Slovan Liberec Česko - Slovan Liberec - Zprávy

Kozel zůstává trenérem Liberce. Pokračovat na severu bude i Tupta

Liberec nadále povede trenér Luboš Kozel. Dvaapadesátiletý kouč se s vedením prvoligového Slovanu dohodl na prodloužení smlouvy, která by mu vypršela po sezoně. S klubem podepsal nový roční kontrakt s následnou opcí. Severočeši o tom informovali na sociální síti.

Liberec podlehl Hradci Králové, přesto vyhrál skupinu o umístění

Liberec prohrál v závěrečném duelu sezony na domácím hřišti s Hradcem Králové 2:3, přesto se však po závěrečném hvizdu mohl radovat z konečné sedmé příčky. Duel připomínal po dlouhou dobu ten z předešlého týdne, jelikož i tentokrát Severočechy táhli hráči ze subsaharské Afriky. O první branku zápasu se postaral Mohamed Doumbia, na kterého navázal povedenou asistencí Ahmad Ghali. Příjemnou rozlučku s ligovým ročníkem ale nakonec Slovanu vzal Matěj Trusa, jenž dvěma góly rozhodl o výhře "Votroků".

Hradec chce odčinit výprask. Uspěje v Liberci?

Po prvním střetnutí je o držiteli finanční prémie zřejmě rozhodnuto. Liberecký Slovan rozdrtil královéhradecké "Votroky" v nedělním zápase čtyřmi góly, a právě on tak sahá po oceněném sedmém místě. V odvetě, která se odehraje pod Ještědem, budou chtít Východočeši alespoň napravit dojem z předešlého nepovedeného vystoupení.

Úderná první půle Slovanu bohatě stačila. Olatunji se postaral o dva góly do sítě Hradce

Fotbalisté Liberce si v prvním finále souboje o umístění ve Fortuna lize snadno poradili s domácím Hradcem a porazili jej 4:0. Leč se očekával vyrovnaný souboj, tak Severočeši od samého začátku udávali tempo hry. Nejvíce starostí obraně Votroků způsobil Victor Olatunji, který se dokázal v utkání prosadit hned dvakrát.

Hradec a Liberec zahájí bitvu o finanční prémii

Ještě dva zápasy v sezoně sehrají královéhradečtí "Votroci" i liberecký Slovan. Jejich vzájemné měření sil rozhodne o držiteli finanční prémie. Hradec chce navázat na zdolání Mladé Boleslavi, Liberec si zase v předešlé fázi nadstavby poradil s Českými Budějovicemi.

Liberec dal zapomenout na první zápas. Budějovicím rázně ukončil sezonu

Liberec se oklepal ze ztraceného zápasu v Českých Budějovicích a domácí odvetu naprosto jednoznačně ovládl. Slovan ještě do přestávky smazal jednobrankové manko a po změně stran si třemi góly zajistil postup do další fáze skupiny o umístění. Pro budějovické Dynamo naopak sezona skončila

Budějovice jsou po obratu blíž postupu dál. Zmůže se Liberec na odpor?

Budějovice před týdnem předvedly skvělý obrat a k postupu do další fáze ve skupině o umístění mají blíž než Liberec. Slovan se ovšem chce poučit z porážky a na domácí půdě hodlá na jihočeské Dynamo vyzrát.

Liberci nestačil slibný náskok. Budějovice došly k vítězství po třech gólech

Liberec zahájil utkání v Českých Budějovicích parádně a po deseti minutách vedl o dvě branky. Nakonec však ještě třikrát inkasoval a na jihu Čech prohrál. Do odvety, která se za týden odehraje pod Ještědem, si tak po bravurním obratu vybojovalo lepší výchozí pozici budějovické Dynamo. To zároveň ukázalo, že v závěru sezony se nachází ve formě a umí si poradit i s nepříznivě se vyvíjejícím mačem.

Budějovice po mocném finiši zabojují o sedmou příčku

Dlouho to vypadalo, že České Budějovice budou jedním z hlavních aspirantů na barážové boje. Jenže závěr se jim povedl a se štěstím se dokázaly dostat až do prostřední skupiny, kde vyzvou Liberec. Rovněž ten se může pyšnit solidní formou.

Komise: Adámková správně intervenovala ve prospěch Sparty

Videorozhodčí Jana Adámková v nedělním utkání 30. kola FORTUNA:LIGY mezi Libercem a Spartou správně upozornila sudího Dominika Starého na faul domácího záložníka Lukáše Červa ve vápně v páté minutě závěrečného nastavení. Uvedli to zástupci komise rozhodčích na dnešní tiskové konferenci.

Kozel: Pokud bude mít Sparta pokaždé v závěru penaltu, má velkou šanci na titul

Trenér Liberce Luboš Kozel si myslí, že Sparta má velkou šanci na první titul od roku 2014, pokud bude v závěru každého utkání kopat penaltu. Pražané ve středu porazili obhájce titulu Plzeň 2:1 po pokutovém kopu ze 14. minuty závěrečného nastavení.

Sparta využila zaváhání Slaviei, Letenské v Liberci spasil Mabil z penalt

Dlouho to se Spartou nevypadalo v Liberci dobře. Pražané pod Ještědem brzy prohrávali, na konci zápasu ale střídající Awer Mabil proměnil dvě penalty. Po pojišťující trefě Jana Kuchty zvítězili Letenští nakonec 3:1 a díky zaváhání Slavie se osamostatnili na čele tabulky. Do nadstavbové skupiny o titul tedy vstoupí s dvoubodovým náskokem na městského rivala sídlícího na druhém břehu Vltavy.

Sparta po boji proti Plzni počítá ztráty. Uspěje přesto v Liberci?

Sparta ve středu zvládla důležité utkání proti Plzni a úspěšně odpověděla na vítězství Slavie. Zaváhat by Letenští neměli dle papírových předpokladů ani v Liberci, byť si na severu Čech budou muset poradit s početnější marodkou.

Hradec nepotěšil končícího kouče, Liberci zhatil radost zvrat v souběžně hraném utkání

Liberec zdolal ve 29. kole Fortuna ligy Hradec Králové 2:1, zároveň však přišel o poslední možnost kvalifikovat se do nadstavbové skupiny o titul, jelikož v souběžně hraném klání Sigma vybojovala v Jablonci bod. Klíčový moment zápasu nastal v 79. minutě, kdy hru rukou ve vápně potrestal z penalty Victor Olatunji. Votroci, kteří v tiskové zprávě oznámili, že se 71letý kouč Miroslav Koubek z důvodu nemoci již nevrátí na jejich lavičku, naopak spadli na osmou příčku a cestu mezi elitní šestku si výrazně zkomplikovali.

Liberec se chce definitivně vyhnout záchranářským bojům. Porazí hradecké "Votroky"?

Liberec se v posledních týdnech zlepšil a má nakročenu k tomu, aby se vyhnul bojům o setrvání v nejvyšší soutěži. Stále se ovšem musí snažit. Pokud Slovan ve středu přemůže Hradec, dostane se v ligové tabulce právě před tohoto soupeře. Východočeští "Votroci" si však před nadstavbou rovněž chtějí polepšit.