Kashima Antlers Japonsko - Kashima Antlers - Zprávy

Další články

Kašima se v souboji s River Plate pokusí probojovat podruhé v historii na stupně vítězů

Souboj o třetí pozici má trochu nezvyklé obsazení, jako mírný favorit do něho bude vstupovat argentinské River Plate. To si doslova samo prohrálo semifinálovou bitvu s Al Ainem a podlehlo mu v penaltovém rozstřelu, nyní se pokusí alespoň o částečnou náplast v podobě dosažení bronzového stupínku. Jenomže snadná úloha ho v žádném případě nečeká, neboť Kašima již několikrát prokázala, že má na to držet krok s nejlepšími.

Real Madrid s Kašimou nezaváhal a potřetí za sebou postoupil do finále MS klubů

Kašima ani napodruhé na MS klubů nedokázala přejít přes španělského velikána z Realu Madrid a tentokráte měla k úspěchu mnohem dál než před dvěma lety v Jokohamě. Po sympatickém začátku inkasovala na konci první půle a ihned po výměně stran obdržela další dvě branky, hattrickem se blýskla welšská hvězda Gareth Bale. Následně sice japonský celek snížil, ale na více se již nezmohl.

Real Madrid myslí na třetí finále v řadě, proti bude Kashima Antlers

Real vstupuje do boje o svou čtvrtou trofej na MS klubů semifinálovým zápasem s Kašimou. Jako vůbec první v historii by mohl vyhrát potřetí za sebou a z dlouhodobého hlediska může udělat i další zápis do historie. Jeho největší rival ze španělské Barcelony má na kontě taktéž tři tituly z této akce a při případném letošní obhajobě ho tak madridský velkoklub v této bilanci předskočí.

Kašima zdolala Guadalajaru a znovu postoupila do semifinále MS klubů

Kašima opět ukázala, jakým je specialistou na MS klubů a po dvou letech znovu postoupila do semifinále. O svou druhou historickou účast v boji o nejcennější trofej se popere se španělským gigantem z Realu Madrid a pokusí se mu oplatit právě dva roky starou finálovou porážku 2:4 po prodloužení. Naopak mexickému týmu Guadlajara premiéra na prestižním fotbalovém svátku nevyšla a čeká ho jen duel o 5. místo s tuniským Espérance ST.

Guadalajara bude bojovat proti Kashimě o semifinálovou bitvu s Realem

MS klubů pokračuje dvěma čtvrtfinálovými zápasy a v tom prvním na sebe narazí japonská Kashima proti mexickému celku Guadalajara. Mírným favoritem bude výběr z amerického kontinentu, nicméně dá se očekávat vyrovnaný průběh. Zatímco Antlers na tomto fotbalovém svátku už jednou startoval a byl více než úspěšný, tak Guadalajaru čeká premiéra a rozhodně se chce ukázat v tom nejlepším světle.

Světový šampionát klubů podle očekávání opanoval Real Madrid

Naprosto úchvatnou tečku mělo letošní MS klubů v japonské Jokohamě. Pro titul si sice došel podle předpokladů Real Madrid, ovšem proti domácí senzaci Kašima Antlers se pořádně nadřel. Se svým protivníkem prohrával 1:2, utkání dovedl do prodloužení a v něm přeci jen převrhnul misky vah na svou stranu po výsledku 4:2. Hrdinou se stal hvězdný Portugalec Cristiano Ronaldo, který vsítil hattrick, navíc zaznamenal oba góly v prodloužení.

Real Madrid ve finále MS klubů plánuje utnout jízdu japonské Kašimy

Cokoli jiného než hladký madridský triumf na MS klubů se před tímto finále nečeká. I když se Kašima jak výsledkově, tak herně každým zápasem na turnaji zlepšuje, v tomhle duelu bude jednoznačným outsiderem. Tohle měření sil určitě definitivně prověří schopnosti japonského mistra, jenž rozhodně nehodlá být proti Realu pouhým komparsem.

Video dopomohlo rozhodující penaltě. Kašima přes Atlético Nacional prošla do finále

Vůbec poprvé v historii fotbalu muselo rozhodnout o nařízení pokutového kopu video, které se na letošním MS klubů zkouší. Kašima zásluhou Šomy Doie situace využila a ujala se po prvním poločase vedení. Atlético Nacional nedokázalo na tohle inkasování zareagovat, naopak ještě na druhé straně po přestávce udeřili Jasuši Endo a Juma Suzuki.

Preview: Atlético Nacional - Kashima Antlers

Pro oba celky je zajisté velké lákadlo zahrát si ve finále MS klubů s Realem Madrid, pokud tedy španělský gigant potvrdí úlohu favorita a postoupí přes Club Américu. V tomhle duelu bude favoritem vítěz Copa Libertadores z roku 2016, tedy Atlético Nacional, nicméně na japonského mistra Kašimu by si měl dát obrovský pozor.

Mamelodi Sundowns - Kashima Antlers 0:2

Japonský mistr z Kašimy si v Osace poradil se svým druhým soupeřem na MS klubů daleko lépe než v předkole s Aucklandem City, afrického šampióna Mamelodi Sundowns skolil dvěma zásahy Jasušiho Enda a Mu Kanazakiho ve druhém poločase, a zajistil si účast v semifinále, kde narazí na jihoamerický Atlético Nacional.

Preview: Mamelodi Sundowns - Kashima Antlers

Druhý čtvrtfinálový zápas MS klubů slibuje rychlý fotbal, alespoň to si myslí někteří fotbaloví experti. Japonská Kašima by po úspěšném předkole proti Aucklandu City znovu ráda potěšila domácí fanoušky, jihoafrický Mamelodi Sundowns chce za každou cenu zlepšit náladu po nevalném sportovním roku ve své zemi.

Kashima Antlers - Auckland City 2:1

Auckland City ani na čtvrtý pokus nedokázalo na MS klubů porazit celek z Japonska, ačkoli se zkraje druhého poločasu díky Dae-uk Kimovi ujalo vedení. Kašima historicky stý zápas na šampionátu nejlepších mančaftů světa dokázala v Jokohamě otočit na svou stranu. Střídající Šuhei Akasaki vyrovnával, v závěru Mu Kanazaki zařídil rozhodující branku.

Preview: Kashima Antlers - Auckland City

Mistrovství světa klubů, které se stejně jako loni bude konat v zemi vycházejícího slunce, započne svou pouť duelem mezi domácí Kašimou, která se před týdnem stala japonským mistrem, a prakticky neomezeným vládcem Oceánie, tedy Aucklandem City. Vítěz tohoto souboje následně narazí na afrického mistra Mamelodi Sundowns.

Hráč v Japonsku pobouřil "striptýzem"

Brazilský útočník Marquinhos si vysloužil důrazné napomenutí od vedení svého japonského týmu Kašima Antlers za porušení disciplíny. Nešlo však o žádné alkoholové eskapády nebo jiné excesy, ale o úpravu dresu na veřejnosti.