Atalanta Bergamo Itálie - Atalanta Bergamo - Zprávy

Sieně se opět nedaří, tři body si odváží Atalanta

Stadio Artemia Franchiho v Sieně se dnes rasovat nemohlo - domácí hráči totiž polevili v jejich snaze o výhry, Innocent Emeghara gól nevstřelil a tak se dvakrát prosadili hosté z Bergama. Siena sice není poslední, ale sestup jí nadále přímo hrozí. Orobici jsou jedenáctí.

Siena je v ohrožení, Atalanta k němu nemá daleko

Toskánský celek se dlouhodobě bojí o své vlastní setrvání mezi italskou elitou, to není nic nového. Především díky příchodu a brankám střelce Innocenta Emeghary by ji tento osud ale nakonec nemusel potkat. Kousek nad sestupovým pásmem se nachází také Atalanta.

Premiérová branka Torosidise znamenala výhru

AS v těžkém zápase s domácí Atalantou opět prohrávalo, jak bývalo za éry Zdeňka Zemana běžnou záležitostí, nakonec ale v dramatické druhé půli rozhodlo. K jeho výhře možná přispělo i vyloučení domácího Continiho. I v dnešní moderní době ale mnohé překvapuje, v jakých nemoderních podmínkách se dá fotbal hrát.

Naváže Řím na výhru, nebo jej domácí překvapí?

Římský klub nyní prožívá euforii. Tu svému klubu zajistily dvě věci. Tou první je rozhodující branka kapitána Tottiho do sítě Juventusu, tou druhou pak po dlouhé době dobře fungující obranná fáze ve zmíněném utkání.

Tři body získává domácí Turín, Atalanta o gól prohrála

První poločas možná mnoho vzrušení nepřinesl, vše nám ale hráči obou týmů vynahradili v závěrečné fázi utkání. Hosté z Bergama sice utkání zdramatizovali, ale Valter Birsa se nakonec s remízou nespokojil a strhl vedení na stranu svého týmu.

Turínské FC klesá, Atalanta marně hledá formu

Poslední kola se nepovedla ani jednomu ze soupeřů, kteří vyběhnou na trávník Stadio Olimpico v Turíně. Skoro soupeři v tabulce se proto budou chtít poprat o cenné body. Jsou si dobře vědomi toho, že zachráněni ještě zdaleka nejsou.

V Bergamu gól nepadl, Catania odjíždí s bodem

Catania nevyužila zaváhání AS Řím a s Atalantou pouze remizovala. Navíc v divácky neatraktivním utkání, které nepřineslo ani jeden gól. Atalanta si tak dál může užívat relativní bezpečí středu tabulky.

Atalanta by ráda do první desítky, Catania sní o pohárech

Atalanta sice možná na rozdíl od Catanie v minulém kole vyhrála, přesto jsou ale Elefanti považováni za favorita. Také díky jejich dobře pracující obraně, s její pomocí by rádi útočili na vyšší cíle.

Palermo ani s posilami nevyhrálo - Gasperini v ohrožení

Že bychom byli svědky víkendu vyhazovů? Po Zdeňku Zemanovi by další "Sbohem" mohl slyšet i Gian Piero Gasperini, kterému se dnes opět nepovedlo vyhrát. Palermo se po prohře s Atalantou propadá na poslední místo.

Palermo tone v zóně sestupu, namočena může být i Atalanta

Takovou podzimní část sezony čekal opravdu málokdo. Palermu se první polovina vůbec nepovedla a nyní je až devatenácté. V zimní přestávce ale přišlo několik hráčů, kteří by mohli pomoci tradičnímu sicilskému celku vzhůru. Ideální časy ale neprožívá ani Atalanta.

Inter nakupuje. Získá Kuzmanoviče, Schelotta a Kovačiče

Inter se na závěr zimního přestupního termínu pustil do nákupů, získat by měl hned tři hráče. Nejvíc peněz, až patnáct milionů eur, může putovat do Dinama Záhřeb za Matea Kovačiče. Dalšími posilami nerazzurri budou Zdravko Kuzmanovič ze Stuttgartu a Ezequiel Schelotto z Atalanty.

Atalanta Bergamo - AC Milán 0:1

Další vítězství si na své konto připisuje AC Milán, který zvítězil na hřišti Atalanty Bergamo 1:0. Hrdinou zápasu se stal Stephan El Shaarawy, jenž zaznamenal už patnáctou ligovou branku v sezoně. V zápase hodně plály emoce, zejména ve druhém poločase, o čem svědčí počet udělených karet - celkem osm.

Preview: Atalanta Bergamo - AC Milán

Fotbalisty AC Milán čeká těžká práce, přivézt tři body ze hřiště Atalanty Bergamo. Rossoneri stále ztrácejí na pohárové pozice, a pokud si chtějí v příští sezoně zahrát Ligy mistrů, nemůžou si dovolit zaváhat.

Atalanta Bergamo - Cagliari Calcio 1:1

Remízou 1:1 skončilo i utkání mezi Atalantou Bergamo a Cagliari. Hosté měli raketový nástup a velmi brzy vedli. Domácí však ve druhém poločase srovnali a na konečné remíze se nic nezměnilo ani po vyloučení Luigiho Giorgia.

Preview: Atalanta Bergamo - Cagliari Calcio

Z týmů umístěných ve druhé polovině tabulky se utkají Atalanta a sardinské Cagliari. Hosté se pohybují těsně na hranici sestupu a záchrany a pokud na hřišti svého soupeře zvítězí, v tabulce ho přeskočí. Atalanta je navíc z formy, i když v táboře Cagliari to také není nejlepší.