Empoli FC Itálie - Empoli FC - Zprávy

AC Milán si nechce pokazit závěr roku a v Empoli cílí na tři body

Na stadion Carla Castellaniho zavítá slavný AC Milán a bude chtít napravit víkendové selhání s Neapolí, po kterém spadl na třetí místo tabulky. Empoli má ale velmi dobrou formu a úspěch s milánským gigantem ho může přiblížit pohárové Evropě.

Empoli veze z La Spezie jenom bod

Remízou 1:1 skončilo utkání mezi Spezií a Empoli, což prakticky znamená ztrátu pro oba celky. Azzurri před týdnem vyloupili Neapol, ale porazit o záchranu bojující Spezii nedokázali.

Empoli očekává snadné body, Spezia se potápí

Tradiční italský nedělní čas ve tři hodiny odpoledne se bude týkat také Spezie a Empoli. Tyhle týmy se za celou svou existenci nikdy neutkaly v Serii A. Z nižších lig ale mají zkušenosti bohaté.

Neapol nečekaně vyloupilo Empoli

O další stupínek se v tabulce propadne SSC Neapol. Zapříčinila to zcela nečekaná porážka od Empoli, která nemusela nastat, kdyby Partenopei proměnili alespoň jednu ze svých příležitostí. Brankáře Vicaria se sice podařilo dvakrát překonat, ale pokaždé to bylo z ofsajdu. V jednom případě pak hosty zachránila branková konstrukce.

Neapol se může bodově srovnat s Milánem, potřebuje však porazit Empoli

Hozenou rukavici od AC Milán může zvednout SSC Neapol, která na stadionu Diega Armanda Maradony přivítá Empoli. Hosté jsou ve velmi dobré formě a uspět by chtěli i na půdě Parthenopei, kde se jim to od roku 2008 nepovedlo.

Empoli po přestávce otočilo výsledek a porazilo Udinese 3:1

Azzurri se nadechují k zajímavé formě. V pondělní dohrávce s Udinese sice prohráli první poločas, ale po přestávce se prosadili třikrát a zvítězili. Tři body posunuly Empoli na jedenácté místo tabulky, pouhé čtyři body od pohárového umístění.

Empoli sehraje s Udinese duel týmů, které spolu jen málokdy remizují

Pondělní dohrávka mezi Empoli a Udinese nabídne zajímavý zápas dvou týmů, které si mezi sebou při vzájemných duelech dělí body jen sporadicky. Toskánský celek bude chtít napravit domácí bilanci, Udinese by rádo překvapilo podobně jako v minulém kole.

FC Turín neudržel dvoubrankové vedení a s Empoli remizoval 2:2

Ani dvoubrankové vedení nestačilo Turínu na zisk tří bodů. Náskok, který vytvořili Pobega s Pjacou, znehodnotil svým vyloučením Singo a oslabení domácí vedení ztratili. Nejprve snížil Romagnoli a čtvrthodinu před koncem vyrovnal La Mantia.

Oslabený Turín čelí překvapení z Toskánska

Turín má za sebou hodně nepříjemné utkání s AS Řím, které se mu nepovedlo podle očekávání. Před duelem s Empoli ho navíc potkala ještě jedna hodně nepříjemná zpráva, takže trenéra Ivana Juriće čeká dost problematický týden.

Empoli v závěru zaskočilo Fiorentinu a vyhrálo

Fiorentina před týdnem uštědřila Milánu první porážku v sezoně, ale na dobrý výkon navázat nedokázala. V Empoli sice dlouho vedla, ovšem v závěru nečekaně selhala a nakonec prohrála. Obrat z 0:1 na 2:1 obstarali v 87. a 89. minutě Bandinelli a Pinamonti.

Empoli hostí toskánské Derby dell‘Arno

Sobotní program 14. kola italské Serie A odstartuje napínavý duel dvou populárních týmů z jednoho regionu. Toskánské derby mezi domácím Empoli a návštěvou z blízké Florencie. Andreazzoliho tým stojí před náročným úkolem - zastavit bombera Vlahoviće.

Hellas v nastavení přetlačil Empoli, gólem a asistencí se blýskl Barák

Už na deváté místo tabulky poskočil po pondělní dohrávce veronský Hellas. Domácí celek porazil Empoli 2:1 a český záložník Antonín Barák se blýskl jedním gólem a asistencí. Azzurri byli na Stadio Bentegodi blízko bodu, avšak v nastavení inkasovali z kopačky Adriena Tamezeho.

Hellas stoupá tabulkou, poradí si v souboji s Empoli?

Před reprezentační přestávkou měl Hellas výbornou formu a v duelech s Juventusem a Neapolí získal čtyři body. V pondělní dohrávce ho čeká papírově snazší soupeř z Empoli, který si ale nevede vůbec špatně. Azzurri mají shodný počet bodů jako jejich hostitel.

Empoli neudrželo výhru nad Janovem, ten srovnal v závěru

Páteční předehrávka 12. kola Serie A nabídla až nečekaně gólovou přestřelku mezi Empoli a CFC Janov. To šlo brzy do vedení, ale konečnou remízu muselo vybojovat až pár minut před koncem.

Janovský kouč Ballardini hraje v Empoli o vlastní budoucnost

Už víc než šest let se Empoli marně pokouší porazit Janov a další šance se mu naskýtá v pátek večer. Předehrávka 12. kola na Stadio Carlo Castellani navíc domácí celek staví do role mírného favorita.