05.12.202220:03

Lecjaks přispěl k výhře Omonie

Omonia Nikósie v kyperské lize porazila Karmiotissu 4:0 a podílel se na tom i Jan Lecjaks. Český obránce odehrál celé utkání, v 56. minutě dával druhou branku.

29.01.202219:58

Lecjaks na sebe upozornil gólem

Na Kypru se dnes hrálo utkání Anorthosis - Omonia Nikósie a proti sobě se postavili čeští krajánci Josef Hušbauer s Janem Lecjaksem. Zápas skončil nerozhodně 1:1, po individuální stránce byl spokojenější druhý jmenovaný, který otevíral skóre.

05.12.202120:00

Lecjaks rozhodl o výhře Omonie

Omonia Nikósie vyhrála 1:0 na půdě AEL Limassol a jedním z hrdinů duelu byl Jan Lecjaks, český obránce dal ve 35. minutě jedinou branku utkání.

30.09.202122:47

Lecjaks se prosadil za Omonii

Český obránce Jan Lecjaks vstřelil v Konferenční lize branku v dresu Omonie Nikósie do sítě Karabachu. Na konci první půle otevřel skóre. Po změně stran ale hosté skóre otočili.

20.09.202120:00

Omonia Nikósie v závěru utrhla výhru nad Doxou (2:1) a hlavní měrou se na tom podíleli někdejší hráči Viktorie Plzeň. Ve třetí minutě nastavení srovnal z penalty Michal Ďuriš, o pět minut později pak rozhodl Jan Lecjaks.

06.08.202100:22

Lecjaks asistoval na vítězný gól Omonie

Omonia Nikósie na úvod 3. předkola Evropské ligy porazila Floru Tallinn, na čemž měl výrazný podíl Jan Lecjaks. Český obránce asistoval na jediný gól Marinose Tzionise.

23.10.202000:58

Asistence Lecjakse pomohla Omonii

Omonia Nikósie remizovala 1:1 na hřišti PAOKu Soluň, na čemž se podílel Jan Lecjaks. Český obránce asistoval u vedoucího gólu Erica Bauthéaca.

19.08.202019:48

Lecjaks a Lüftner postupují

Čeští obránci Jan Lecjaks a Michael Lüftner se radují z postupu z prvního předkola Ligy mistrů. V utkání na půdě arménského Araratu Jerevan musel duel jejich Omonie Nikósie po bezbrankové remíze do prodloužení. V něm se podařilo hráčům kyperského celku nakonec vstřelit rozhodující gól a po výsledku 1:0 po prodloužení postupují dál.

25.11.201819:40

Lecjaks dal druhý gól sezony

Jan Lecjaks si na své konto připsal druhý gól v letošní sezoně chorvatské ligy. Český fotbalista ve službách Lokomotivy Záhřeb se prosadil v úvodu druhého poločasu duelu s Osijekem, utkání nakonec skončilo remízou 2:2.

03.11.201822:10

Lecjaks rozhodl o výhře

Český obránce Jan Lecjaks rozhodl jedinou brankou zápasu o vítězství Lokomotivy Záhřeb nad Istrou 1961. Jeho tým se díky třem bodům minimálně do neděle posunul na druhé místo tabulky za vedoucí Dinamo.

23.05.201821:00

Lecjaks vyhrál s Dinamem i pohár

Po zisku mistrovského titulu slaví Dinamo Záhřeb i vítězství v chorvatském poháru. Ve středečním finále porazilo Hajduk Split 1:0. Raduje se i český levý obránce Jan Lecjaks, který ve finále odehrál kompletních 90 minut.

19.11.201722:10

Lecjaks pomohl gólem Dinamu Záhřeb

Dinamo Záhřeb porazilo s městském derby Lokomotiv, na čemž se pojišťovacím druhým gólem podílel Jan Lecjaks. Pro českého obránce, jenž před sezónou dorazil z Young Boys Bern, šlo o premiérový zásah ve svém novém působišti.

31.01.201714:09

Tři Češi v nejlepší jedenáctce švýcarské ligy

Do nejlepší jedenáctky švýcarské ligy za loňský rok se dostali tři čeští hráči - brankář Tomáš Vaclík, jeho spoluhráč z mistrovské Basileje stoper Marek Suchý a další obránce Jan Lecjaks z Young Boys Bern. Cenu pro nejlepšího hráče švýcarské nejvyšší soutěže na galavečeru v Luzernu převzal francouzský útočník Guillaume Hoarau, jenž zvítězil i u fanoušků. Jeho spoluhráč z Bernu Denis Zakaria byl zvolen nejlepším mladým fotbalistou roku. Oba jsou rovněž v ideální sestavě, kterou vedle Vaclíka, Suchého a Lecjakse tvoří další zástupci Basileje Michael Lang s Matíasem Delgadem, dvojice Reto Ziegler, Carlitos ze Sionu, Ezgjan Alioski z Lugana a Marco Schneuwly z Luzernu.

ČTK
03.12.201621:56

Lecjaks připravil dvě branky Young Boys

Young Boys vyhráli 3:1 nad Basilejí a velký podíl na tom měl Jan Lecjaks, český obránce přihrál na dvě branky švýcarského klubu.

24.11.201623:57

Lecjaks pomohl asistencí Young Boys

Obránce Jan Lecjaks asistencí přispěl k remíze Young Boys Bern 1:1 na hřišti Olympiakosu Pireus. Domácí vedli od 48. minuty po pěkné Fortunisově trefě z přímého kopu, o deset minut později ale Lecjaks poslal pas za obranu Hoarauovi a ten s přehledem zakončil. Bernu bod nepomohl, ze skupiny B postoupí APOEL Nikósie a právě Olympiakos.

ČTK
20.04.201623:30

Lecjaks nasměroval Young Boys k výhře

Jan Lecjaks si na své konto připsal první letošní gól. Český obránce ve službách švýcarského BSC Young Boys v páté minutě otevíral skóre zápasu v Lucernu, jeho tým nakonec vyhrál 3:2.

23.09.201522:31

Suchý dal gól, Lecjaks byl vyloučen

Obránce Young Boys nedohrál dnešní zápas švýcarské ligy proti Basileji, v 87. minutě dostal druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Do statistik zápasu se zapsal také obránce Basileje Marek Suchý, který dal gól, prohru 3:4 svého týmu ovšem neodvrátil.

19.04.201515:51

Lecjaks přispěl k výhře dvěma asistencemi

Český obránce ve službách Young Boys Bern Jan Lecjaks se dvěma asistencemi podílel na výhře 4:0 ve švýcarské lize nad Thunem. Bern má na druhém místě už dvanáctibodový náskok před svým dnešním soupeřem. V prvním poločase domácí vstřelili dva slepené góly. U trefy na 2:0 byl Lecjaks, který přihrál záložníkovi Steffenovi, jenž si po přestávce připsal i druhý gól. Na konečných 4:0 upravil po centru bývalého hráče Viktorie Plzeň Hoarau, se čtrnácti góly nejlepší střelec týmu.

ČTK
09.11.201418:06

Young Boys vyhráli, Lecjaks přihrál na gól

Bernští Young Boys utnuli sérii tří porážek ve švýcarské lize výhrou 2:1 nad Sionem. Soupeř pražské Sparty v základní skupině Evropské ligy rychle vedl gólem Gajiče, jenže hosté vzápětí odpověděli. Výhru domácím zajistil až v 83. minutě stoper Vilotič, který zúročil přihrávku českého obránce Jana Lecjakse.

ČTK
18.09.201421:37

Lecjaks se trefil proti Slovanu Bratislava

Young Boys hrají svůj první zápas v Evropské lize proti Slovanu a po první půlhodince vedou už o dvě branky. Již v páté minutě poslal bernský celek do vedení český obránce Jan Lecjaks.