Vysočina Jihlava (Česko)

Vysočina Jihlava - Slovan Liberec 1:0

Nebezpečně blízko sestupovým pozicím zakončí rok 2016 Slovan Liberec. Severočeši totiž v posledním utkání prohráli v Jihlavě, když na brzkou trefu Petra Hronka nedokázali odpovědět.
03.12. | Komentáře a souhrny | 12 komentářů

Preview: Vysočina Jihlava - Slovan Liberec

Fotbalisté Jihlavy zakončí podzim na sestupové pozici, otázkou je, jestli na té poslední nebo předposlední patnácté a jaká bude jejich ztráta na záchranu. Na Vysočinu přijede soupeř, který také potřebuje body a kterého už ve čtvrtek čeká řecké peklo v Soluni.
02.12. | Previews | 12 komentářů

Jihlavští zrušili herní soustředění v Turecku

Jihlavští nepojedou v zimní přestávce na plánované soustředění do Turecka. Vedení předposledního týmu tabulky první ligy se rozhodlo absolvovat přípravu v domácích podmínkách, v nichž bude mužstvo na jaře bojovat o záchranu. Vysočina získala v první polovině soutěže pouze deset bodů a na čtrnáctou Zbrojovku ztrácí čtyři.
30.11. | Aktuality | 20 komentářů

1. FK Příbram - Vysočina Jihlava 0:0

V ryze záchranářském souboji mezi Příbramí a Jihlavou branka nepadla. Dělba bodů pro oba aktéry nic moc neřeší, ti tak nadále zůstávají na posledním, respektive předposledním místě. Zároveň šlo o souboj ex-reprezentačních trenérů Petra Rady a Michala Bílka.
26.11. | Komentáře a souhrny | 6 komentářů

Preview: 1. FK Příbram - Vysočina Jihlava

Poslední Příbram se zdaleka ještě nevzdává a před zimní přestávkou by ráda co nejlépe vylepšila své postavení na dně ligové tabulky. Příbramští v posledních dvou kolech bodovali, neprohrají i potřetí v řadě? Soupeřem bude v ryze záchranářském duelu předposlední Jihlava. Zároveň dojde na konfrontaci ex-reprezentačních trenérů.
25.11. | Previews | 6 komentářů

Klobouk dolů, hodnotil Páník Rosovo gesto fair play

Zlínští porazili ve 14. kole předposlední Jihlavu 3:1 a na vedoucí Plzeň, která má však zápas k dobru, ztrácí na druhém místě jediný bod. Domácí Vysočinu poslal do vedení Pavel Dvořák, ale ještě v prvním poločase vyrovnal Vukadin Vukadinovič. K druhé brance hostů poté přispělo gesto fair play jihlavského stopera Antonína Rosy a třetí gól přidal v nastavení Marko Jordan.
19.11. | Aktuality | 108 komentářů

Vysočina Jihlava - Fastav Zlín 1:3

I přestože Zlín jako první inkasoval, dokázal nakonec na půdě Jihlavy zvítězit a upevnit si druhé místo v tabulce. O třech bodech pro Ševce rozhodl zajímavý a emoční moment, kdy nejprve sudí branku neuznal, aby posléze své rozhodnutí změnil.
18.11. | Komentáře a souhrny | 13 komentářů

Preview: Vysočina Jihlava - Fastav Zlín

Fotbalisté Jihlavy si před reprezentační přestávkou vyšlápli na tehdy druhý tým soutěže Mladou Boleslav a něco podobného by rádi zopakovali i proti Zlínu, jenž se na druhou pozici posunul právě na úkor Středočechů.
17.11. | Previews | 13 komentářů

Bílek: Vybojované vítězství nad velice kvalitním soupeřem

Jihlavští v předehrávce 13. ligového kola doma nečekaně porazili Mladou Boleslav 2:1 a dočkali se prvního vítězství v sezoně. Předposlední Vysočina v neúplné tabulce ztrácí bod na čtrnáctý Hradec Králové, hosté po druhé prohře za sebou zůstali na druhém místě o tři body za Plzní.
05.11. | Aktuality | 37 komentářů

Jihlava poprvé zvítězila! Porazila Mladou Boleslav.

Konečně! Jihlava se dočkala prvního vítězství v sezoně a to překvapivě proti Mladé Boleslavi, která tak poprvé prohrála venku. Domácí se sice ujali brzkého vedení, ale boleslavské vyrovnání bylo ještě rychlejší. Vše rozhodla až druhá půle a trefa Jozefa Urblíka.
05.11. | Komentáře a souhrny | 6 komentářů
30.11. Jihlavští zrušili herní soustředění v Turecku
Fotbalisté Jihlavy nepojedou v zimní přestávce na plánované soustředění do Turecka. Vedení předposledního týmu tabulky první ligy se rozhodlo absolvovat přípravu v domácích podmínkách, v nichž bude mužstvo na jaře bojovat o záchranu. Vysočina získala v první polovině soutěže pouze deset bodů a na čtrnáctou Zbrojovku ztrácí čtyři. (ČTK)
30.09. Bílek: Bohemka nás přehrávala všude
Michal Bílek ani na třetí pokus nedokázal Jihlavu dovést k vítězství a po dvou remízách tentokrát na prohře 0:2 neviděl ani žádná pozitiva. "Velmi špatný výkon. Soupeř byl od začátku kvalitnější. I když jsme hráče upozornili na to, že Bohemka má ve svém středu mladé běhavé hráče, tak jsme jim nešli do těla. Zasloužená porážka. Chtěli jsme dnes bodovat naplno. Nebude to příjemná reprezentační pauza. Do této situace jsme se dostali sami a taky se z ní sami musíme dostat. Bohemka nás přehrávala všude, hodnotil. (ČTK)
17.09. Bílek byl po svém debutu lehce zklamaný
Michal Bílek ihned při své premiéře na lavičce Jihlavy ukončil dlouhé čekání Vysočiny na body, přesto nebyl po remíze s Jabloncem úplně spokojený: "V situaci v které se nacházíme, tak jsme potřebovali tři body, které nemáme a jsme trošku zklamaní. Na začátku utkání jsme nastřelili tyč, měli další šance, ale bohužel jsme je neproměnili. Pak nás Jablonec zaskočil ze standardní situace a po inkasovaném gólu jsme už zbytek poločasu dohrávali v útlumu. Po přestávce si ale kluci hrábli na dno sil a alespoň vyrovnali. Pauza - moje trenérská - byla opravdu dlouhá, téměř tříletá. Jsem rád, že jsem do toho už naskočil a těším se na další zápasy. Není to příjemná situace, když jste na konci tabulky. Co je pozitivní je to, že hráči pracují dobře, vytváříme si šance." (ČTK)
30.07. Vaculík střídal kvůli zranění
Pouze necelých čtyřicet minut odehrál ze zápasu s Plzní kapitán Jihlavy Lukáš Vaculík. Ten musel být po střetu s Alešem Matějů odnesen na nosítkách, jeho místo na trávníku zaujal Jakub Fulnek.
23.07. Jihlava - České Budějovice 5:0
PŘÁTELSKY: Jihlava - České Budějovice 5:0 (3:0).
Branky:
31. Dvořák, 40. Urblík, 43. Vaculík z pen., 85. Batioja, 89. Šamánek.
Sestava Jihlavy: Hanuš (62. Rakovan) - Blaič (46. Kryštůfek), Krejčí, Rosa, Urdinov (77. Novotný) - Fulnek (46. Batioja), Šulek (72. Štěpánek), Urblík, Vaculík (80. Záviška) - Dvořák (72. Harba), Ikaunieks (62. Šamánek). Trenér: Hipp. (ČTK)
16.07. Jihlava - Basaksehir 2:0
Přípravné utkání v Rakousku:
Jihlava - Basaksehir 2:0 (1:0)
Branky: 33. Ikaunieks, 52. Urblík.
Sestava Jihlavy: Hanuš (46. Rakovan) - Blaič (46. Kryštůfek), Krejčí, Rosa, Urdinov (83. Novotný) - Šulek (88. Záviška), Zoubele (46. Štěpánek) - Vaculík (77. Harba), Urblík (59. Fulnek), Ikaunieks (53. Batioja) - Dvořák (68. Šamánek). Trenér: Hipp. (ČTK)
13.07. Duisburg - Jihlava 2:1
PŘÁTELSKY: MSV Duisburg - Vysočina Jihlava 2:1 (0:1).
Branky:
68. Brandstetter, 82. Janjič - 45. Dvořák.
Sestava Jihlavy: Hanuš (60. Kotnour) - Blaič (73. Záviška), Kryštůfek, Rosa, Urdinov - Zoubele (84. Pedro), Urblík (67. Štěpánek) - Vaculík (60. Fulnek), Hronek (39. Batioja), Ikaunieks (60. Novotný) - Dvořák (60. Harba). Trenér: Hipp. (ČTK)
09.07. Hradec Králové - Jihlava 2:1
PŘÁTELSKY: FC Hradec Králové - Vysočina Jihlava 2:1 (1:0).
Branky:
43. a 50. Žondra - 73. Vaculík.
Sestavy:
Hradec Králové: Lindr (46. Ottmar) - Holeš, Chleboun, Plašil, Mudra - P. Černý, Schwarz (69. Kraják) - Trubač, Zorvan, Malinský - Žondra. Trenéři: Frimmel a Pilný.
Jihlava:
I. poločas: Rakovan - Blaič, Kryštůfek, Rosa, Urdinov - Šulek, Hronek - Fulnek, Zoubele, Batioja - Ikaunieks.
II. poločas: Hanuš - Záviška, Štěpánek, Krejčí, Novotný - Šulek, Urblík - Vaculík, Hronek (67. Batioja), Šamánek (76. Urdinov) - Harba. Trenér: Hipp.
(ČTK)
06.07. Jihlava - Brno 1:2
PŘÁTELSKY: Vysočina Jihlava - Zbrojovka Brno 1:2 (0:1).
Branky:
71. Batioja - 5. Řezníček, 72. Vávra.
Sestavy:
Jihlava:
I. poločas:
Hanuš - Blaič, Krejčí, Rosa, Novotný - Zoubele, Urblík - Vaculík, Hronek, Šamánek - Harba.
II. poločas: Rakovan - Záviška, Kryštůfek, Pedro, Urdinov - Fulnek, Štěpánek, Šulek, Batioja - Dvořák, Ikaunieks. Trenér: Hipp.
Brno:
I. poločas:
Melichárek - Hyčka, Kijanskas, Frelih, Lutonský - Weber, Lacko, Škoda - Litsingi, Řezníček, Štohanzl.
II. poločas: Veselý - R. Buchta, Šural, Frelih, Janoščin - Kučera, Rybička, Weber - Přichystal, Vávra, Brigant. Trenér: Habanec. (ČTK)
02.07. Jihlava - Zlín 2:1
Přípravný turnaj v Žirovnici (Pelhřimovsko): Jihlava - Zlín 2:1 (1:1).