Almere City Nizozemsko - Almere City - Zprávy

Almere bude chtít navázat na povedenou sezónu proti neoblíbenému Venlu

Základní část první i druhé nizozemské ligy je za námi, teď se bude rozhodovat o postupujícím do předkola Konferenční ligy a také se ještě musí vyřešit otazník posledního neznámého účastníka v příštím ročníku Eredivisie. Po úvodním kole jsou ve hře čtyři celky (1 prvoligový a 3 druholigoví). V tomto duelu dvou soupeřů působících v Eerste Divisie se favorit hledá těžko, nicméně mírně navrch by přeci jen mohli mít hosté z Almere.

BV De Graafschap - Almere City 2:1

De Graafschap lépe zvládl domácí odvetu závěrečného kola baráže o Eredivisie a po výhře 2:1 slaví návrat do nejvyšší soutěže, kterou si zahraje po dvou sezónách strávených ve druhé lize. Ovšem jeho postup se rozhodně nerodil lehce. V úvodním duelu srovnal na 1:1 z penalty v nastaveném čase a nyní prohrával až téměř do konce první půle. Almere sice na svou premiérovou účast mezi elitou nedosáhlo, ale za své výkony se stydět určitě nemusí.

Preview: BV De Graafschap - Almere City

Poslední zápas o vstupenku mezi nizozemskou smetánku se odehraje v Doetinchemu na stadionu místního klubu De Graafschap. Domácí výběr by se po třech letech rád vrátil do Eredivisie a v prvním zápase v Almere si vytvořil celkem dobrou výchozí pozici, když se svým rivalem remizoval v poměru 1:1. Od 84. minuty prohrával, nicméně v nastaveném čase dokázal srovnat z pokutového kopu.

Almere City - BV De Graafschap 1:1

Vyrovnaný zápas závěrečného kola o postup do nejvyšší soutěže svého vítěze nenašel, přesto blíže k tříbodovému zisku mělo domácí Almere, které ještě nikdy v Eredivisii nepůsobilo. První gól vsítilo necelých deset minut před závěrečným hvizdem, ovšem De Graafschap dokázal srovnat v nastaveném čase z pokutového kopu. K tomu City přišly o vyloučeného Overtooma, jenž před penaltou nedovoleně zabránil jistému gólu.

Preview: Almere City - BV De Graafschap

Druhý zápas závěrečné fáze o Eredivisie nemá prvoligového účastníka, a tak je předem jasné, že kromě Fortuny Sittard vzejde z tohoto souboje ještě minimálně jeden nováček. Mírným favoritem bude De Graafschap, který v letošním ročníku druhé ligy obsadil čtvrtou pozici. Almere naopak skončilo až deváté, muselo projít hned dvěma barážovými koly a jeho postup mezi elitu by byl velkou senzací.