VfL Bochum Německo - VfL Bochum - Zprávy

Brémy odpověděly na životní trefu středopolaře Bochumi v samotném závěru

Hráči Bochumi remizovali v 17. kole Bundesligy na vlastním hřišti s Brémami 1:1. Vyrovnaný zápas dlouho spěl k vítězství domácích, když se v 64. minutě prosadil životním gólem záložník Patrick Osterhage, jehož výstavní trefa představovala zároveň jeho teprve druhou branku v nejvyšší německé soutěži. Modrobílí si však nepohlídali nastavení, v němž vyrovnal s přispěním teče Niklas Stark. Brankář Jiří Pavlenka dohlížel na třetí vybojovaný bod Werderu ze hřišť soupeřů pouze z lavičky.

Zvládnou Brémy pošesté za sebou porazit Bochum?

Werder v Bochumi naposledy prohrál v roce 1998! Nicméně, v současné době dělí oba mančafty v tabulce jediný bod. A VfL v uplynulých šestnácti kolech ukázali, že se s nimi musí počítat.

Schick rozehnal obavy Leverkusenu z Afrického poháru. Bochum sestřelil hattrickem do půle

Fotbalisté Leverkusenu porazili v 16. kole Bundesligy na svém stadionu Bochum 4:0. Kouč lídra soutěže Xabi Alonso se rozhodl nenasadit do základní sestavy opory mužstva, které od ledna čeká až měsíční zápolení v Poháru afrických národů. Místo Victora Boniface ukázal na Patrika Schicka a ten se mu odvděčil už v prvním poločase třemi góly, v ligovém utkání se přitom od úvodního hvizdu představil poprvé od 15. října 2022. Ze Schickových kolegů z české reprezentace zasáhl do duelu také Adam Hložek, jenž nastoupil v 73. minutě.

Překoná Leverkusen letitý rekord Hamburku? Doma jen nesmí prohrát s Bochumí

Leverkusen se stal podzimním mistrem. O takové výsadě rozhodl minulou neděli pohotovou výhrou nad Frankfurtem, jeho ocenění přitom nesnižuje ani fakt, že druhý Bayern má o jeden odehraný zápas méně a že do Rückrunde zbývá odehrát v lednu ještě jedno kolo. Úspěšnou pouť domácí zakončí bitvou o Severní Porýní-Vestfálsko, na jejich hřiště přicestuje Bochum.

Bochum si smlsnula na utrápeném Unionu. Kanonádu rozjel čokoládou posilněný Asano

Hráči Bochumi vyhráli v 15. kole Bundesligy na domácím hřišti nad Unionem Berlín 3:0. Diváci přítomní na Vonovia Ruhrstadion se přidali k protestům proti uvažovaným změnám v možnostech vlastnění bundesligových klubů a už v průběhu první půle zaházeli hřiště tenisovými míčky či čokoládou.

Prodlouží Union proti Bochumi sérii bundesligové neporazitelnosti na tři zápasy?

Zatímco Mohuči výměna kouče zatím neprospěla, v hlavním městě Německa se pod vedením Nenada Bjelici začali sbírat bodíky. Náskok na sestupovou zónu zůstává minimální, naopak ztráta na Bochum jest tříbodová. To by měla být pro hráče dostatečná motivace.

Billiard ve vápně Bochumi pošťouchl Hoffe k výhře. Čekání střelce pomohl ukončit Kadeřábek

Hoffenheim doma porazil ve 14. kole Bundesligy Bochum 3:1, čímž přerušil čtyřzápasové čekání na výhru. Jeden z klíčových momentů utkání nastal krátce po odehrané půlhodině, kdy zakončení Wouta Weghorsta vyrazil brankář do vracejícího se obránce Erhana Mašoviče, od nějž míč zamířil do sítě. Gólových oslav se zúčastnil také Pavel Kadeřábek, jenž podruhé za sebou nastoupil v základní sestavě. Ještě do přestávky navíc český bek asistoval u vítězné trefy Andreje Kramariče, dlouholetá opora domácích se prosadila poprvé od konce září.

Ve 14. bundesligovém kole se střetne i Hoffenheim s Bochumí

To znamená, že na sebe natrefí celky, jaké se aktuálně nacházejí v téměř protikladném rozpoložení. Ani vzájemná bilance z posledních roků příliš nenapoví, kdo by se měl stát vítězem tohoto klání.

Fanoušci Bochumi se dočkali výhry, negativními sériemi tížené celky rozsoudili premiéroví střelci

Bochum porazila ve 13. kole Bundesligy Wolfsburg 3:1 a poprvé v sezoně oslavila před vlastním publikem tříbodový zisk. Pro všechny střelce šlo o premiérové trefy v ročníku, přičemž Patrick Osterhage a Bernardo, kteří gólový účet utkání otevřeli, se dokonce radovali z vůbec prvních přesných zásahů v dresu modrobílých. Vlci tak potvrdili zoufalou formu na venkovních trávnících, když odjížděli domů s prázdnou už pošesté v řadě. Na straně zklamaného týmu odehrál 76 minut český reprezentant Václav Černý.

Bochum má Wolfsburgu co oplácet

V rámci 13. bundesligového kola přivítá Bochum doma Wolfsburg, kterému má, co oplácet. Die Unabsteigbaren zároveň budou chtít prodloužit sérii neporazitelnosti, která aktuálně čítá čtyři utkání, díky čemuž se vyšvihli o kousek nad sestupové pásmo. Vlci na něj mají náskok sedmi bodů a nebudou chtít ztratit kontakt s pohárovými příčkami.

Noční můra Heidenheimu skončila, absence gólů přinesla první bod s Bochumí po pěti letech

Heidenheim remizoval ve 12. kole Bundesligy na vlastním hřišti s Bochumí 0:0. Nováček soutěže tedy sice na čtvrtou ligovou výhru nedosáhl, těšit ho ale mohl alespoň fakt, že po pěti letech s Die Unabsteigbaren nepadl. Mezi nedělními soupeři okupujícími spodní příčky tabulky tak i po vzájemném střetnutí zůstal jednobodový rozdíl.

Bundesligový souboj z dolní poloviny tabulky: Heidenheim uvítá Bochum

Heidenheim v posledních pěti ligových kolech padl čtyřikrát, a citelně tak oslabil svou pozici nad sestupovým pásmem. Zrovna střetnutí s Bochumí přitom představuje důležitý artikl, co se záchranářských starostí týče. Také pro hosty je prioritou udržení se v Bundeslize, i pro ně platí totéž co pro domácí. Výhra by je výrazně uklidnila před závěrečným programem roku.

Schwäbe v bráně Kolína čaroval. Bochum se po zahození tutovek musela spokojit s bodem

Kolín nad Rýnem urval v 11. kole Bundesligy po výsledku 1:1 na půdě Bochumi remízu a bodově se dotáhl na předposlední Union Berlín. Na gólovou trefu Lukase Daschnera z první půle odpověděl někdejší juniorský reprezentant Německa Davie Selke. Modrobílí mohli ztráty litovat o to víc, protože byli aktivnějším celkem a zahodili několik dobrých příležitostí, které skvělými zákroky vychytal Marvin Schwäbe. Bochum však i přes zaváhání natáhla sérii bez prohry proti Kozlům již na čtyři zápasy.

Bochum hodlá zadělat Kölnu na další nesnáze

Domácí získali z posledních dvou duelů čtyři body, díky čemuž se vyhoupli nad sestupové pásmo. Prodloužit sérii neporazitelnosti můžou s prozatím posledním Kölnem, který bude chtít odvrátit osmou porážku v sezoně.

Japonská zarputilost postrčila Bochum k první výhře. Darmstadt srazila rozhodnutí brankáře

Fotbalisté Bochumi v 10. kole Bundesligy vyhráli na hřišti Darmstadtu 2:1 a oslavili premiérový tříbodový zisk v ročníku. Úvodní zásah vstřelil útočník Takuma Asano, jenž nevzdal souboj o zdánlivě ztracený míč, předskočil chybně vyběhnutého brankáře a zamířil do odkryté sítě. Nejednalo se pro něj ale o jediný zásah, v 54. minutě totiž gólman Marcel Schuhen špatně rozehrál a následnou rychlou akci hostů zakončil Japonec na vzdálenější tyč. Snahy o vyrovnání pak v prvním střetnutí těchto týmů v nejvyšší soutěži od roku 1982 zkomplikoval domácím kapitán Fabian Holland, který se nechal vyloučit.