02.05.2012 20:00 CET
4 : 1
(2:1)

Messi hattrickem sestřelil Málagu a udržel Barcelonu v naději

Hattrick Lionela Messiho zařídil Barcelona nakonec pohodlné vítězství nad Málagou, Blaugranas zvítězili 4:1. Hosté sice dokázali zásluhou Rondóna odpovědět na úvodní branku Puyola, jenže pak třikrát udeřil Messi a rozhodl. Barca stáhla náskok Realu na 4 body, Bílý balet ovšem čeká večerní dohrávka na půdě Athleticu a pokud zvítězí, bude se moci radovat ze zisku ligového titulu.

Domácí znovu věděli, že pokud si chtějí uchovat alespoň teoretickou šanci na obhajobu, musí zvítězit a opět dostat Real pod tlak. A podle toho to vypadalo také na hřišti, když už ve druhé minutě pálil z úhlu Dani Alves, Kameniho ale nepřekonal. Barca začala ve velkém stylu, už o pár sekund později centroval do vápna Messi a Kameni se musel hodně natahovat po míči, jenž si směrem na jeho bránu srazil obránce Demíchelis.

Po deseti minutách výrazně zahrozila Málaga, která vybojovala standardní situaci jen těsně za hranicí pokutového území. Exekuce se ujal Duda, levačkou krásně obstřelil zeď, naneštěstí pro hostující celek ale trefil jen tyč. Ve třinácté minutě zakombinoval Messi s Pedrem a zakončení vyšlo na Fábregase, jeho pokus byl však zblokován na roh. Ten domácí rozehráli nakrátko, Messi pak krásnou uličkou vysunul Iniestu, ten našel před bránou volného Puyola a po jeho teči se Barcelona radovala.

Kameni pak skvělým zákrokem vyrazil ránu Adriana, Pedro pro změnu mířil těsně mimo. Poté se znovu osmělili hosté a přestože Eliseu ještě branku netrefil, v pětadvacáté minutě už bylo srovnáno. Z pravé strany centroval Jesus Gámez, i v obležení dvou protihráčů se pak dokázal prosadit Salomon Rondón a hlavou překonal Pinta. Jenže nerozhodný stav vydržel na Nou Campu jen deset minut, pak upadl na hranici pokutového území po souboji s Gámezem Iniesta a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Messi.

Barcelona příliš nezachytila úvod druhého poločasu a musela děkovat Puyolovi, domácí kapitán totiž zachránil svůj tým při gólové hlavičce Demíchelise i následné zpětné přihrávce Rondóna. Pak už se katalánský stroj znovu rozjel a přidal třetí gól. Opět to bylo z pokutového kopu, když byl Messi faulován Dudou a následně sám proměnil. Narozdíl od prvního případu tentokrát Kameni vystihl směr Messiho střely, na míč ovšem dosáhnout nemohl.

A už o pět minut později dokonal argentinský šikula hattrick. V tom to případě k tomu nepotřeboval faul v šestnáctce, po geniální přihrávce Iniesty totiž šel úplně sám na Kameniho, jehož si chytře přehodil a do prázdné brány zakončil. Málaga mohla v samotném závěru utkání snížit po krásném voleji střídajícího van Nistelrooye, Pinto ale zasáhl a zápas tak skončil vítězstvím Barcelony 4:1. Na titul to pravděpodobně stačit nebude, Messi se však alespoň přiblížil zisku Pichichi.

Autor: Michal Hruška