Heart of Midlothian Skotsko - Heart of Midlothian - Zprávy

Dundee United - Heart of Midlothian 2:1

Fotbalisté Dundee United potvrdili formu z poslední doby a dokázali na závěr letošního ročníku zvítězit. Obrovský náskok Hearts sice nakonec dohnat nedokázali, avšak přeci jen ukázali svou sílu a rozdíl mezi oběma celky činí konečné dva body. Přitom Srdce disponovaly náskokem už téměř dvaceti korálků. Dundee se tak jako čtvrtý celek SPL vyšplhal přes hranici šedesáti bodů a může sezónu nakonec hodnotit jako úspěšnou.

Preview: Dundee United - Heart of Midlothian

Dundee United přivítají v závěrečném ligovém kole na svém hřišti Heart of Midlothian, se kterým nakonec neúspěšně bojovali o třetí ligovou příčku. Hearts by chtěli úspěšnou sezónu zakončit vítězstvím na Tannadice Parku.

Heart of Midlothian - Celtic FC 0:3

Naděje Celticu na zisk titulu stále žije! Slavný glasgowský totiž zvládl také vypjatý duel na půdě Hearts a na konkurenční Rangers opět ztrácí jediný bod. Pod výhru 3:0 se nejvýrazněji podepsal útočník Gary Hooper, jenž zaznamenal hned dvě branky.

V Hearts jsou se sezonou spokojeni a už pracují na posilách

Rudolf Skácel se v letošní sezoně vrátil do klubu, v němž po individuální stránce zažil nejlepší momenty své kariéry a na někdejší působení ve skotském klubu úspěšně navázal. Jeho Heart of Midlothian má jisté třetí místo v tabulce skotské Premier League a vedení klubu tak už pracuje na letních posilách...

Preview: Heart of Midlothian - Celtic FC

Nejpozději v neděli už bude znám vítěz skotské nejvyšší soutěže, nicméně možná se rozhodne už ve středu večer. Na fotbalisty Celticu totiž čeká velmi těžké vystoupení. Na Tynecastle Stadium narazí na Hearts a ti také mají stále o co hrát. Sice disponují pětibodovým náskokem na konkurenční Dundee, které navíc hraje s Rangers, chtějí však vzít osud do vlastních rukou. Jestli totiž Dundee nad Jezdci zvítězí, střetne se s ním v závěrečném kole přímo o třetí příčku.

Rangers FC - Heart of Midlothian 4:0

Rangers svůj úkol splnili, nad Heart of Midlothian zvítězili vysoko 4:0 a nejméně do neděle, kdy svůj zápas hraje Celtic, poodskočili svému soupeři v boji o titul na rozdíl čtyř bodů. Domácí už po první půli vedli o tři branky, po gólech Jelaviče, Laffertyho a Davise ve druhém poločase nechtěně upravil výsledek na 4:0 vlastním gólem Stevenson.

Preview: Rangers FC - Heart of Midlothian

Celtic v posledním kole výrazně snížil své šance na zisk ligového titulu a nyní je tedy vše v rukou Rangers. Ty v sobotu čeká domácí zápas s Heart of Midlothian, kterým se v poslední době nedaří podle očekávání, ale hodlají Rangers obrat o body.

Kilmarnock FC - Heart of Midlothian 2:2

Pohledné utkání se hrálo v Kilmarnocku, kam přijeli Heart of Midlothian. Domácí vedli od 55. minuty gólem Fowlera, Skácel ale dokázal srovnat a stav utkání otočil vlastním gólem Pascali, Kilmarnock přesto zabojoval a čtyři minuty před koncem hry srovnal na konečných 2:2 Agard.

Preview: Kilmarnock FC - Heart of Midlothian

Fotbalisté Kilmarnocku se zasekli na páté pozici a ve zbývajících dvou duelech opravdu jen těžko doženou vzniklou ztrátu. Třetí příčka Hearts se definitivně rozplynula a v tuto chvíli ještě existují teoretické plány na čtvrtou pozici Dundee United. Ovšem osmibodové manko rozhodně nebude nijak lehké stáhnout. Spíše to v tuto chvíli vypadá na udržení páté pozice, která bude zřejmě znamenat pohárové příčky.

Heart of Midlothian - Motherwell FC 3:3

Motherwell získal na Tynecastlu cennou remízu, přestože po dvaapadesáti minutách hry prohrával už o tři branky, dokázal se vrátit do zápasu a srovnal na 3:3. Hearts tak pokračují v nejistých výsledcích, počtvrté v řadě pouze remizovali a jejich náskok na třetím místě se ztenčuje.

Preview: Heart of Midlothian - Motherwell FC

Do konce sezóny zbývá ve Skotsku pět zápasů a Heart of Midlothian už jen stačí udržet si třetí příčku tabulky. Motherwell ještě bojuje s Kilmarnockem o pátou pozici, výhra na Tynecastlu by se tedy hodila.

Inverness Caledonian - Heart of Midlothian 1:1

Přestože Inverness dohrával sobotní utkání s Heart of Midlothian pouze v deseti lidech, dokázal se třetím týmem ligové tabulky uhrát remízu 1:1. Domácí šli do vedení rychlým gólem Dorana, ale favorit utkání se nevzdal a díky brance Elliotta z 53. minuty vybojoval alespoň remízu 1:1.

Preview: Inverness Caledonian - Heart of Midlothian

Fotbalisté Invernessu už ztratili dvě kola před koncem možnost probojovat se do horní poloviny tabulky, ovšem ze všech celků z dolních pater mají naopak největší možnost skončit na sedmém místě. V tuto chvíli totiž Caledonian okupují sedmé místo s dvoubodovým náskokem na ostatní soupeře, k tomu mají jeden či dokonce dva duely k dobru a v tuto chvíli tak drží ambice klubu ve svých rukách. To samé platí pro třetí celek tabulky.

Heart of Midlothian - Motherwell FC 0:0

Utkání mezi Heart of Midlothian a Motherwellem toho moc nenabídlo a nakonec skončilo bezbrankovou remízou. I jeden bod však stačil Motherwellu k zajištění si místa mezi nejlepší šesticí soutěže, Inverness totiž ve svém utkání nezvítězil.

Heart of Midlothian se v sobotním domácím utkání s Motherwellem pokusí navýšit svůj desetibodový náskok na čtvrté Dundee United a rád by si co nejdříve zajistil konečnou třetí ligovou příčku. Motherwell je však silný soupeř, momentálně má třízápasovou vítěznou sérii.