Sporting CP Portugalsko - Sporting CP - Zprávy

Sporting sice hned dvakrát neudržel jednogólový náskok s Benficou, po remíze 2:2 ale přeci jen postoupil do finále Taça de Portugal

Sporting po úvodním vítězství nad Benficou (2:1) nakonec zvládl i dubnovou odvetu semifinále národního poháru, když s městským rivalem remizoval 2:2 a po pěti letech si tedy zahraje finále Taça de Portugal, ve kterém narazí na vítěze dvojzápasu mezi Portem a Vitórií. "Orli" naopak do finálového boje o cennou trofej nepostoupili již potřetí za sebou, v tuto chvíli se tak mohou soustředit na závěrečnou fáze portugalské nejvyšší soutěže a Evropské ligy.

Sporting bude hájit v odvetě semifinále Taça de Portugal jednobrankový náskok proti Benfice

Lisabonské velikány čeká nadcházející týden možná nejdůležitější pasáž na portugalské scéně, jelikož nejprve mají na programu vzájemný souboj v semifinálové fázi národního poháru a pak se spolu utkají také v lize. Vzhledem k tomu, že momentálně soupeří o mistrovský titul a chtějí pravidelně sbírat velké trofeje, tak se v obou případech dá očekávat nesmírně napínavá a vyrovnaná bitva od začátku až do samotného konce.

Sporting otočil zápas v Amadoře a zůstává v čele ligy

Podruhé v řadě musel lisabonský Sporting otáčet nepříznivý vývoj zápasu a podruhé v řadě se mu to podařilo. V Amadoře sice nezopakoval dva týdny starou kanonádu, ale po výhře 2:1 si připisuje další cenné tři body do boje o titul. Domáci Estrelu poslal po čtvrt hodině hry do vedení Bucca, ale Paulinho velmi rychle vyrovnal a vítězný gól ještě před koncem první půle přidal Nuno Santos.

Ligový lídr Sporting se představí v malém derby v Amadoře

Krátká cesta na zápas čeká v rámci venkovního utkání Sporting a jeho fanoušky, neboť ani nemusejí opouštět aglomeraci Lisabonu. Představí se totiž na hřišti Estrely Amadora. Ta se může těšit v posledních kolech na záchranářské souboje, zatímco její nadcházející soupeř je největším adeptem na titul.

Odchod ze Sportingu? Soustředím se pouze na zisk titulu, vyhlásil Gyökeres

Viktor Gyökeres se po letním příchodu zařadil k oporám Sportingu Lisabon, s nímž vede portugalskou nejvyšší soutěž. Pětadvacetiletý útočník si skvělými výkony řekl o pozornost evropských velkoklubů, možným přestupem se však nezabývá a přemýšlí jenom nad úspěchem s aktuálně prvním týmem Ligy Portugal.

Boavista neměla nárok, Sporting po špatném začátku zabral a rozstřílel portský celek

Velmi špatný první poločas předvedli fotbalisté Sportingu v domácím utkání 26. kola Ligy Portugal proti problémy zmítané Boavistě. Hosté šli díky gólu Makouty velmi brzy do vedení a až krátce před koncem prvního poločasu srovnal Gyökeres. Ten nakonec zápas zakončil hattrickem a jeho tým suverénní výhrou 6:1.

Sporting bude hájit vedoucí příčku proti povzbuzené Boavistě

Sporting prozatím zažívá celkem povedenou sezonu a po třech letech se touží vrátit na portugalský trůn, nicméně do tohoto nedělního utkání 26. kola Ligy Portugal bude vstupovat s hořkou pachutí, jelikož ve čtvrtek i přes nadějný začátek v odvetném osmifinále Evropské ligy na půdě italské Atalanty nakonec prohrál 1:2 a evropské poháry tak pro něj letos skončily. Teď po náročném přesunu zpět do Portugalska bude hájit jednobodový náskok před druhou Benficou.

Ofenzivní tandem Atalanty bleskovým obratem zlomil naděje Sportingu na postup

Atalanta porazila v odvetném duelu osmifinále Evropské ligy Sporting 2:1, a postoupila tak do další fáze soutěže. Utkání se pro italský celek nevyvíjelo dobře, když krátce po půlhodině hry poslal tým z Lisabonu do vedení Pedro Goncalves, jenž musel chvíli nato z důvodu zranění střídat. Bergamo ovšem po změně stran zápas otočilo. Jen pár vteřin po návratu ze šaten vyrovnal Ademola Lookman a postupové razítko přidal v 59. minutě Gianluca Scamacca.

Atalanta si po remíze v Lisabonu hodlá zajistit postup do čtvrtfinále na domácí půdě

Atlanta uplynulý týden sehrála dramatický souboj v Lisabonu se Sportingem a po vyrovnání z konce prvního poločasu sahala po změně stran i na výhru, ovšem i nerozhodný výsledek 1:1 jí v domácí odvetě dává celkem slušnou naději na postup do čtvrtfinálové fáze. Klub z Bergama však v posledních týdnech prochází krizí na ligové scéně, v Serii A totiž nevyhrál čtyřikrát za sebou a teď ji proti sebevědomě hrajícímu soupeři nemusí čekat nic snadného.

Sporting si hladce poradil s Aroucou a uhájil čelo tabulky

Fotbalisté Sportingu se nezalekli španělského útočného trojlístku z Aroucy a odvážejí si z horského města tři body. Favority z Lisabonu poslal v prvním poločase do vedení kanonýr Gyökeres, vítězné pojistky pak přidali v nastaveném čase Geny Catamo a Hjulmand.

Sporting čeká náročný duel na půdě zlepšující se Aroucy

Sporting se v minulém kole vrátil do čela ligové tabulky, a aby se stoprocentní jistotou uhájil výsadní postavení, potřebuje vyhrát na půdě Aroucy. Ta si ovšem po slabším začátku sezony vzpomněla na minulý ročník a momentálně se těší ze skvělé formy.

Šachování se sestavami vyústilo v pat. V partii trenérů dvou generací střelcům odzvonilo

Sporting remizoval v úvodním zápase osmifinále Evropské ligy s Atalantou 1:1. Útoky obou celků nastoupily v obměněných sestavách oproti domácím soutěžím a nečekané volby se trenérům, které od sebe dělí 27 let, vyplatily. V 17. minutě potěšil kouče zelenobílých Rubéna Amorima, o nějž se mají zajímat věhlasné kluby v čele s Barcelonou či Liverpoolem, zkušený Paulinho. Na jeho zásah ale ještě v první půli odpověděl Gianluca Scamacca, jenž v týmu Gian Piera Gasperiniho rovněž většinou plní roli náhradníka.

Tápající Atalanta si v Lisabonu zkusí zajistit lepší výchozí do odvety proti "tradičnímu" soupeři Sportingu

Úvodní zápas osmifinálové fáze letošního ročníku Evropské ligy je na programu netradičně už ve středu a odehraje se v portugalském hlavním městě Lisabonu, kde rozjetý Sporting přivítá vysoce ambiciózní Atalantu. Favorit tohoto dvojzápasu se hledá velmi těžko, protože oba soupeři mají jen ty nejvyšší ambice, nicméně CP se poslední dobou dařilo o něco více, jelikož klub z Bergama v předchozích dvou duelech prohrál.

Sporting proti Farense přišel o dvougólové vedení, přesto nakonec slaví těsné vítězství

Fotbalisté Sportingu splnili roli favorita a vyhráli na domácí půdě utkání 24. kola Ligy Portugal proti Farense. Už po půlhodině hry vedli domácí díky trefám Bragançy a Gyökerese o dva góly, ale vzápětí snížil Belloumi a krátce po změně stran vyrovnal Zé Luís. Vyrovnaný stav ovšem nevydržel dlouho, protože vítězný gól nakonec vstřelil domácí Pedro Gonçalves.

Sporting po zaváhání v minulém kole hostí Farense

Nabitý zápasový program Sportingu pokračuje. Lvi z Lisabonu měli po úspěšném derby jen dva dny regenerace, po kterých v rámci 24. kola Ligy Portugal hostí ligového nováčka Farense. Po nečekané ztrátě v minulém kole navíc mají co napravovat.