28.06.202319:12

Plzeň - Táborsko 8:2

Hráči Plzně rozdrtili druholigové Táborsko 8:2 a vyhráli i třetí zápas v letní přípravě na novou sezonu. Západočeši vstřelili šest branek už v prvním poločase, po dvou gólech zaznamenali křídelník Jan Kopic a obránce Milan Havel.

Staronový plzeňský trenér Miroslav Koubek stejně jako v prvních dvou přípravných zápasech i proti třetímu soupeři z nižší soutěže nasadil do obou poločasů odlišnou sestavu. Jeho svěřenci dominovali především v úvodním dějství, které ovládli drtivě 6:0. Lepší první poločas Viktoria odehrála naposledy v říjnu 2019, kdy při vítězství 16:3 v přípravě nad Staňkovem vedla v pauze 8:2.

"Jsme spokojeni, odehráli jsme dobrý zápas. Zastříleli jsme si, dali jsme nějaké góly a vytvořili jsme si situace, které jsme trénovali. Zápas splnil očekávání, které jsme měli. Na taktických věcech pracujeme, vidět byly i v zápasech. Kluci to do sebe pomalu dostávají. Jedinou kaňkou na dnešním zápase je zranění Filipa Čiháka," uvedl pro klubový web asistent trenéra Viktorie Marek Bakoš.

Další přípravný duel odehrají Plzeňští v sobotu proti Chrudimi.

Přípravné utkání:

Viktoria Plzeň - Táborsko 8:2 (6:0)

Branky: 3. a 24. Kopic, 35. a 39. Havel, 21. Sýkora, 26. Durosinmi, 49. Chorý, 70. Jirka - 73. Šašinka, 74. Zeman.

Sestava Plzně:

I. poločas: Tvrdoň - Řezník, Paluska, Hejda, Havel - Kalvach, Bucha - Kopic, Květ, Sýkora - Durosinmi.

II. poločas: Tvrdoň - Holík, Čihák, Jemelka - Jirka, Traoré, Bucha, Mosquera - Vydra, Kliment - Chorý. Trenér: Koubek.

ČTK
22.11.201521:43

Dočkal si odpyká disciplinární trest

Sparťanům bude v příštím ligovém kole chybět Bořek Dočkal, který dostal v Liberci čtvrtou žlutou kartu v sezoně. Jednozápasový trest za stejný prohřešek čeká i libereckého Marka Bakoše, Marka Hanouska z Dukly Praha, Veličeho Šumulikoského ze Slovácka a Davida Jablonského z Teplic. Jeho spoluhráč Admir Ljevakovič byl napomínaný už posedmé a jediná žlutá karta ho dělí od pauzy na dvě kola.

CTK
20.12.201414:47

Bakoš nakonec do Jablonce?

Marek Bakoš by z Plzně neměl nakonec odejít do Slovanu Bratislava, podle deníku Sport je s Viktorií dohodnutý na transferu slovenského útočníka Jablonec.

sport.sme.sk
28.09.201314:30

Bakoš místo v základu neřeší, rozhoduje trenér

Plzeň včera vyhrála v Příbrami 2:1, o tříbodovém zisku rozhodl až jedenáct minut před koncem Marek Bakoš. "Jestli jsem si gólem řekl o místo v základní sestavě? To já neřeším, trenér o sestavě rozhoduje na základě výkonnosti a stylu hry soupeře. Uvidíme... Každopádně jsem rád, že jsme dnešní zápas zvládli a vyhráli ho," řekl slovenský útočník.

22.07.201311:38

Bakoš dostal dlahu

Plzeňský Marek Bakoš si v pátečním utkání s Bohemians Praha 1905 obnovil zranění kotníku a na týden má nohu ve zpevňovací dlaze. Slovenský útočník tak s Viktorií neodcestoval k úterní odvetě 2. předkola Ligy mistrů na hřišti Željezničaru Sarajevo. Bakoš si zranění přivodil během přípravy, následně si ho obnovil v generálce proti Kluži. Slovenský reprezentant vynechal Superpohár s Jabloncem i první duel se Željezničarem, ale první ligové kolo s Bohemians už si nechtěl nechat ujít. Přemluvil trenéra Pavla Vrbu, aby ho poslal na závěrečných dvacet minut, jenže po jednom ze soubojů si zranění znovu obnovil.

19.07.201322:15

Bakoš má znovu zraněný kotník

Marek Bakoš po problémech s kotníkem zasáhl do utkání s Bohemians 1905, slovenský útočník ovšem do stejného místa inkasoval další úder. "Jenže bohužel si ho v utkání asi znovu obnovil. Já ho přemlouval, ať ještě počká, ale Marek to chtěl zkusit. Tak jsme se dohodli, že ho na pár minut postavím. Jenže pak v souboji znovu do toho kotníku dostal. Uvidíme, jak vážné to bude, zatím leduje. Každopádně to byla asi chyba a šli jsme do zbytečného rizika," řekl Vrba.

19.04.201313:37

Bakoše čeká jubilejní zápas

Plzeň dnes hostí Příbram a bude chtít uniknout v tabulce pražské Spartě, vedle toho bude mít duel pikantní náboj pro Marka Bakoše - pokud se slovenský útočník objeví na trávníku, připíše si na své konto jubilejní stý start v české nejvyšší soutěži.

19.03.201215:59

Bakoš nenastoupil kvůli kolenu

Marek Bakoš chyběl u výhry Plzně na hřišti Jablonce, slovenského útočníka vyřadilo ze hry zranění kolena. Sám hráč ale ujistil, že se nejedná o nic vážného a měl by být k českému mistrovi k dispozici už na příští ligové utkání proti Českým Budějovicím.

18.03.201211:27

Bakoš má zdravotní problémy

Plzeň včera vyhrála v Jablonci 2:0 v zápase, v němž jí chyběl Marek Bakoš. Důvodem bylo zranění slovenského útočníka, západočeský klub žádné další informace neposkytl.