Istanbul Başakşehir Turecko - Istanbul Başakşehir - Zprávy

Başakşehir šokoval Manchester United a díky výbornému prvnímu poločasu ho porazil 2:1

V tureckém Istanbulu se zrodila obrovská senzace, neboť podceňovaný místní Başakşehir si vyšlápl na slovutný Manchester United a dokázal ho zdolat o jednu branku. Kvůli nečekanému středečnímu výsledku mu uštědřil první ztrátu a sám naopak oživil svou naději na postup do osmifinále. V tabulce je stále čtvrtý se třemi body o skóre za PSG, Rudí ďáblové se udrželi na prvním místě před německým Lipskem taktéž díky příznivějšímu skóre.

Manchester United si pokusí spravit náladu na půdě Başakşehiru

Slovutný Manchester United by rád po hodně dlouhé době bojoval o nejvyšší příčky v Premier League a také se určitě pokusí zanechat výraznou stopu v Lize mistrů, ve které momentálně válí. Ve dvou dosavadních duelech získal plný počet šesti bodů a nachází se na vedoucí příčce se skvělým skóre 7:1. Nyní zavítá na půdu největšího outsidera skupiny z tureckého Istanbulu, místní Başakşehir je prozatím bez bodů.

Matné Paříži vystřelil tři body v Istanbulu Kean

Dvacetiletý útočník Moise Kean byl hlavní hvězdou utkání skupiny H mezi Istanbulem Basaksehir a Paris SG. Právě díky jeho dvěma zásahům si hosté připsali první body v novém ročníku Ligy mistrů, když zvítězili 0:2.

Basaksehir i PSG chtějí ve vzájemném zápase odčinit porážky

Souboj dvou týmů neúspěšných v prvních utkáních bude k vidění v rámci skupiny H Ligy mistrů. Střetnou se v něm mistři turecké a francouzské ligy - Istanbul Basaksehir a Paris Saint-Germain.

Lipsko díky skvělému začátku zdolalo turecký Basaksehir 2:0

Favorizované Lipsko vstoupilo do hlavní fáze Ligy mistrů tou správnou nohou a v konkurenci věhlasného Manchesteru United s vicemistrem uplynulého ročníku PSG získalo do tabulky "povinné" tři body a ty mu dávají reálnou naději na postup do osmifinále. Německý výběr vsítil obě dvě své branky během úvodních dvaceti minut. Jejich autorem se stal křídelník Angeliño, který dokonce během první půlhodiny mohl zkompletovat i hattrick.

Premiéra Basaksehiru v Lize mistrů. Na úvod zavítá do Lipska

Zopakovat výkony z loňského ročníku Ligy mistrů bude pro Lipsko zajisté velmi složitým úkolem. Semifinálová účast se zdá být na první pohled velmi obtížně řešitelnou otázkou, poněvadž už postup ze skupiny nebude v konkurenci PSG a Manchesteru United vůbec jednoduchou záležitostí. I proto pro něj bude klíčové dobře odstartovat proti Basaksehiru.

Kodaň zaskočila Başakşehir a může se těšit na čtvrtfinále

Pohádka jednoho z nejúspěšnějších dánských celků na evropské scéně pokračuje, tentokráte svěřenci Ståleho Solbakkena porazili v odvetě osmifinále Evropské ligy tureckého mistra Istanbul Başakşehir vysoko v poměru 3:0 a poprvé v historii klubu postoupili mezi osmičku nejlepších v EL, kde zřejmě vyzvou na souboj slovutný Manchester United. Hosté po úvodní výhře 1:0 určitě budou zklamaní, na stadionu Parken toho v ofenzivě moc nepředvedli.

Istanbul Başakşehir bude v Kodani hájit jednobrankový náskok

Evropská liga se po téměř pětiměsíční přestávce chystá na svou závěrečnou fázi, mezi prvními půjdou do boje dánská Kodaň a turecký Istanbul Başakşehir. V prvním vzájemném střetnutí v polovině března se více dařilo svěřencům trenéra Okana Buruka, kteří zvítězili nejtěsnějším poměrem 1:0 a mají tak blíže do čtvrtfinále, ovšem i přes úlohu mírných favoritů je na dánské půdě jednoduchá úloha v žádném případě nečeká.

Istanbul Başakşehir zdolal dánskou Kodaň gólem z penalty a vytvořil si nadějnou pozici do odvety

Turecký Başakşehir potvrdil úlohu favorita v úvodním osmifinále Evropské ligy, nicméně dánská Kodaň jasně ukázala, že se s ní musí počítat. V Istanbulu dlouho držela se svým rivalem krok a zdálo se, že vybojuje cennou remízu, jenomže těsně před koncem základní hrací doby inkasovala z pokutového kopu. Jediným střelcem utkání se stal bosenský záložník Edin Višća, jenž v minulém dvojzápase s portugalským Sportingem skóroval hned třikrát.

Istanbul Başakşehir přivítá v nejpřekvapivějším osmifinále Evropské ligy dánskou Kodaň

Pro oba dva čtvrteční protivníky už je samotný postup do osmifinále Evropské ligy úspěch a nyní je čeká důležitý dvojzápas o posun mezi vytouženou osmičkou nejlepších. Za mírného favorita bude považován Istanbul Başakşehir, jehož kádr tvoří několik světoznámých jmen. Dánská Kodaň tak hvězdné složení nemá, na druhou stranu se prezentuje skvělým týmovým výkonem a bez šance na úspěch v žádném případě není.

Basaksehir v prodloužení dokonal obrat a je v osmifinále

Téměř nemožné se stalo skutečností. Fotbalisté Basaksehiru vstupovali do domácího zápasu se ztrátou 1:3, přesto jsou osmifinalisty právě oni na úkor Sportingu. Postupový výsledek drželi už v poločase, hosté sice dokázali skórovat, ale v nastavení poslal Višća utkání do prodloužení, v němž také sám rozhodl.

Basaksehir čeká náročná šichta, bude dohánět dvougólovou ztrátu

Hodně nepovedený vstup do vyřazovací fáze Evropské ligy mají za sebou fotbalisté Basaksehiru. Ti na hřišti Sportingu prohrávali po padesáti minutách už 3:0, a ačkoliv Višća z penalty vykřesal naději, musí Turci vyhrát minimálně o dvě branky.

Sporting si doma poradil s Istanbulem a do odvety poveze slušný náskok

Fotbalisté Sportingu dali v úvodním jarním vyřazovacím boji Evropské ligy zapomenout na nevýrazné ligové výkony a dokázali porazit na domácí půdě Istanbul Başakşehir. Portugalský celek měl utkání od úvodních minut pod kontrolou a o vítězi ani na chvíli nebylo pochyb.

Turkům se v Portugalsku nedaří. Zlomí prokletí Başakşehir?

Sporting hraje už poosmé v řadě vyřazovací fázi Evropské ligy a plánuje v ní dojít co možná nejdál. Výhodou jeho prvního duelu je bezesporu domácí prostředí. Na lisabonském Estádio José Alvalade se utká s tureckým překvapením z Istanbulu.

Turan ukončil hostování v Başakşehiru a vrací se do Barcelony

Arda Turan v tuto chvíli řeší další fotbalovou budoucnost a už také udělal první krok. Turecký záložník končí své působení v celku Istanbul Başakşehir, vedení vyhovělo jeho žádosti o předčasné ukončení hostování a hráč se tak vrací do Barcelony...