10.03.201317:02

Dočekal přidal další dvě branky

Český útočník Tomáš Dočekal se v polské lize trefil ve druhém utkání za sebou. Piast Gliwice díky jeho dvěma gólům zdolal Pogon Štětín 2:0 a posunul se na šesté místo tabulky. Dočekal sbíral na podzim starty jen po minutách, v jarní části sezony ale oplácí trenéru Marcinu Broszovi starty v základní sestavě góly. Dnes třiadvacetiletý útočník otevřel skóre ve 40. minutě po asistenci Rubéna Jurada. Pojišťující branku přidal na zasněženém trávníku ve Štětíně po rohovém kopu v 63. minutě, kdy poslal míč do sítě o tyč hlavou.

02.03.201319:00

Dočekal pomohl premiérovou brankou Gliwicím k remíze

Český útočník Tomáš Dočekal vstřelil svůj první gól v polské lize. Piast Gliwice díky jeho příspěvku remizoval doma 1:1 se Zaglebie Lubin, které vede trenér Pavel Hapal. Piast se dostal do vedení v 57. minutě, kdy do pokutového území pronikl Rubén Jurado a zpětnou přihrávku našel Dočekala. Bývalý hráč Viktorie Žižkov, vedle kterého se dostal do sestavy Gliwic i stoper Jan Polák, prostřelil dva obránce. Hosté, za které nastoupili útočník Michal Papadopulos a záložník Jiří Bílek, připravili Piast o výhru až v první minutě nastavení. Hlavou se po rohovém kopu trefil stoper Adam Banaš.