Manchester United Anglie - Manchester United - Zprávy

Remíza i po zápase, Ten Hag se Xavim měli výtky vůči rozhodčímu

Po remíze Barcelony 2:2 s Manchesterem United v úvodním zápase vyřazovací fáze Evropské ligy si oba trenéři stěžovali na rozhodčího. Podle domácího kouče Xaviho sudí Maurizio Mariani upřel Kataláncům penaltu za ruku Freda, hostující trenér Erik ten Hag byl zase přesvědčený, že barcelonský Jules Koundé měl dostat červenou kartu za faul na Marcuse Rashforda.

Barcelona remizovala s Manchesterem United, do odvety zůstává vše otevřené

Takhle si to diváci představovali a po bezbrankové první půli nabídlo očekávané střetnutí dvou gigantů FC Barcelony a Manchesteru United celkem čtyři branky. Do vedení šla Barca, nicméně Manchester dvěma zásahy výsledek otočil. Z věhlasného Camp Nou si ale výhru nepřivezl, protože čtvrthodinu před koncem srovnal na konečných 2:2 Raphinha. Postupové šance do playoff Evropské ligy tak zůstávají otevřené.

Reset místo Ligy mistrů. Barca a United na podobné cestě, střet pomůže oběma, míní Ten Hag

Relativně ještě nedávno proti sobě stáli ve finále nablýskané Ligy mistrů. Tentokrát se tak trochu v tichosti střetnou znovu v osmifinále Evropské ligy. Taková je realita současnosti Barcelony a Manchesteru United. Oba týmy procházejí přestavbou, pomalu zase nabírají dech. Pro jeden z nich ale skončí dění ve fotbalové Evropě už v únoru.

Souboj titánů už v předkole playoff EL: FC Barcelona narazí na Manchester United

Hlavním lákadlem čtvrtečních soubojů v Evropské lize je bezesporu střetnutí dvou evropských velikánů Barcelony a Manchesteru United. Vzájemnému souboji by jistě více slušela kulisa Ligy mistrů, jenomže tam se Katalánci pakovali už ve skupině a "Rudí ďáblové" jí pro změnu letos vůbec nehráli. V rámci EL jsou oba týmy velkým favoritem na celkové prvenství, avšak postoupit do playoff může jen jeden. Začíná se na Camp Nou.

Manchester United znovu s Leedsem nepřesvědčil, tři body vybojoval až v závěru

Druhé setkání během jednoho týdne zažili rivalové z Leedsu a Manchesteru United. Po středeční remíze na Old Trafford se tentokráte střetli na Elland Road, kde o vítězství hostujícího mužstva rozhodli až v závěru Rashford a Garnacho.

Leeds vyzve Rudé ďábly

Leeds United hostí v utkání 23. kola Premier League Manchester United. Domácí jsou na hraně sestupu a záchrany, momentálně jim patří 17. příčka. Hostům se poměrně začalo dařit, což je vyšvihlo na třetí místo dva body za městského rivala.

Man Utd smazal dvougólové manko, na výhru to ale nestačilo

Rudí ďáblové remizovali s Leedsem v dohrávce 8. kola Premier League 2:2. Domácí začali utkání špatně a po 48 minutách prohrávali už 0:2. Během osmi minut však dokázali srovnat po brankách Rashforda a Sancha. Následný nápor domácího týmu už další branku nepřinesl, a tak se museli svěřenci Erika ten Haga spokojit pouze s bodem.

Leeds na Old Trafford poprvé bez Marsche

V dohrávce 8. kola se střetne Man Utd s Leedsem. Domácí se vrátili na vítěznou vlnu a rádi by se dotáhli na druhý Man City. Na straně hostů se řeší úplně jiné problémy, součástí středečního derby už nebude trenér Jesse Marsch, který byl v pondělí odvolán.

Man Utd doma i přes Casemirův zkrat nezaváhal

Man Utd ve 22. kole Premier League vyhrál nad Crystal Palace 2:1. Dvougólové vedení domácího týmu narušil zkratem Casemiro, který v 70. minutě nesmyslně chytil pod krkem jednoho z hostujících hráčů a za své počínání viděl červenou kartu. Hostům se podařilo snížit o šest minut později, kdy balón tečoval Schlupp. Další branku ale Crystal Palace nevstřelil, a tak si Rudí ďáblové připsali další tři body, čímž se aspoň dočasně katapultovali na třetí místo.

Old Trafford nabídne souboj United s Crystal Palace

Man Utd se po dvou týdnech představí opět proti Crystal Palace a bude chtít odčinit zaváhání ze Selhurst Parku, kde pouze remizoval 1-1.

Greenwood byl zproštěn obvinění z pokusu o znásilnění

Mason Greenwood z Manchesteru United byl zproštěn obžaloby z pokusu o znásilnění a jeho stíhání bylo zastaveno. Podle Britské královské prokuratury (CPS) stáhli klíčoví svědkové obvinění a zároveň se objevily nové informace, které minimalizují šance na jeho odsouzení. Informovala o tom britská média.

Man Utd uspěl proti Nottinghamu i podruhé a zahraje si finále ve Wembley

Man Utd dokázal Nottingham porazit i v odvetném utkání a na Old Trafford zvítězil 2:0. Domácí fanoušci si museli na úvodní branku počkat až do 73. minuty, kdy se prosadil střídající Martial, který dorážel zblokovanou střelu Rashforda. O pár minut později přidal druhý gól Fred, a definitivně tak potvrdil vítězství domácího týmu. Finále se bude hrát 26. února ve Wembley, Rudí ďáblové v něm narazí na Newcastle.

Sabitzer odchází z Bayernu Mnichov na hostování do Manchesteru United

Manchester United posílil rakouský reprezentant Marcel Sabitzer. Osmadvacetiletý záložník přišel na hostování do konce sezony z Bayernu Mnichov. Čtvrtý tým anglické ligy o tom informoval na klubovém webu.

Eriksen má zraněný kotník, Manchesteru United bude chybět tři měsíce

Dánský záložník Christian Eriksen si v sobotním pohárovém utkání s Readingem poranil kotník a Manchesteru United bude chybět zhruba tři měsíce. Anglický klub o tom informoval na svém webu.

Man Utd chce v odvetě potvrdit postup do finále EFL Cupu

Man Utd už vyhlíží finále ve Wembley, jelikož první zápas proti Nottinghamu opanoval v poměru 3-0 a do odvety jde ve velmi pohodlné pozici.