30.09.201010:07

Anderlecht musí platit za Poláka

Belgický zaměstnavatel českého reprezentanta Jana Poláka Anderlecht musí vyplatit jeho bývalému klubu Norimberku 400.000 eur (9,8 milionu korun). Jde o částku, která souvisí s tím, že český záložník prodloužil v klubu z belgické metropole smlouvu do roku 2012. Informoval o tom dnes belgický list DH Les Sports, podle nějž je vše v souladu se smlouvou, na jejímž základě Polák do Belgie z Německa přestoupil. Na prodloužení kontraktu se Polák s Anderlechtem dohodl letos v srpnu. Stalo se tak po sporu s vedením klubu, které se nechalo slyšet, že ho nechce v týmu, pokud by byl za rok volným hráčem.

30.09.201008:48

Sunderland sleduje dva Čechy

Skauti Sunderlandu se pečlivě chystají na kvalifikační utkání České republiky proti Skotsku. V hledáčku Black Cats totiž podle listu Daily Mail jsou Jaroslav Plašil (Bordeaux) a Jan Polák (Anderlecht).

24.08.201008:47

Polák možná nenastoupí

Anderlecht možná nebude moci v odvetě čtvrtého předkola Ligy mistrů proti Partizanu využít služeb Jana Poláka, který má problémy se žaludkem a nehrál již o víkendu v lize. První zápas v Bělehradu skončil 2:2.

14.08.201022:24

Polák pomohl k výhře gólem

Záložník Jan Polák pomohl brankou bruselskému Anderlechtu k domácí ligové výhře 4:0 nad Beerschotem. Devětadvacetiletý fotbalový reprezentant, který v pátek s úřadujícím belgickým mistrem prodloužil smlouvu do roku 2012, skóroval jako střídající hráč už po třech minutách na hřišti a deset minut před koncem zvýšil na konečných 4:0. Celý zápas za domácí mužstvo odehráli také stoper Ondřej Mazuch a záložník Lukáš Mareček.

26.07.201016:26

Belgický tisk: Polák dnes nebo v úterý přestoupí do Galatasaraye

Jan Polák podle serveru listu DH Les Sport přestoupí z Anderlechtu Brusel do Galatasaraye Istanbul, kde působí i útočník Milan Baroš. Smlouvu by měl reprezentační záložník podle informací belgického deníku podepsat již dnes nebo v úterý. Polák, který do Belgie přestoupil v roce 2007, kvůli jednáním neodjel s týmem do Walesu, kde se Anderlecht v třetím předkole Ligy mistrů v úterý utká s The New Saints. Zástupci tureckého klubu jsou nyní v Bruselu, aby dokončili vyjednávání. Galatasaray se o Poláka, který značnou část minulé sezony promarodil s vážně zraněným kolenem, zajímal už v roce 2007. Tehdy ale český záložník nakonec přestoupil z Norimberku do Belgie. O Polákově možném odchodu se v belgickém tisku spekulovalo už delší dobu.

15.07.201022:17

Polák gólem rozhodl přípravu Anderlechtu v Kolíně nad Rýnem

Jan Polák rozhodl svým gólem přípravný duel Anderlechtu Brusel na hřišti bundesligového Kolína nad Rýnem. Český záložník se trefil čtvrt hodiny před koncem a byl jediným střelcem zápasu. Belgický mistr díky Polákově trefě ukončil dosavadní neporazitelnost německého soupeře v přípravném období. Ve třech předchozích vítězných zápasech Kolínští nastříleli slabším protivníkům 22 gólů.

05.05.201023:28

Polák po osmi měsících hrál za Anderlecht

Český fotbalista Jan Polák se vrátil po osmi měsících, během kterých léčil přetržené kolenní vazy, a pomohl Anderlechtu v play off belgické ligy k vítězství 3:1 na půdě Kotrijku. V předposledním zápase tohoto ročníku si dnes zahrál půl hodiny. Po premiéře v minulém utkání s Waregemem se představil v sestavě už jistého mistra opět Lukáš Mareček, který přišel v lednu z Brna, ale dosud vysedával jen na lavičce. V posledních dvou duelech však ukázal, že by se v týmu neměl ztratit.

24.03.201012:56

Polák letos zřejmě dohrál

Jan Polák má znovu zdravotní problémy. Záložník Anderlechtu si v říjnu vážně poranil koleno a od té doby nehrál. V posledních dnech čekal, kdy se znovu dostane na hřiště, podle Het Nieuwsblad se ovšem nyní vyskytly komplikace a český záložník si v letošní sezoně již nezahraje.

08.02.201015:24

Polák se postupně vrací do přípravy

Jan Polák se po vážném zranění kolena a následné operaci vazů postupně vrací do přípravy. V rámci individuálního programu již trénuje s míčem na hřišti a začátkem března by se rád připojil k mužstvu. Do konce sezony chce stihnout soutěžní zápas.

01.09.200910:27

Polák do Belgie na operaci

Jan Polák po vážném zranění kolena odcestoval do Česka, už na konci týdne se ale vrací do Belgie. Záložník Anderlechtu podstoupí operaci přetržených kolenních vazů.

20.12.200808:07

Polák přihrál na vítězný gól

Jan Polák se opět výrazně zapsal do průběhu ligového zápasu Anderlechtu, právě po jeho akci dal v 33. minutě duelu s Genkem Guillaume Gillet vedoucí gól. Anderlecht nakonec vyhrál 2:0.

14.12.200819:59

Polák se prosadil v dresu Anderlechtu

Český fotbalista Jan Polák pojistil v 81. minutě vedení Anderlechtu Brusel na hřišti Roeselare a Anderlecht nakonec vyhrál 3:0.

06.12.200823:11

Polák přispěl k výhře Anderlechtu

Český záložník Jan Polák připěl k výhře Anderlechtu 5:1 proti Tubize jedním gólem.

30.09.200810:19

Polák si natrhl stehenní sval

Česká reprezentace se bude muset v kvalifikačních zápasech o postup na MS proti Polsku a Slovinsku obejít bez Jana Poláka. Záložník belgického Anderlechtu si natrhl stehenní sval.

14.08.200820:44

Polák má problémy s lýtkem

Kromě Marka Matějovského, jehož v nominaci na přátelské utkání v Anglii nahradil Stanislav Vlček, má z českých reprezentantů zdravotní problémy také Jan Polák. Záložníka Anderlechtu trápí potíže s lýtkem, trenér národního týmu Petr Rada zatím nikoho místo Poláka povolávat nebude, 27letý hráč by se měl dát do pořádku.