FC Vizela Portugalsko - FC Vizela - Zprávy

Další články

Braga může proti poslední Vizele postoupit na třetí místo

Sporting Braga i po změně trenéra živí díky ztrátám Porta šanci na třetí místo. Alespoň dočasně se na něj může posunout po sobotním programu 30. kola Ligy Portugal, ve kterém hostí Vizelu krčící se na posledním místě tabulky.

Porto po změně stran využilo početní výhodu a otočilo zápas s Vizelou

Patnáct minut na oddych v kabině mezi prvním a druhým poločasem může způsobit mnohé. Přesvědčili se o tom také hráči Vizely, kteří překvapivě odcházeli na Estádio do Dragão do kabin s jednogólovým vedením. Krátce po začátku druhého poločasu ale šli do početní nevýhody, a když sudí Gonçalves naposledy fouknul do píšťalky bylo skóre 4:1.

Porto po srdnatém výkonu z Londýna čeká poslední Vizela

Po náročné a neúspěšné odvětě osmifinále Ligy mistrů obrací FC Porto svou pozornost zpět k ligové soutěži. V té už to vypadalo, že se bude muset smířit se třetím místem, ale výsledky posledních kol i dobrá forma mu dává ještě naději. Nyní dobrou formu potřebuje potvrdit proti předposlední Vizele.

Benfica převálcovala Vizelu a zůstane na čele ligy

Podruhé během dvou týdnu se střetl obhájce mistrovského titulu Benfica s Vizelou a podruhé z toho vyšel vítězně lisabonský favorit. Zatímco v prvním zápase ve čtvrtfinále poháru šlo o vyrovnanou bitvu, nyní svěřenci Rogera Schmidta svého soupeře přejeli 6:1.

Benfica v rámci náročného programu hostí poslední Vizelu

Benfica minulý týden po sedmi vyhraných ligových zápasech v řadě ztratila na půdě Vitórie a v rámci boje o titul, který začíná nabývat reálných obrysů, potřebuje tuto ztrátu napravit. Šanci má ideální, neboť hostí Vizelu, kterou v druhé polovině sezóny čeká hlavně boj o ligovou příslušnost.

Benfica těsně udolala Vizelu a jako třetí postoupila do semifinále Taça de Portugal

Benfica přeci jen potvrdila roli jasného favorita na půdě podceňované Vizely, a i když se na stadionu aktuálně posledního týmu ligové tabulky čekalo její výraznější vítězství, tak i příznivý výsledek 2:1 jí na postup mezi čtyřku nejlepších v národním poháru stačí. Lisabonský gigant se probojoval do semifinálové fáze po roční odmlce a stále tak může po dlouhém sedmiletém čekání usednout až na samotný vrchol.

Benfica zkusí projít do semifinále národního poháru na půdě poslední Vizely

Benfica se naposledy radovala z triumfu v Taça de Portugal před dlouhými sedmi lety a teď toto čekání určitě hodlá ukončit, ve čtvrtfinálové fázi bude plnit úlohu jasného favorita proti Vizele. Lisabonský celek se díky víkendovému vítězství nad Gil Vicente (3:0) vyhoupl do čela ligové tabulky se ziskem jednapadesáti bodů o dva body před městského rivala Sporting a dobrou formu si určitě chce přenést i do tohoto čtvrtečního střetnutí.

Sporting nedopustil po nepovedeném prvním poločase ve Vizele drama a pohodlně zvítězil

Utkání plné gólů viděli fanoušci na stadiónu s jednoduchým názvem Estádio do FC Vizela, kam přijel lídr ligové tabulky lisabonský Sporting. Domácí se proti favoritovi v první půli ujali vedení, ale do kabin se již šlo za nerozhodného stavu. V druhém poločase započaly gólové hody, které skončily prohrou domácího mužstva 2:5.

Sporting bude ve Vizele hájit těsný náskok na čele ligy

V minulém kole poslední tým tabulky, tentokrát předposlední. Los lídrovi Ligy Portugal Sportingu v polovině ledna nahrává a ten po výhře v minulém kole nad posledním Chavese nyní cestuje do Vizely, která je o pouhé dva body předposlední.

Braga zvládla vyrovnané utkání ve Vizele a zůstává na dosah čela ligy

Braga potvrdila v utkání 13. kola Ligy Portugal roli favorita a odvezla si z Vizely po výsledku 1:3 všechny body. Ve vyrovnaném utkání potrestal první chybu domácích v obraně Banza a krátce po změně stran přidal druhý gól, poté sice snížil Essende, ale závěrečný úder přidal v nastaveném čase Bruma.

Braga má ve Vizele za cíl udržet kontakt s čelem ligy

Nepřesvědčivý vstup Bragy do ligového ročníku je již minulostí a vzhledem ke ztrátám konkurentů na čele nakonec ne tak kritický, jak se původně zdálo. Arsenalistas mají od minulého kola jen tříbodovou ztrátu na druhé místo a dobrou pozici by udrželi i po utkání ve Vizele. Ta je na až na patnáctém místě a pod trenérem Villarem zatím hledá svou herní identitu.

Porto splnilo roli favorita a z Vizely si odváží tři body

FC Porto díky dvěma gólům v prvním poločase zvítězilo ve Vizele a protáhlo svou vítěznou sérii na čtyři zápasy. Vedení dal favoritovi gólem z penalty kanonýr Taremi, kterého doplnil v závěru úvodního dějství krásnou střelou do šibenice Eustáquio.

Porto po vysoké výhře v Antverpách bude chtít uspět i na půdě zachraňující se Vizely

Portu v uplynulém ročníku portugalské nejvyšší soutěže i přes strhující závěr těsně unikl mistrovský titul a teď už se rozhodně hodlá vrátit na ligový trůn, nicméně i letos to zatím vypadá, že ho čeká nesmírně náročný úkol. Svěřenci trenéra Sérgia Conceiçãa získali v osmi odehraných zápasech devatenáct bodů a momentálně jsou čtvrtí o tři body za duem Benfica - Sporting, v tuto chvíli budou plnit úlohu jasných favoritů ve Vizele.

Benfica generálku na Ligu mistrů zvládla, Vizelu totiž udolala těsně 2:1

Benficu již ve středu čeká vstup do Ligy mistrů s rakouským Salzburgem a teď dokázala naplnit papírové předpoklady v portugalské nejvyšší soutěži, jelikož díky dvěma trefám v prvním poločase porazila houževnatou Vizelu nejtěsnějším poměrem 2:1. Obhájce mistrovského titulu tak po úvodní překvapivé porážce s vedoucí Boavistou (2:3) vyhrál v Primeira Lize počtvrté za sebou a v tabulce je čtvrtý.