Sporting CP Portugalsko - Sporting CP - Zprávy

Bergamo si zajistilo postup z první příčky. Sporting do další fáze posunul výsledek z Rakouska

Sporting remizoval v pátém kole skupiny D Evropské ligy na hřišti Atalanty 1:1. Domácí se dostali do vedení již ve 23. minutě, kdy se prosadil Gianluca Scamacca, pro nějž šlo o první zásah v dresu Lombarďanů na evropské půdě. Urostlý útočník ale po změně stran trestuhodně spálil obrovskou tutovku, což vzápětí potrestal žolík Marcus Edwards. Týmu z Bergama však remíza stačila k jistotě postupu z první pozice. Z výsledku se radovali také Portugalci, jelikož výhra Rakówa v současně hraném duelu proti Sturmu Graz je posunula do další fáze ze druhé příčky.

Atalanta v přímé bitvě o první místo ve skupině přivítá portugalský Sporting

Skupina D letošního ročníku Evropské ligy měla dva velké favority a tyto prognózy se zatím naplňují, nicméně o postupujících do osmifinále ještě není rozhodnuto. Nejlépe si zatím vede italská Atalanta, která v dosavadních čtyřech zápasech ani jednou neprohrála a díky třem vítězství suverénně vede. Teď si může s předstihem zajistit přímý postup do osmifinálové fáze a to za předpokladu, že před vlastními fanoušky neprohraje s portugalským Sportingem.

Benfica po dvou gólech v nastavení otočila duel s oslabeným Sportingem

Očekávaný šlágr 11. kola nejvyšší portugalské soutěže přinesl obrovské drama, v duelu dvou odvěkých městských rivalů se nakonec díky fantastickému závěru raduje z výhry Benfica po výsledku 2:1. Dosavadní lídr Primeira Ligy přitom skóroval v samém závěru první půle, a poté i přes vyloučení Gonçala Inácia krátce po změně stran držel hubený náskok až do čtvrté minuty nastavení, jenže pak naprosto selhal a hned dvakrát inkasoval.

Derby mezi Benficou a Sportingem je bitvou o Lisabon a o první místo v tabulce

Lisabonské derby, jaké si fanoušci portugalského fotbalu přejí. Benfica hostí v 11. kole Ligy Portugal svého městského rivala Sporting a kromě vlády nad hlavním městem Portugalska se hraje také o první místo v tabulce. To momentálně patří hostům, ale bodový rozdíl mezi oběma týmy je jen tříbodový.

Raków v Lisabonu doplatil na nedisciplinovanost. Ledový klid opakovaně prokázal Goncalves

Hráči lisabonského Sportingu si ve čtvrtém kole skupiny D Evropské ligy poradili s Rakówem 2:1, a získali tak důležité tři body v boji o postup do jarní fáze soutěže. O triumf domácích se postaral Pedro Goncalves, jenž proměnil v obou poločasech pokutový kop. Lvům navíc výrazně pomohlo brzké vyloučení Bogdana Racovitana, jenž ve 12. minutě nevybíravě fauloval před první penaltovou situací. Klub z Čenstochové se i kvůli tomu nadále sklání na dně tabulky a v následujících duelech už zabojuje pouze o jarní fázi Evropské konferenční ligy.

Sporting po nedávné remíze chce napodruhé uspět s Rakówem

Sporting je ve skupině D Evropské ligy stále považován za jednoho z největších kandidátů na přímý postup do osmifinále, ovšem po polovině soutěže se mu nedaří úplně podle představ. A teď se pokusí přiblížit k vedoucí Atalantě proti nevyzpytatelnému Rakówu. Lisabonský favorit doposud posbíral čtyři body a patří mu druhá příčka s tříbodovým mankem na italského vyzyvatele, před třetím Sturmem je však jen díky lepšímu skóre.

Sporting si proti Amadoře vzal zpět vedení a je stále neporažen

Dramatické utkání se šťastným koncem prožili hráči lisabonského Sportingu v utkání 10. kola Ligy Portugal s Estrelou Amadora. Proti nováčkovi šli v první půli do vedení, ale jejich soupeř po změně stran během pěti minut utkání otočil. Hosté ovšem nakonec neodolali tlaku soupeře a Sporting vedení vrátil na svou stranu.

Nedělní program 10. kola zakončí Sporting s Estrelou Amadora

Poslední neporažený tým letošního ročníku Ligy Portugal Sporting CP hostí v rámci 10. ligového kola nováčka soutěže Estrelu Amadora. Domácí tým si v případě výhry udrží tříbodový náskok na čele ligy, hosté se ale těší z velmi dobré formy.

Sporting si neodpustil drama, ale z půdy Boavisty veze tři body

Boavista nedokázala zopakovat šok z prvního kola a druhému z lisabonských gigantů podlehla na svém stadionu 0:2. Sporting poslal v prvním poločase do vedení Geny a velké strachování o výsledek ukončil v závěru zápasu krásným gólem Gonçalves.

Sporting si může na půdě Boavisty upevnit pozici na prvním místě

Sporting v pondělní dohrávce devátého kola Ligy Portugal odcestuje do Porta, kde se postaví asi největšímu překvapení právě probíhajícího ročníku Boavistě. Zatímco hosté z hlavní města udržují dobrou formu v domácích soutěžích, domácí Boavista ztratila v posledních zápasech lesk.

Raków se dlouho trápil také proti oslabenému Sportingu. První bodovou radost přinesl až žolík

Raków ve třetím kole skupiny D Evropské ligy remizoval na svém hřišti 1:1 se Sportingem. Hosté sice již v osmé minutě přišli o vyloučeného Viktora Gyökerese, přesto brzy nato dokázali skórovat, když se prosadil Sebastián Coates. Ten poté spolu s kolegy z obrany předváděl skvělý defenzivní výkon, na který klub z Čenstochové dlouho nemohl vyzrát. Až v 79. minutě vyrovnal krátce po svém příchodu na hřiště útočník Fabian Piasecki. Jeho branka znamenala pro domácí první gól a zároveň i premiérový bodový zisk v soutěži.

Na gól čekající Raków přivítá portugalský Sporting

Raków Częstochowa při svém premiérovém vystoupení v základní skupině evropského poháru stále čeká na první body a na první gól. Toto nepříjemné čekání by rád ukončil ve třetím zápase skupiny, ale na domácí půdě proti lisabonskému Sportingu bude outsiderem.

Sporting po divokém průběhu udolal Aroucu a vrátil se tak do čela Primeira Ligy

Favorizovaný Sporting to těsně před reprezentační přestávkou neměl jednoduché, jelikož narazil na houževnatou Aroucu, avšak díky příznivému výsledku 2:1 si připsal na konto již svou sedmou ligovou výhru z osmi případů a s dvaadvaceti body se vrátil na první místo tabulky o bod před druhou Benficu. Hosté naopak stále vyhráli jen jednou, se šesti body jim patří až šestnáctá barážová pozice.

Sporting na závěr programu 8. kola přivítá Aroucu

Sporting dobrý vstup do ligové sezóny nepotvrdil ve čtvrtek v evropských pohárech a těsně před reprezentační pauzou zkusí své fanoušky potěšit alespoň v ligové soutěži. Na Estádio José Alvalade přivítá Aroucu, která je jen stínem loňského týmu.

Sporting poprvé v sezoně padl. Bardovi na lavičce Atalanty udělali radost defenzivní mladíci

Souboj dosud bezchybných celků základní skupiny D Evropské ligy opanovala ve druhém kole Atalanta, když na půdě Sportingu zvítězila 2:1. Domácí celek, jenž hořkost porážky okusil v této sezoně poprvé, čelil v úvodním dějství výrazné herní převaze Nerazzurri, kterou po půlhodině hry přetavil ve vedoucí trefu 19letý Giorgio Scalvini. Svého kolegu z defenzivních řad Bergama navíc krátce před odchodem do šaten napodobil jen o dva roky starší Matteo Ruggeri, pro oba se přitom jednalo o první trefy v evropských pohárech. Velezkušený kouč Gian Piero Gasperini se tak díky nim dočkal 175. výhry na lavičce Orobici.