 1:0. V 16. minúte mohol vyrovnať Harbuľák, ale trestuhodne prestrelil bránu. O dve minúty unikal dopredu Sloboda a Kostelný ho zastavil nedovolene. Videl červenú kartu a domácim sa tak naskytla veľká príležitosť, ako urvať všetky tri body. V 22. minúte však bolo vyrovnané. Skalák sa z diaľky odhodlal k strele a s prispením teču bolo 1:1. V 39. minúte našiel Kolmokov Ráka, no kanonier našiel iba brankára Hrdličku. V závere polčasu nezvýšil vedenia pre svoj tím ani Ďubek, ktorý bez prípravy tesne minul.

Druhé dejstvo začalo gólom. Nitrania sa najprv tešili zbytočne, keď Rákov únik zakončený do siete neplatil, no o pár sekúnd sa Hodúr nehanbil a tiež s prispením teču zvýšil na 2:1. Zdalo sa, že početná výhoda a jednogólové vedenie Nitre na tri body stačiť bude, ale opak bol pravdoou. Stachurovci začali hrať profesorsky a dovolili hosťom hrať svoju hru napriek oslabeniu. Najprv Pekár trafil iba domáceho hráča, no v 70. minúte bolo 2:2. Peter Maslo sa dostal po dobrom centri k hlavičke a sám musel dať. Desať minút pred koncom mohol vyrovnať Hodúr, nedal ani Ďubek a tak rozhodol Skalák. V 85. minúte prišla chyba v hre hráčov spod Zobora, Skalák unikol obrane a prekonal Chudého - 2:3. Ružomberku tak nepoškodila ani strata po červenej karte už v 18. minúte a dokázali vsietiť 3 góly.

Autor: Ľubomír Hudačko