Liga mistrů 2018/2019 (předkola)42400000000
Česko83580000000
Česko "21"31370000000
Reprezentační kariéra hráče

Češi v zahraničí: Trefil se Novák v Turecku, Vaclík vede se Sevillou ligu

Gólově úrodný víkend mají za sebou čeští fotbalisté v zahraničí. Skórovat se podařilo v turecké lize Filipu Novákovi, v Polsku Michalu Papadopulosovi, či na slovensku obránci Filipu Kašovi. Brankář Tomáš Vaclík vede se Sevillou španělskou LaLigu a totéž navzdory první porážce v sezóně platí pro Zdeňka Zlámala a jeho Hearts ve Skotsku...
08.10. | Aktuality | 30 komentářů

Češi v zahraničí: Necid se poprvé trefil v lize, Čech se zranil

Útočník Tomáš Necid vstřelil první ligový gól za ADO Den Haag v nizozemské lize a navázal tak na dvě trefy z poháru. O poznání horší víkend zažil brankář Petr Čech, který musel střídat kvůli zranění. Tomáš Vaclík v dresu Sevilly byl zase svědkem zřícení tribuny v Eibaru, kde jen díky štěstí nedošlo k vážným zraněním.
01.10. | Aktuality | 173 komentářů

Češi v zahraničí: Ondrášek i Papadopulos skórovali v Polsku, Jedlička dostal kuriózní gól

Dva čeští útočníci se prosadili v polské lize. Zdeněk Ondrášek se drží na čele tabulky střelců a Wisle Krakov pomohl k výhře ve šlágru s Lechií Gdaňsk. Prosadil se také další český hroťák Michal Papadopulos z Gliwic. Bláznivý gól dostal na Slovensku český brankář Martin Jedlička ve šlágru, který jeho Dunajská Streda prohrála v Bratislavě se Slovanem.
17.09. | Aktuality | 41 komentářů
Další hráči klubu
Soupiska klubu
18.04. Hloušek si vstřelil vlastní gól
Adam Hloušek si v pohárovém zápase Legie Varšava s Górnikem Zabrze vstřelil v 56. minutě vlastní branku, která hosty poslala do vedení. Jeho týmu se ale nakonec podařilo utkání otočit v sedmé minutě nastavení na 2:1 a postoupit do finále.
26.07.2017 Hloušek nezabránil porážce Legie
Legia Varšava vstoupili do 3. předkola Ligy mistrů porážkou 1:3 v Astaně. Celé utkání v obraně polského šampiona odehrál český reprezentant Adam Hloušek. Domácí nakročili k vítězství v závěru prvního poločasu, kdy se přesnými střelami prosadili Junior Kabananga a Ivan Majevski. V 79. minutě zblízka snížil náhradník Armando Sadiku, ale v nastavení přidal třetí branku Astany po brejku Patrick Twumasi. Kazašský mistr prodloužil domácí pohárovou neporazitelnost na 14 zápasů. (ČTK)
04.06.2017 Legia Varšava obhájila polský titul
Mistrovský titul v polské lize obhájila Legia Varšava, za kterou hrají český obránce Adam Hloušek a útočník Tomáš Necid. V závěrečném kole skupiny o titul remizovala Legia na svém hřišti s Gdaňskem 0:0 a na prvním místě udržela dvoubodový náskok před trojicí pronásledovatelů. Za posledních pět let získala Legia titul počtvrté, celkově vyhrála ligu podvanácté. Z české dvojice se v posledním kole dostal do sestavy jen Hloušek, který odehrál celý zápas. (ČTK)
19.03.2017 Hloušek si vstřelil vlastní branku
Český obránce Legie Varšava Adam Hloušek si vstřelil vlastní gól, jeho tým ale zápas 26. kola polské ligy otočil a na hřišti Lechie Gdaňsk vyhrál 2:1. Legia se tak posunula na druhé místo tabulky o bod za Jagiellonií Bialystok, Gdaňsk je po třetí prohře v řadě čtvrtý. Hloušek nešťastně otevřel skóre v 48. minutě, když při snaze odkopnout míč po hlavičce domácího hráče překonal vlastního gólmana Malarze. Hosty ale zachránil dvěma góly střídající záložník Michal Kucharczyk. Útočník Tomáš Necid dnes šanci nedostal. (ČTK)
22.11.2016 Hloušek je zraněný a BVB vynechá
Český univerzál Adam Hloušek sice o víkendu odehrál celých 90 minut ligového zápasu, do dnešního duelu Ligy mistrů s Borussií Dortmund však v barvách Legie Varšava nezasáhne. Může za to lehké zranění, kvůli němuž Hlouška na levém beku zastoupil stoper Jakub Rzeźniczak. (przegladsportowy.pl)
23.08.2016 Hloušek se nechal vyloučit
Legia doma po výhře v Irsku poměrem 2:0 prohrává s Dundalkem o gól a posledních 25 minut navíc dohrává o deseti. Může za to vyloučení krajánka Adama Hlouška, který viděl druhou žlutou kartu po okatém držení soupeře.
05.03.2016 Hloušek pomohl k výhře Legie Varšava
Legia Varšava vyhrála 3:1 nad Górnikem Zabrze a svůj podíl na tom má i Adam Hloušek, český obránce k výsledku přispěl jednou brankou.
28.02.2016 Hloušek poprvé skóroval za Legii
Adam Hloušek vstřelil svůj premiérový gól za Legii Varšava a přispěl k výhře týmu v 24. kole polské ligy 2:0 nad Ruchem Chorzów. Legia se po čtvrtém tříbodovém zisku za sebou vrátila do čela tabulky o dva body před Piast Gliwice. (ČTK)
27.01.2016 Hloušek prý míří do Legie Varšava
Adam Hloušek původně neměl v plánu opouštět v zimě Stuttgart, kde v průběhu podzimu přišel o místo v základní sestavě, nakonec ovšem pravděpodobně změní názor. Český obránce má namířeno do Polska, v dohledné době má posílit Legii Varšava. (kicker.de)
29.08.2015 Hloušek si dal vlastní gól
Adam Hloušek si v dresu Stuttgartu ve 3. kole německé fotbalové ligy vstřelil vlastní gól a jeho tým prohrál s Frankfurtem 1:4. Hloušek, který v nové sezoně nastupuje na postu stopera, se v 11. minutě snažil odvrátit Oczipkův centr, jenže si míč nešťastně srazil do vlastní sítě. (ČTK)