FC Thun Švýcarsko - FC Thun - Zprávy

Další články

Sparta chce v Thunu odčinit vyřazení z Ligy mistrů

Sparťany čeká ve čtvrtek v Thunu odveta 4. předkola Evropské ligy. Postup do základní skupiny má letenský celek na dosah, protože na umělé trávě ve Švýcarsku bude hájit výhru 3:1 z domácího zápasu. Musí se však vyvarovat podobného kolapsu jako v minulé sezoně v kvalifikaci Ligy mistrů s Malmö, proti kterému dvoubrankový náskok promarnil.

Sparta v úvodním duelu o skupinu EL porazila Thun 3:1

Sparťané otočili úvodní utkání 4. předkola Evropské ligy s Thunem a na Letné vyhráli 3:1. Hosté sice vedli po brance Nicoly Suttera, ještě do přestávky ale skóre změnili Costa s Bořkem Dočkalem, který v závěru druhé půle přidal z přímého kopu třetí branku. Odveta na půdě posledního celku švýcarské ligy se hraje za týden.

Sparta chce proti Thunu zapomenout na vyřazení z LM

Sparťany čeká ve čtvrtek první zápas 4. předkola Evropské ligy proti Thunu. Utkání na Letné začne v 19 hodin a výběr trenéra Zdeňka Ščasného by si na domácím stadionu rád vytvořil dobrou pozici do odvety ve Švýcarsku. Postupem do základní skupiny by totiž alespoň částečně smazal zklamání z neúspěchu v dobře rozehrané kvalifikaci Ligy mistrů.

FC Thun - KRC Genk 0:1

Genk v posledním zápase v Thunu ukázal, že si vítězství ve skupině G určitě zaslouží. I v okleštěné sestavě dokázal porazit venku poslední Thun, který si od úvodního vítězství nad Rapidem připsal na své konto již pátou porážku v řadě. Hosté tak zůstali neporaženi, jediný gól zařídil v první půli Jelle Vossen.

Preview: FC Thun - KRC Genk

Střetnutí mezi Thunem a Genkem rozhodně nebude tolik sledované jako to mezi Dynamem Kyjev a Rapidem Vídeň, ve kterém půjde o druhé postupové místo. Zatímco domácí se budou s Evropskou ligou loučit, hosté by rádi oslavili první místo jakýmkoli pozitivním výsledkem. Oba týmy zkrátka budou hrát naprosto bez stresu.

Rapid Vídeň - FC Thun 2:1

Fotbalisté Rapidu Vídeň dokázali v pátém kole vybojovat svou první výhru v základní skupině Evropské ligy a ještě si tak uchovali naději na postup do jarní části Evropské ligy. V duelu se švýcarským Thunem byli vzhledem k posledním výsledkům mírnými favority a nakonec dokázali soupeře udolat v poměru 2:1. Švýcarský celek tak definitivně přišel o naději na postup a prohrál v této skupině počtvrté v řadě.

Preview: Rapid Vídeň - FC Thun

Oba čtvrteční protivníci budou bojovat ve své skupině o naději a pomůže jim pouze výhra. Rapid Vídeň doposud získal pouhé tři body a na třetím místě ztrácí na ukrajinský Kyjev už čtyři body, stejně je na tom také švýcarský Thun. Prohra vyřadí jednoho protivníka definitivně ze hry, remíza při případném bodovém zisku Kyjeva v Genku také zavře oběma čtvrtečním soupeřům dveře do jarní části Evropské ligy.

FC Thun - Dynamo Kyjev 0:2

Po zbabraných úvodních dvou kolech se favorit skupiny Dynamo Kyjev díky druhému vítězství nad Thunem notně přiblížil postupu do další fáze Evropské ligy. Stejně jako v Kyjevu nedokázalo švýcarské mužstvo vstřelit svému soupeři branku a dokonce je nyní horší o skóre než třetí Rapid Vídeň.

Preview: FC Thun - Dynamo Kyjev

Dynamu Kyjev se po zpackaném začátku sezóny blýská na lepší časy. V lize sice naposledy nečekaně podlehlo Luhansku, ale v tabulce už to není tak špatné, v Evropské lize po poslední výhře nad Thunem drží druhou postupovou příčku. Aby domácí neprohráli stejně jako v minulém kole, musí si dát především pozor na Andrije Jarmolenka.

Dynamo Kyjev - FC Thun 3:0

Fotbalisté Dynama Kyjev poprvé v základní skupině předvedli velmi dobrý výkon od začátku až do konce a na konto si připsali své první tři body ve skupině. Díky tomu se v tabulce posunuli na druhé místo se čtyřmi body právě před švýcarský Thun a oživili své šance na postup mezi 32 nejlepších celků. Švýcarský výběr naopak po úvodní výhře nad Rapidem zaznamenal svou druhou prohru v řadě za sebou, vše je ale přesně v polovině otevřené.

Preview: Dynamo Kyjev - FC Thun

Překvapivě je ukrajinský gigant Dynamo Kyjev v základní skupině Evropské ligy stále bez vítězství. Nic na tom nezměnil ani poslední zápas ve Vídni, kde hosté přišli o dvougólové vedení s Rapidem až ve čtvrté minutě nastavení. Proti Thunu doma nebere nic jiného než tři body, soupeř však na dálku vzkazuje, že si nenechá nic líbit.

KRC Genk - FC Thun 2:1

Fotbalisté belgického Genku navázali na velmi dobrý výkon z úvodního vystoupení v Kyjevě a dokázali porazit švýcarský Thun nejtěsnějším rozdílem 2:1. Díky tomu jsou na vedoucí příčce se šesti body a případné další vítězství je výrazně přiblíží do další fáze. Thun nebyl v tomto utkání favoritem, po prvním dobrém poločase ale ztratil koncentraci v první polovině toho druhého. Po minulé výhře nad rakouským Rapidem zůstává na druhém místě.

Preview: KRC Genk - FC Thun

Fotbalisté švýcarského Thunu se prokousali předkoly Evropské ligy až do základních skupin a i v úvodním utkání proti rakouskému Rapidu uspěli, ovšem favority na postup stále nejsou. Těmi i po prvních zápasech zůstávají ukrajinské Dynamo Kyjev a také belgický Genk, který doma vyzve na souboj právě Thun.

FC Thun - Rapid Vídeň 1:0

Fotbalisté švýcarského Thunu pokračují v pohádkovém působení v evropských pohárech a nyní dokázali v pikantním souboji s rakouským Rapidem vybojovat tři body brankou deset minut před přestávkou. Navázali tak na skvělé výkony švýcarských týmů v letošním ročníku evropských pohárů a ve vyrovnané skupině si připsali první tři body.