AFC Ajax Nizozemsko - AFC Ajax - Zprávy

AFC Ajax - ADO Den Haag 3:0

Ajax potvrdil v zápase 17. kola holandské Eredivisie roli favorita a na domácí půdě porazil Den Haag rozdílem třídy v poměru 3:0.

Preview: AFC Ajax - ADO Den Haag

V 17. kole holandské Eredivisie pokračuje Ajax v honbě za titulem, přestože na AZ ztrácí stále tři body. Tentokráte mu v cestě bude stát ADO Den Haag.

BV De Graafschap - AFC Ajax 0:6

De Graafschap potvrdil proti Ajaxu tvrzení, že neumí na celky ze špice tabulky a doma drtivě podlehl 0:6.

Preview: BV De Graafschap - AFC Ajax

Další nedělní utkání 16. kola Eredivisie nás zavede na hřiště De Graafshapu, který hostí giganta - Ajax.

Slávisté litovali ztraceného vítězství

Fotbalisté Slavie uhráli na trávníku favorizovaného Ajaxu Amsterodam remízu 2:2, přesto byli po skončení pohárového zápasu zklamaní. Byli totiž velice blízko výhry, kterou jim sebral až v poslední minutě z diskutabilní penalty Suárez.

Vrabec označil remízu za spravedlivou

Smíšené pocity měl po skončení pohárového zápasu s fotbalisty Ajaxu Amsterodam slávistický asistent Petr Vrabec, který byl při disciplinárním trestu Karla Jarolíma uveden jako hlavní kouč Pražanů. Zlobil se především kvůli nařízené penaltě v poslední minutě, z níž Suárez vyrovnal, konečnou remízu 2:2 však označil za spravedlivou.

Slavia sahala po vítězství, nakonec má bod

Slavia zejména v první půli podala zdařilý výkon, který se bez herní praxe nejspíše ani neočekával. Ajax zachraňoval bod až na poslední chvíli, díky němu se nakonec dostal na druhou příčku ve skupině.

Slavia se chce důstojně rozloučit s Pohárem UEFA

Slavii Praha čeká ve středu v amsterdamské Aréně loučení s fotbalovým podzimem, ale i s Pohárem UEFA. Proti věhlasnému Ajaxu, který se na rozdíl od českého mistra probojoval do jarního pokračování soutěže, bude Slavia bojovat už jen o čest a body do pohárového koeficientu.

AFC Ajax - NAC Breda 3:0

Ajax v páteční předehrávce přesvědčivě porazil Bredu 3:0 a minimálně na jeden den se bodově dorovnal s vedoucím Alkmaarem. NAC, který hrál téměř celý druhý poločas o deseti mužích, naopak potřetí v řadě prohrál a nescházelo mnoho, aby to i napotřetí byl čtyřgólový výprask.

Preview: AFC Ajax - NAC Breda

V páteční pikantní předehrávce na sebe narazí Ajax Amsterdam a NAC Breda, tedy druhý a čtvrtý tým tabulky. Mezi oběma celky je rozdíl tří bodů.

FC Volendam - AFC Ajax 1:2

V dalším zápase 14. kola Eredivisie se Ajax pomstil nováčkovi z Volendamu za vyřazení z KNVB Beker a odvezl si z Kras Stadionu tři body za vítězství 2:1.

Preview: FC Volendam - AFC Ajax

Další těžký zápas čeká nováčka z Volendamu ve 14. kole holandské Eredivisie. Na jeho půdu přicestuje výborně hrající Ajax.

Huntelaar se prosadí, věří Van Basten

Kouč Ajaxu Amsterdam Marco van Basten věří, že Klaas Jan Huntelaar má na to, aby ve Španělsku prorazil. Nizozemského střelce přezdívaného "Hunter", tedy lovec, ulovil v týdnu Real Madrid. Na konto Ajaxu připutuje dvacet milionů eur.

Huntelaar do Madridu: Nemůžu se dočkat, říká útočník

Real Madrid získal nizozemského střelce Klaase Jana Huntelaara z Ajaxu Amsterdam. Od nového roku už bude přirozený nástupce Ruuda van Nistelrooye oblékat slavný sněhobílý dres. Spokojení jsou zástupci španělského klubu i sám útočník. Jen kouč Ajaxu Marco van Basten si dobře uvědomuje, že nahradit Huntelaarovy góly bude zatraceně těžké.