Viktoria Plzeň Česko - Viktoria Plzeň - Zprávy

Plzeň by zdvihla pohár už v sobotu

Pokud se podaří fotbalistům Viktorie Plzeň proměnit v sobotním utkání 29. kola první ligy mečbol a zajistí si mistrovský titul, mohou se těšit na okamžité dekorování před vlastními fanoušky. Českomoravský fotbalový svaz se rozhodl, že by v takovém případě s předáním poháru pro nového šampiona nečekal až na poslední kolo, které hrají Západočeši v Olomouci.

Vrba má před posledním krokem neklidné spaní

Plzeňští fotbalisté jsou krok od svého snu v podobě premiérového mistrovského titulu v historii klubu. Ten mohou proměnit v realitu už v sobotním předposledním ligovém kole, pokud se jim podaří porazit v domácím duelu Ostravu.

Lecjaks odejde z Anderlechtu, zatím ale ještě neví kam

Český obránce Jan Lecjaks podle informací dnešního belgického tisku opustí Anderlecht Brusel, v němž byl na hostování. Zatím však není jasné, jestli zamíří zpět do Česka, nebo bude hrát jinde v zahraničí.

Vrba věří, že Plzeň uhraje potřebné dva body

Blízkost titulu už cítí i kouč Pavel Vrba. Plzeň vyhrála 1:0 v Teplicích a za týden může slavit. "Pokud ty dva body neuhrajeme, celá sezona přijde vniveč, ale prostě věřím, že je získáme," řekl před novináři.

FK Teplice - Viktoria Plzeň 0:1

Fotbalisté Plzně jsou už velmi blízko prvoligového titulu a k prvenství jim stačí uhrát z posledních dvou zápasů dva body. Ve 28. kole vyhráli v Teplicích 1:0 díky brance Koláře z 10. minuty, a i když se v poslední půlhodině dostali pod tlak domácích, výhru celkem s přehledem uhlídali. Plzeň tak uhájila čtyřbodový náskok před Spartou a titul může slavit už v příštím zápase s Ostravou.

Preview: FK Teplice - Viktoria Plzeň

Tři kola dělí fotbalisty Plzně od zisku mistrovského titulu. Mohou se k němu přiblížit v sobotu, pokud uspějí v Teplicích.

Vrba: Pro nás má tohle vítězství velkou cenu

Za obrovsky důležité označil vítězství 3:1 nad Mladou Boleslaví trenér Plzně Pavel Vrba. "Pro nás má tohle vítězství velkou cenu. Už máme jisté druhé místo, a když teď dva zápasy ze tří vyhrajeme, tak jsme mistři," řekl Vrba na pozápasové tiskové konferenci.

Bakoš: Titul je blízko, ale také daleko

Po výhře nad Mladou Boleslaví vedou fotbalisté Plzně ligu tři kola před koncem stále o čtyři body a mají titul na dosah. Podle hráčů se sice mistrovská trofej přiblížila, ale ještě pořád je hodně daleko.

Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 3:1

Pět bodů během závěrečných tří zápasů dělí Plzeň od mistrovského titulu. V sobotu si totiž poradili se Středočechy, kteří začali hrát až v poslední čtvrthodince. Kdyby dnes střelci jen lehce upravili svá mířidla, mohli diváci vidět i dvojnásobný počet branek. Místo toho však viděli dvě žluté karty pro Pavla Horvátha a v Teplicích si nezahraje.

Preview: Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav

Vedoucí Plzeň v sobotu doma narazí na Mladou Boleslav. Domácí budou chtít oplatit svému soupeři čtvrtfinálové vyřazení z Ondrášovka Cupu a zejména potřebují udržet svůj náskok před druhou Spartou.

Na hbitém plzeňském Petrželovi se Brňané karetně odepsali

Hvězdou zápasu mezi domácí Zbrojovkou Brno a Viktorií Plzeň se stal sedmadvacetiletý středopolař Milan Petržela. Kromě toho, že vstřelil jedinou branku Plzně, tak vybojoval pro svůj tým v 17. minutě pokutový kop, když jej po průniku k soupeřově brance srazil brněnský Přerovský.

Zbrojovka Brno - Viktoria Plzeň 1:1

Duel týmů, které nutně potřebovaly tři body, skončil remízou. Sestupem vážně ohrožené Brno se s lídrem soutěže z Plzně rozešlo smírně 1:1.

Kapitána Plzně Horvátha trápí svalové zranění

Kapitán plzeňských fotbalistů a klíčový hráč vedoucího týmu první ligy Pavel Horváth má problémy se stehenním svalem. Ohrožen je jeho dnešní start v utkání 26. kola v Brně a zatím není ani jasné, jestli pak stihne závěrečné čtyři zápasy sezony. Vedení plzeňského klubu však věří, že šestatřicetiletý záložník bude brzy v pořádku.

Preview: Zbrojovka Brno - Viktoria Plzeň

Tápající Brno v sobotu hostí vedoucího lídra tabulky z Plzně. Domácím jde o prvoligové přežití a hostům o upevnění prvního místa.

Viktoria Plzeň - Slavia Praha 2:2

Slavia dvěma brankami v závěrečných třech minutách vybojovala bod ze hřiště lídra tabulky Plzně, Západočeši tedy mají nyní náskok už jen čtyř bodů před druhou Spartou. Domácí se dostali během šesti minut první půle do dvoubrankového vedení, v osmaosmdesáté minutě však snížil Kisel a na konečných 2:2 vyrovnal Milan Černý.