Cádiz CF Španělsko - Cádiz CF - Zprávy

Souboj dvou nejhorších ofenziv vítěze nepoznal. Elche do sestupových vod Cádiz nepotopilo

Cádiz zvládl záchranářský souboj o setrvání v LaLize i pro příští ročník, když v závěrečném kole remizoval s beznadějně posledním Elche 1:1. Hosté nenechali nic náhodě a již v 10. minutě se prosadil Gonzalo Escalante, který se čtvrtým gólem v sezoně postaral o svou nejdůležitější trefu. Vyrovnávací zásah domácích nemusel Cádiz mrzet, neboť si i díky souhře dalších výsledků ponechal status prvoligového mužstva.

Elche se s LaLigou rozloučí v utkání s Cádizem, ten má ještě rozhodně o co hrát

S velmi nepovedenou sezónou se budou v nedělním osmatřicátém a zároveň posledním kole na svém domácím stadionu loučit hráči Elche, kteří se zde utkají s třináctým Cádizem. Ten má stále rozhodně o co hrát, je totiž jedním z šesti celků, které se stále ještě mohou propadnout na osmnácté místo, které ve Španělsku znamená přímý sestup o ligu níž.

Cádiz porazil Celtu a zatáhl ji do bojů o záchranu

Boj o záchranu bude ve Španělsku napínavý až do poslední minuty. Cádiz se díky výhře nad Celtou přiblížil setrvání a naopak zvýšil šance na sestup Celtě. Situace v dolních patrech tabulky je však i po tomto kole nepřehledná. Jedinou branku vstřelil Sobrino.

Bitka na ostří nože. Cádiz doma hraje s Celtou o vše

Cádiz v minulém kole zklamal a nepřipsal si na konto ani jeden bod, což ho staví dvě kola před koncem ligy do velmi nepříjemné situace. Aby si zachoval naději na záchranu, musí bodovat proti Celtě. I ta ale hraje o samotné přežití.

Villarreal neměl potíže s Cádizem, ten mu výhru skoro daroval

Villarreal neměl s Cádizem potíže a to především kvůli několika chybám, kterých se hosté v obraně dopustili. Díky nim se dvakrát prosadil mladíček Nicolás Jackson a "Žlutá ponorka" slaví tři body.

Villarreal sní o Lize mistrů, Cádiz o záchraně

Středeční večer se stane pro Villarreal příležitostí, jak se dostat blíž k vysněné Lize mistrů. Pořád platí, že na čtvrté místo ztrácí už pět bodů, ale ve hře jich je ještě devět, takže nic není definitivně ztraceno. Cádiz nicméně potřebuje body jako sůl a nehodlá je nechat domácímu mužstvu bez boje.

Cádiz ovládl záchranářskou bitvu proti Valladolidu

Důležité tři body a navíc v přímém záchranářském souboji vyválčil Cádiz. V páteční předehrávce přetlačil 2:0 Real Valladolid a tři kola před koncem LaLigy si polepší. Oba góly padly až v závěrečné dvacetiminutovce a postaral se o ně Théo Bongonda.

Cádiz svede s Realem Valladolid souboj téměř o všechno

LaLiga má na programu 35. kolo a začne ho v pátek pěkně zostra. Na Estadio Ramón de Carranza se porve domácí Cádiz s Realem Valladolid, přičemž oba soupeře dělí v tabulce jen skóre. Především mají ale oba velmi blízko sestupové propasti.

Mallorca je takřka zachráněna, Cádiz nikoliv

Důležitý krok na cestě za celkovou záchranou udělala Mallorca. Bermellones doma přehráli Cádiz 1:0 a na sestupové pozice už mají pohodlný náskok. Naopak Cádiz si dál zahrává s ohněm a ve zbývajících kolech musí ještě bojovat. Utkání rozhodl jedinou brankou Pablo Maffeo.

Cádiz sahá po záchraně, potřebuje ale porazit Mallorcu

Tradiční páteční předehrávka LaLigy, tentokrát jejího 34. kola, nás zavede na Estadio Iberostar na Mallorku. Domácí celek se usadil na dvanáctém místě, ale má rozhodně vyšší ambice. Ty se pokusí vylepšit v duelu s návštěvou z Cádizu, která ještě záchranu jistou nemá.

Atlético přejelo dalšího soupeře, "pětku" si tentokrát odváží Cádiz

Další zápas Atlética - další ofenzivní galapředstavení. Pověstného bůra si tentokrát z utkání s Colchoneros odváží Cádiz, který v průběhu klání působil bezbranně. Domácí svého soupeře převálcovali ve všech směrech a zcela zaslouženě si dokráčeli pro vítězství 5:1, díky kterému poskočili na druhé místo před Real. V prvním poločase úřadoval pouze Griezmann, který se trefil dvakrát, na něj pak navázali Morata, Carrasco a Molina, o jediný přesný zásah hostí se postaral Choco Lozano.

Atlético ve středu hostí Cádiz

Do bitvy proti skvěle hrajícímu Atléticu Madrid bude Cádiz vstupovat ze čtrnácté příčky, s náskokem pouhých čtyř bodů na osmnáctý Espayol. "Colchoneros" by rádi konečně předehnali městského rivala Real a budou k tomu mít skvělou příležitost právě ve vloženém třiatřicátém kole. Bílý balet se totiž představí v San Sebastiánu proti čtvrtému Realu Sociedad. Cádiz však svému soupeři po důležitém vítězství z minulého víkendu nedá nic zadarmo.

Valencia v Cádizu nepochodila a zůstává v sestupovém ohrožení

Po dvou výhrách spadla Valencia zpátky nohama na zem, když v Cádizu nestačila na tamní celek 1:2. Šest kol před koncem soutěže tak zůstává v bezprostředním sestupovém ohrožení. To platí i pro Cádiz, byť si výhrou nad Los Che samozřejmě polepšil. Výhru domácích zařídili Escalante a Guardiola.

Cádiz potřebuje uspět, s Valencií se mu dlouhodobě daří

Valencii se daří vzdalovat se každým dalším kolem od pohromy, kterou by znamenal sestup. V neděli po obědě bude usilovat o třetí ligovou výhru v řadě, která by mu dodala ještě víc naděje. Ta naopak rapidně dochází domácímu Cádizu.

Osasuna si veze z Cádizu hubené vítězství

Cádiz na svém domácím stadiónu padl s Osasunou. Jediným gólem rozhodl utkání ve dvaašedesáté minutě Rubén García. Pár minut před koncem byl pak ještě vyloučen za surový zákrok mimo hru Abde, na výsledku to už ale nic nezměnilo.